chceauto.pl
x

Mazda 2 2022

Dostępne silniki

benzyna

1.5 SKYACTIV-G

hybryda

1.5 Hybrid

V (2022-2022)

Mazda 2 Hybrid piątej generacji, czyli... Toyota Yaris ze zmienionym logo.

Mazda 2 Hybrid jest najnowszym efektem współpracy pomiędzy Mazdą i Toyotą. Jest to model produkowany i dostarczany Maździe przez Toyota Motor Europe.

Toyota Yaris i Mazda 2 Hybrid to samochody niemal identycznie, różnią się właściwie jedynie logiem na karoserii. Zaliczane są do segmentu B, mają 256 cm rozstawu osi. Pojemność bagażnika to 286 litrów.

Mazda 2 Hybrid jest oferowana wyłącznie z hybrydowym napędem, w którym trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1490 cm³ o mocy 93 KM połączony jest z silnikiem elektrycznym o mocy 79 KM, co daje systemową moc samochodu wynoszącą 116 KM.

Ten typ hybrydowego napędu nie ma możliwości ładowania z gniazdka.

Hybrydowa Mazda 2 przyspiesza do 100 km/h w 9,7 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 175 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym, wg normy WLTP, wynosi 3,8-4 l/100 km (odpowiednio dla samochodów wyposażonych w koła o średnicy 15 lub 16 cali).

Mazda 2 piątej generacji jest pierwszym samochodem tego producenta z klasycznym hybrydowym układem napędowym. Do tej pory Mazda miała w gamie auta z napędem najwyżej mikrohybrydowym oraz pierwszy model o całkowicie elektrycznym napędzie, czyli Mazdę MX-30. Japończycy pilnie potrzebują samochodów hybrydowych, które pozwolą obniżyć średnią emisję spalin.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS