chceauto.pl
x
Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość

Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-28 Opinie
Mini przymierza się do elektryfikacji i całkowitego odświeżenia gamy modelowej. Zapowiedzią zmian jest Mini Concept Aceman.

Mini Concept Aceman
Mini Concept Aceman
Mini Concept Aceman to samochód na razie koncepcyjny, który stanowi zapowiedź nowego modelu. Zgodnie z zapewnieniami producenta, będzie on pozycjonowany pomiędzy nowym trzydrzwiowym Mini hatchback i nowym Countrymanem. To z kolei sugeruje, że Aceman będzie następcą Mini hatchback w wersji pięciodrzwiowej.

Wiadomo już, że o ile nowe Mini Countryman będzie oferowane z silnikami spalinowymi i elektrycznymi, że Aceman będzie miał wyłącznie napęd bateryjny.

Mini Concept Aceman
Mini Concept Aceman
Mini Aceman wygląda trochę jak pomniejszony Countryman. Samochód ma 4,05 m długości, 1,99 m szerokości i 1,59 m wysokości, jest więc o 7 cm dłuższy od obecnego Mini hatchback w wersji pięciodrzwiowej, ale aż 36 cm krótszy od Countrymana.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w latach 2012 - 2016 Mini miało w ofercie trzydrzwiowego crossovera o nazwie Paceman, który był o 5 cm dłuższy od Acemana. Czyżby więc zbieżność nazw obu modeli nie była przypadkowa?

Mini Concept Aceman
Mini Concept Aceman
Stylistycznie Acemana jest łatwo rozpoznawalne jako Mini. Ze względu na elektryczny napęd maskownica jest całkowicie zamknięta, a co ciekawe - ma kształt ośmio-, a nie sześciokątny. Z tyłu w światłach znajdziemy oczywiście nawiązania do brytyjskiej flagi, samochód otrzymał również chowane klamki.

Wnętrze jest typowe dla Mini, dominuje w nim umieszczony centralnie duży, wpisany w okrąg ekran systemu infotainment. Pod ekranem znajdziemy niewielki panel z fizycznymi przełącznikami. W koncepcie ekranem jest również panel przed pasażerem.

Samochód ma mieć możliwość przewożenia pięciu osób - kabina będzie stosunkowo obszerna dzięki zastosowaniu dużego rozstawu osi - to konieczne, by umieścić pomiędzy nimi, w podłodze, baterie.

Produkcyjna wersja Mini Aceman powinna debiutować już w przyszłym roku. Wtedy też zapewne pojawią się nowe: Mini hatchback i Mini Coutryman.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość - GALERIA ZDJĘĆ

Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłośćMini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość