chceauto.pl
x
Mini Aceman. Całkowicie nowy model

Mini Aceman. Całkowicie nowy model

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-05-04

Mini Aceman to pierwszy model o tej nazwie w gamie marki. Samochód jest pięciodrzwiowym crossoverem, pozycjonowanym pomiędzy klasycznym trzydrzwiowym Cooperem i pięciodrzwiowym Countrymanem.

  1. Mini Aceman. Nadwozie
  2. Mini Aceman. Wnętrze
  3. Mini Aceman. Silniki

Mini Aceman. Nadwozie

Nowe Mini Aceman to nie jest po prostu pięciodrzwiowa odmiana Mini. Przednia część nadwozia obu modeli wyraźnie się różni, ponadto producent określa Acemana mianem crossovera. Samochód ma 407 cm długości, 175 cm szerokości i 150 cm wysokości i może poruszać się na kołach w rozmiarze od 17 do 19 cali.
Mini Aceman
Mini Aceman
Mini Aceman jest dostępne w czterech wersjach stylistycznych. Essential zapewnia maksymalną klarowność i minimalistyczny wygląd ogólny. Classic zawiera kontrastujący dach i lusterka zewnętrzne w kolorze czarnym lub białym oraz atrapę chłodnicy wykończoną błyszczącym czarnym kolorem.

Favoured rozszerza możliwość indywidualizacji o opcję dachu Multitone w połączeniu z białymi lusterkami zewnętrznymi i obramowaniem atrapy chłodnicy w kolorze Vibrant Silver.
Mini Aceman
Mini Aceman
Natomiast sportowy charakter Acemana jest widoczny w linii stylistycznej JCW. Ten inspirowany sportami motorowymi wariant wyposażenia wyróżnia się charakterystyczną stylistyką przodu i tyłu. Atrapa chłodnicy ma obramowanie oraz specyficzne dla tego wariantu logo JCW w błyszczącym czarnym kolorze, a kontrastujący dach w kolorze Chili Red czerwone pasy na masce silnika, które stanowią uzupełnienie wyrazistego wyglądu. Z kolei tył ma znacznie bardziej muskularny kształt, a panele dookoła są wykończone w kolorze czarnym o wysokim połysku.
Mini Aceman
Mini Aceman

Mini Aceman. Wnętrze

Kabina Mini Aceman nie stanowi żadnego zaskoczenia. Znajdziemy w niej duży, centralny, okrągły ekran dotykowy wykonany w technologii OLED, poniżej umieszczono szereg klasycznych dźwigienkowych przełączników.

Mimo dość niewielkich rozmiarów Mini Aceman ma zapewniać przestrzeń wystarczającą do przewiezienia w sumie pięciu osób. Pojemność bagażnika wynosi 300 litrów, a więc dość niewiele. Po złożeniu kanapy zdolności przewozowe rosną do 1005 litrów.
Mini Aceman
Mini Aceman

Mini Aceman. Silniki

Mini Aceman jest dostępne wyłącznie z napędem elektrycznym. W momencie premiery rynkowej samochód będzie dostępny w wersji Aceman E z zasięgiem według WLTP wynoszącym około 300 km (200 km realnie), a także w wersji Aceman SE z mocniejszym silnikiem i akumulatorem zapewniającym zasięg według WLTP rzędu 400 km (300 realnie).
Mini Aceman
Mini Aceman
Silnik Mini Aceman E generuje 184 KM i 290 Nm, zapewniając przyspieszenie do 100 km/h w 7,9 s i prędkość maksymalną 160 km/h. Mini Aceman SE ma silnik o mocy 218 KM i momencie 330 Nm, umożliwiając przyspieszenie do 100 km/h w 7,1 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 170 km/h.

Akumulator Mini Aceman E ma pojemność 42,5 kWh, natomiast Mini Aceman SE - 54,2 kWh. Ładowanie jest możliwe prądem zmiennym z mocą 11 kW oraz prądem stałym z maksymalną mocą 75 lub 95 kW (wyższa wartość dotyczy większego akumulatora).
Mini Aceman
Mini Aceman
Jest bardzo prawdopodobne, że w późniejszym okresie pojawi się również Aceman z silnikiem spalinowym. Początkowo nowe Mini Cooper miał być również wyłącznie elektryczne, ale życie i realia rynkowe szybko zweryfikowały te plany, dziś Cooper jest dostępny w dwóch wersjach spalinowych, z silnikami o mocy 204 KM i 156 KM.

Mini Aceman. Całkowicie nowy model - GALERIA ZDJĘĆ

Mini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy modelMini Aceman. Całkowicie nowy model

Zobacz także

Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość

Mini Concept Aceman. Taka będzie przyszłość 2022-07-28

Mini przymierza się do elektryfikacji i całkowitego odświeżenia gamy modelowej. Zapowiedzią zmian jest Mini Concept Aceman.Mini Concept Aceman to samochód na razie koncepcyjny, który stanowi zapowiedź nowego modelu. Zgodnie z zapewnieniami producenta,...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS