chceauto.pl
x
Kia XCeed po liftingu

Kia XCeed po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-22 Opinie
Kia zmodernizowała model Xceed. Lifting przeprowadzono niespełna rok po tym, gdy kuracji odmładzającej poddano Ceeda.

Kia XCeed po liftingu
Kia XCeed po liftingu
Kia Ceed obecnej generacji debiutowała w 2018 roku, a hatchback, kombi i usportowiony Proceed zostały zmodernizowane latem 2021 roku. Crossover XCeed pojawił się dopiero w 2019 więc i na swój lifting musiał poczekać nieco dłużej.

Zmiany nie są jednak duże. Z przodu pojawiła się nowa osłona chłodnicy oraz światła dzienne o zmienionym kształcie, dodatkowo światła przeciwmgielne zintegrowano z reflektorami. Z tyłu pojawił się nowy zderzak z dyfuzorem. Zmienione zderzaki sprawiły, że po liftingu zwiększyły się zwisy - przedni o 2,5 cm, a tylny - o 6 cm (w stosunku do pięciodrzwiowego Ceeda).

Kia XCeed po liftingu
Kia XCeed po liftingu
Rozstaw osi wszystkich modeli z rodziny Ceed jest identyczny i wynosi 265 cm. Kia podkreśla jednak, że jedynym elementem nadwozia XCeeda, który jest identyczny, jak w hatchbacku są przednie drzwi.

Nowością w gamie XCeeda jest usportowiona wersja GT-Line, którą w ostatnich latach Koreańczycy wprowadzają we wszystkich modelach.

Kia XCeed po liftingu
Kia XCeed po liftingu
GT-Line zawiera szereg sportowych akcentów, które odróżniają ją od modelu podstawowego. Tzw. tygrysi nos otacza nową osłonę chłodnicy, a duży wlot powietrza na dole zderzaka oraz boczne nadają przedniej części auta bardziej agresywny wygląd niż dotychczas.

Kurtyny powietrzne wykończone ciemnym chromem pomagają prowadzić powietrze wokół przodu samochodu, co zmniejsza opór powietrza i poprawia aerodynamikę. Sześciokątne światła LED z tyłu oraz dyfuzor w kolorze nadwozia uzupełniają odświeżony wygląd XCeeda i wyróżniają odmianę GT-line od pozostałych.

Kia XCeed po liftingu
Kia XCeed po liftingu
Nie zmieniła się gama jednostek napędowych. Po liftingu nadal dostępne trzy turbodoładowane silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem (T-GDi). Trzycylindrowy silnik 1.0 T-GDi generuje 120 KM i 172 Nm, a czterocylindrowy 1,5-litrowy silnik T-GDi osiąga 160 KM i 253 Nm.

W najmocniejszej odmianie XCeeda jest dostępny 1,6-litrowy silnik T-GDi, taki sam jak w modelach Ceed i ProCeed GT. Moc tej jednostki to 204 KM, a moment obrotowy wynosi 265 Nm. Ta wersja XCeeda rozpędza się do 100 km/h w 7,5 s.

Kia XCeed po liftingu jest również dostępna z silnikiem wysokoprężnym z układem typu mild-hybrid (MHEV). Ten 1,6-litrowy silnik wysokoprężny może współpracować z sześciobiegową przekładnią mechaniczną (wtedy zapewnia 136 KM i 280 Nm) lub z siedmiobiegową dwusprzęgłową (wówczas dysponuje momentem obrotowym 320 Nm).

Kia XCeed po liftingu pojawi się w salonach po wakacjach. Samochód będzie objęty 7-letnią gwarancją limitowaną przebiegiem 150 tys. km.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Kia XCeed po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Kia XCeed po liftinguKia XCeed po liftinguKia XCeed po liftinguKia XCeed po liftinguKia XCeed po liftingu

Zobacz także