chceauto.pl
x
Nissan Ariya. Elektryczna nowość

Nissan Ariya. Elektryczna nowość

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-07-16 Opinie
Nissan Ariya to zupełnie nowy crossover o napędzie elektrycznym. Auto trafi również do Europy.

Nissan Ariya
Nissan Ariya
Nissan to specjalista od SUV-ów i crossoverów, który Qashqaiem zapoczątkował modę na tę klasę samochodów. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że kolejny po Leafie elektryczny model również będzie crossoverem.

Stylistyka Nissana Ariya nie jest zaskoczeniem - auto wygląda inaczej niż obecne modele Nissana, ale oparte zostało na pokazanym w zeszłym roku na salonie w Tokio prototypie. Oba modele wyglądają niemal identycznie.

Nissan Ariya
Nissan Ariya
Formalnie rzecz biorąc, Ariya to SUV-coupe. Auto ma 4,6 m długości, 1,85 m szerokości i 1,66 wysokości, jest więc dużym autem, o 20 cm dłuższym niż obecna generacja Qashqaia. Rozstaw osi również może imponować - wynosi 2,78 m.

Wnętrze urządzono w minimalistycznym stylu. Dzięki umieszczeniu systemu klimatyzacji pod maską (silnik elektryczny zajmuje znacznie mniej miejsca niż spalinowy), można było zminimalizować konsolę środkową. W aucie dominują dwa duże ekrany, a wszystkie przyciski są dotykowe.

Nissan Ariya został zbudowany na nowej platformie i będzie oferowany z szeregiem jednostek napędowych, baterii i napędów.

Nissan Ariya
Nissan Ariya
Wersja bazowa ma napęd na przód, moc 160 kW (217 KM) i moment 360 Nm. To wystarcza by auto rozpędzało się do 100 km/h w 7,5 s, prędkość maksymalna została ograniczona do 160 km. Zasięg (w cyklu WLTP) z bateriami 63 kWh to 360 km, a z bateriami 87 kWh - 500 km.

Ariya będzie dostępna również z napędem wszystkich kół 4WD e-Force. Bazowa wersja takiego auta ma silnik o mocy 205 kW i momencie 560 Nm. Sprint do 100 km/h trwa 5,9 s, zasięg z akumulatorem 63 kWh to 340 KM.

Mocniejsze wersje dostępne są wyłącznie z bateriami 87 kWh. Słabsza ma 225 kW i 600 Nm (sprint do 100 km/h w 5,7, zasięg 460 km), a mocniejsza - 290 kW i 600 Nm. Taki samochód rozpędza się do 100 km/h w 5,1 s i może przejechać do 400 km. Prędkość maksymalna wszystkich wersji jest ograniczona do 160 km.

Produkcja seryjna Nissana Ariya rozpocznie się w przyszłym roku. Kilka miesięcy później auto trafi na rynki europejskie.

Nissan Ariya na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nissan Ariya. Elektryczna nowość - GALERIA ZDJĘĆ

Nissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowośćNissan Ariya. Elektryczna nowość
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.