chceauto.pl
x

Lancia Delta 1999

Dostępne silniki

benzyna

1.6 1600 1800 1800 GT 2000 HF HPE

diesel

1900 TD

II (1994-1999)

Druga generacja Lancii Delty trafiła do sprzedaży w 1993 roku i produkowana była aż do 1999 roku.

Charakteryzujący się ciekawą linią i dobrym wyposażeniem samochód wykorzystywał wiele elementów mechanicznych wspólnych z innymi modelami koncernu Fiat (m.in. z Tipo i Marei), dzięki czemu koszty eksploatacji można utrzymać na rozsądnym poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że auto nie jest wzorem niezawodności. Od zakończenia produkcji minęło już 10 lat, więc większość egzemplarzy jest raczej w kiepskiej kondycji technicznej. Do typowych dolegliwości zaliczyć można usterki zawieszenia. Układ zestrojono dość miękko, co dobrze sprawdza się na naszych drogach, ale nie jest on niestety zbyt trwały (wahacze, drążki kierownicze,). Delty trapią też wycieki z silnika, układu napędowego oraz chłodzenia. Szybko koroduje układ wydechowy. W mocno wyeksploatowanych egzemplarzach występują problemy z przełączaniem biegów (zużyte synchronizatory) dobrze więc zwrócić na to uwagę w czasie jazdy próbnej. Drobne, acz dokuczliwe usterki, naprawia się, na szczęście, małym kosztem. Przeważnie wystarczy przeczyścić styki w instalacji elektrycznej, lub wybrać się do mechanika, który ma pojęcie o Fiatach.

Auto jest bogato wyposażone, ma przestronne wnętrze i dobre osiągi. Charakteryzuje się też oryginalną sylwetką. Utrata wartości sprawia, że stosunek ceny do wyposażenia i osiągów jest bardzo kuszący. Decydując się na Deltę, podobnie jak w przypadku innych starszych samochodów, dobrze jest mieć odrobinę talentu do samodzielnych napraw.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.