chceauto.pl
x
Honda Civic Type R Limited Edition i Sport Line

Honda Civic Type R Limited Edition i Sport Line

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-02-20 Opinie
Honda powiększa ofertę modelu Civic Type R o dwa nowe warianty – Limited Edition i Sport Line. Bazując na dynamice standardowego Civica Type R GT, każda z nowych odmian tego modelu oferuje inny styl i charakterystykę osiągów.

Nowa gama Hondy Civic Type R
Nowa gama Hondy Civic Type R
Civic Type R Limited Edition, to najbardziej ekstremalna wersja, limitowana do 100 szt, która otrzymała nowe lekkie komponenty, nieco „odchudzone” wnętrze, i wyróżniającą się stylizację. Samochód wyposażono w lekkie, 20-calowe, kute obręcze kół firmy BBS z oponami Michelin Cup 2 i zmodyfikowane amortyzatory. Inaczej skalibrowano układ kierowniczy.

Wnętrze Civica Type R Limited Edition nawiązuje do innych sportowych modeli Hondy: czerwone kubełkowe fotele, czerwona kierownica obszyta Alcantarą i łezkowa gałka zmiany biegów nie zostawiają wątpliwości co do charakteru samochodu. Każdy egzemplarz posiada dodatkową tabliczkę znamionową z numerem seryjnym limitowanej edycji.

Nowa gama Hondy Civic Type R
Nowa gama Hondy Civic Type R
W samochodzie pominięto zbędne do ścigania się elementy wyposażenia, jak system informacyjno-rozrywkowy i klimatyzacja, aby zredukować masę auta. Z tego samego powodu zrezygnowano z materiałów dźwiękochłonnych w podsufitce, drzwiach bagażnika, przednim zderzaku i desce rozdzielczej. Limited Edition ma o 47 kg mniejszą masę w porównaniu z Type R w specyfikacji GT. W przeciwieństwie do przeznaczonych do jazdy po torach wyścigowych hatchbacków innych marek, Limited Edition zachował tylne siedzenia.

Samochód zachował 2-litrowy silnik VTEC Turbo z modelu Type R. Maksymalna moc napędu wynosi 320 KM przy 6500 obr./min, natomiast maksymalny moment obrotowy 400 Nm występuje w zakresie od 2500 do 4500 obr./min. Przyspieszenie 0-100 km/godz. jest osiągane w 5,7 sekundy.

Nowa gama Hondy Civic Type R
Nowa gama Hondy Civic Type R
Z kolei Civica Type R Sport Line zaprojektowano z myślą o klientach, którzy poszukują bardziej stonowanego wyglądu. Samochód otrzymał obniżony tylny spojler, 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów i czarne wnętrze, ale zachował osiągi, które są znakiem firmowym modeli Type R.

Wszystkie modele z gamy modelu Civic Type R na rok 2020, w tym istniejący Type R GT, otrzymały szereg udoskonaleń stylizacyjnych. Przedni zderzak ma obecnie łagodniejszą linię, a otoczeniu świateł przeciwmgielnych nadano nową symetryczną konstrukcję, gładkie powierzchnie i ramki ozdobne.

Nowy, większy wlot powietrza i cieńsza belka wlotu zostały zaprojektowane tak, by uzyskać o 13 procent większy przekrój. Wszystkie te usprawnienia wraz z przeprojektowaną chłodnicą zapewniają obniżenie temperatury płynu chłodzącego nawet o 10 stopni Celsjusza w sytuacjach dużego obciążenia cieplnego, jak np. jazda po torze. Niewielka redukcja siły docisku z przodu, wynikająca z nowego, większego wlotu powietrza, została zniwelowana przez przeprojektowany przedni spoiler pod zderzakiem.

Nowa gama Hondy Civic Type R
Nowa gama Hondy Civic Type R
Zawieszenie Civica Type R również zmodyfikowano. Oprogramowanie sterujące systemem adaptacyjnych amortyzatorów (Adaptive Damper System) lepiej ocenia warunki drogowe, co przekłada się na szybszą reakcję amortyzatorów. Tylne elementy stalowo-gumowe dolnego wahacza B zostały usztywnione w celu uzyskania 8-procentowej poprawy w zakresie przenoszenia obciążeń poprzecznych.

Civic Type R posiada zmodernizowany system hamulcowy z dwuelementowymi pływającymi tarczami hamulcowymi i nowymi klockami. Zmiany te poprawiają wydajność cieplną, zmniejszając spadek skuteczności hamulców.

Honda podniosła funkcjonalność wnętrza w całej gamie modelu Civic, dodając przyciski i pokrętła systemu informacyjno-rozrywkowego i klimatyzacji. Nowa jest kierownica i gałka zmiany biegów. Nowością w roku 2020 jest system aktywnej kontroli dźwięku (ASC) z funkcją indywidualnych ustawień dla trybów jazdy Comfort, Sport i +R.

Po raz pierwszy w samochodach Hondy pojawia się nowy, wydajny rejestrator danych, przeznaczony wyłącznie dla modeli Type R. Znany jako Honda LogR, nowy system danych łączy komputer pokładowy i czujniki Type R ze smartfonem, pomagając kierowcom monitorować i rejestrować różne parametry jazdy.

Nowy Civic Type R GT 2020 będzie dostępny w Polsce od maja. Miesiąc później pojawi się Type R Sport Line. Natomiast sprzedaż 100 egzemplarzy Type R Limited Edition w Europie rozpocznie się latem 2020 roku.

Gama modelowa Civica Type R na wideo:Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Honda Civic Type R Limited Edition i Sport Line - GALERIA ZDJĘĆ

Honda Civic Type R Limited Edition i Sport LineHonda Civic Type R Limited Edition i Sport LineHonda Civic Type R Limited Edition i Sport LineHonda Civic Type R Limited Edition i Sport LineHonda Civic Type R Limited Edition i Sport Line

Zobacz także

Nowa Honda Civic Type R oficjalnie

Nowa Honda Civic Type R oficjalnie 2022-07-21

Honda zaprezentowała nową generację Civica Type R. Będzie to najmocniejszy pojazd w 25-letniej historii Type R i 50-letniej - Civika.Stylistycznie samochód dość mocno różnię się klasycznego Civica e:HEV. Dzięki sportowemu zawieszeniu Type R jest...
Honda Civic ma już 50 lat

Honda Civic ma już 50 lat 2022-07-19

Honda świętuje 50-lecie modelu Civic. Model opracowany jako "samochód dla świata", od momentu wprowadzenia go w 1972 roku trafił do ponad 27,5 miliona kierowców w 170 krajach. Wraz z premierą 11. generacji, Civic wchodzi w szóstą dekadę obecności na...
Honda Civic nowej generacji. Polskie ceny

Honda Civic nowej generacji. Polskie ceny 2022-06-28

Honda rozpoczyna sprzedaż Civica nowej, już 11. generacji. Samochód jest dostępny od 139 900 zł, wyłącznie w wersji hybrydowej, wyposażonej w wykorzystujący dwa silniki elektryczne układ napędowy e:HEV Hondy. Wprowadzenie tego samochodu na rynek...
Honda Civic nowej generacji

Honda Civic nowej generacji 2022-03-24

Honda zaprezentowała nową, jedenastą generację Civica. W Europie samochód pojawi się w drugiej połowie roku i będzie dostępny wyłącznie w wersji hybrydowej e:HEV. Nowy Civic charakteryzuje się sportową sylwetką, którą uzyskano dzięki...
Honda Civic Type R na salonie w Tokio

Honda Civic Type R na salonie w Tokio 2021-12-30

Honda Civic sedan XI generacji debiutowała jesienią 2020 roku, natomiast w czerwcu 2021 roku Honda pokazała Civica w wersji hatchback. Jednak obie premiery dotyczyły samochodów w wersji amerykańskiej i to właśnie od rynku USA zaczęło się...
Honda Civic Type R. Pierwsze zdjęcia

Honda Civic Type R. Pierwsze zdjęcia 2021-10-05

Honda przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Civica XI generacji. Auto będzie występować również w usportowionej odmianie Type R.Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku Honda pokazała Civica XI generacji sedan, a w czerwcu tego roku zaprezentowano...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS