chceauto.pl
x
Koniec Maserati GranTurismo

Koniec Maserati GranTurismo

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-11-14 Opinie
Po 12 latach Maserati kończy produkcję GranTurismo. Z tej okazji powstał specjalny egzemplarz tego modelu.

Maserati GranTurismo Zeda
Maserati GranTurismo Zeda
Maserati GranTurismo zadebiutowało w 2007 roku, w 2009 roku do coupe dołączył kabriolet o nazwie GranCabrio. A dekada w motoryzacji to, szczególnie w dzisiejszych czasach, naprawdę dużo czasu.

Tak GranTurismo, jak GranCabrio napędzane były pochodzącym od Ferrari silnikiem 4.7V8, który generował 460 KM i 520 Nm. W toku produkcji oba modele systematycznie modernizowano, ostateczną wersję pokazano w zeszłym roku.

Maserati GranTurismo Zeda
Maserati GranTurismo Zeda
]W sumie od debiutu sprzedano ponad 40 tysięcy egzemplarzy obu modeli: 28 805 sztuk GranTurismo i 11715 GranCabrio.

By uczcić ostatni dzień produkcji Włosi przygotowali specjalny egzemplarz nazwany GranTurismo Zeda ("Z" w dialekcie używanym w okolicach Modeny). Wyróżnia się on specjalnym niebiesko-białym malowanie, które symbolizuje ewolucję modelu i ma stanowić łącznik między obecnym samochodem a jego przyszłym następcą.

Maserati GranTurismo Zeda
Maserati GranTurismo Zeda
A co po GranTurismo? Natychmiast po zakończeniu produkcji w Modenie Włosi rozpoczęli modernizację zakładu, by przygotować go do produkcji nowego modelu. Ma to być supersportowe auto, które zostanie zaprezentowane już w przyszłym roku, a którego nazwy jeszcze nie ujawniono. Samochód będzie dostępny jako coupe oraz kabriolet, przy czym ta druga wersja pojawi się 2021 roku.

Również do 2021 roku będziemy musieli poczekać na następcę GranTurismo. Z kolei nowe GranCabrio zadebiutuje w 2022 roku. Oba modele będą produkowane w Turynie i będą pierwszymi samochodami w historii Maserati dostępnymi również w wersji całkowici elektrycznej!

Nie da się ukryć, że jesteśmy świadkami największych zmian w historii motoryzacji...


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Koniec Maserati GranTurismo - GALERIA ZDJĘĆ

Koniec Maserati GranTurismoKoniec Maserati GranTurismoKoniec Maserati GranTurismoKoniec Maserati GranTurismoKoniec Maserati GranTurismo

Zobacz także

Nowe Maserati GranTurismo

Nowe Maserati GranTurismo 2021-06-14

Z Laboratorium Innowacji Maserati (Maserati Innovation Lab) wyjechał pierwszy prototyp Maserati GranTurismo nowej generacji. Samochód został sfotografowany na ulicach Modeny.Tym samym rozpoczyna się cykl intensywnych testów drogowych i torowych. W...
Maserati chce być EV

Maserati chce być EV 2019-11-04

Maserati stawia na elektryczność. W ofercie włoskiej marki pojawić ma się aż siedem nowych modeli – każdy dostępny również z bateryjnym napędem elektrycznym. Jakby tego było mało Włosi coraz śmielej spoglądają też w stronę autonomicznej...
Maserati wstrzymuje produkcję

Maserati wstrzymuje produkcję 2017-12-20

Aż w trzech włoskich fabrykach Fiat Chrysler Automobiles, produkujących samochody Maserati, zatrzymano linie produkcyjne! To wynik spadku popytu i... nowych przepisów importowych obowiązujących w Chinach.Świąteczna przerwa potrwa dłużej niż...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.