chceauto.pl
x
Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2012-11-12 Opinie
Agresywna polityka cenowa przynosi rezultaty.

Jak poinformował instytut monitorowania rynku motoryzacyjnego – Samar – październik jest przełomowym miesiącem w historii sprzedaży nowych aut na polskim rynku.

Nie chodzi, niestety, o to, że Polacy nagle masowo stawili się w salonach. Rynek zanotował jednak historyczną „zmianę warty” jeśli chodzi o makrę najchętniej kupowaną przez klientów indywidualnych, czyli „szeregowych” Kowalskich.

Kia Pro Ceed
Kia Pro Ceed
Po wielu latach dominacji Fiata, w połowie obecnej dekady na pierwsze miejsce wysunęła się Skoda. W październiku klienci indywidualni kupili 734 auta tej marki. Dla wielu osób zaskoczeniem może być jednak fakt, że w tym samym czasie klienci indywidualni nabyli również 792 auta marki Kia!

Koreańczycy, po raz pierwszy w historii, znaleźli się więc na szycie rankingu sprzedaży. Firma zawdzięcza ten doskonały wynik agresywnej polityce cenowej oraz – co niemniej ważne – świetnym warunkom gwarancji i szerokiej (oraz stale aktualizowanej) palecie modeli.

Kia Sorento
Kia Sorento
Czesi niepodzielnie panują jednak w ogólnym zestawieniu liczby sprzedaży uwzględniającym auta sprzedane nie tylko klientom indywidualnym, ale też firmom. Od stycznia do końca października Skoda sprzedała w naszym kraju 11 460 pojazdów – Kia „jedynie” 8 227. Czeska marka wciąż cieszy się większym powodzeniem wśród klientów flotowych – nie bez znaczenia pozostaje tu fakt posiadania przez Skodę lepszej sieci serwisów.

Wart dodać, że październikowe statystyki sprzedaży wyraźnie świadczą o ubożeniu polskiego społeczeństwa. Jeszcze w styczniu klienci indywidualni stanowili w naszym kraju 58 proc. nabywców fabrycznie nowych pojazdów. W październiku wynik ten spadł do dramatycznie niskich 39 proc. W dużym uproszczeniu można więc przyjąć, że dwa na trzy nowe pojazdy kupowane są w naszym kraju przez firmy.

Kia Ceed
Kia Ceed
Ogólnie rzecz ujmując miniony miesiąc zamknął się w Polsce wynikiem 21 961 rejestracji nowych aut. To o przeszło 17 procent więcej niż na koniec września, ale też o 2,1 procenta mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Równie słaby październik branża motoryzacyjna zanotowała w naszym kraju aż sześć lat temu.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Andrzej Marek
13 listopada 2012
Świetne warunki gwarancji... Może warto dokładnie doczytać. Jak akurat wiedziałem jak to jest faktycznie nim zdecydowałem się. Skoda generalnie i tak zaczyna tracić prym. Kolejny miesiąc, gdzie w ogólnej liczbie sprzedanych szt., Czechów wyprzedził VW.
comments powered by Disqus

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda! - GALERIA ZDJĘĆ

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Zobacz także

Milion Skód z 4x4

Milion Skód z 4x4 2020-03-27

Czesi dostarczyli już nabywcom mln pojazdów z napędem na obie osie. Napędy 4x4 z portfolio Volkswagena wykorzystywane są przez czeskiego producenta od 1999 roku. Pierwszą nowoczesną Skodą z tego typu wyposażeiem była Octavia Combi 4x4. Od...
Kia Sorento nowej generacji

Kia Sorento nowej generacji 2020-02-20

Na salonie w Genewie Kia zaprezentuje Sorento nowej generacji. Wiemy już, jak będzie wyglądał ten samochód.]Założeniem stylistów Kii było, aby z zewnątrz nowe Sorento prezentowało się bardziej elegancko niż dotychczasowy model. Geometryczne...
Kia Ceed kombi i XCeed plug-in hybrid. Polskie ceny

Kia Ceed kombi i XCeed plug-in hybrid. Polskie ceny 2020-01-22

Kia Ceed kombi i XCeed to pierwsze kompaktowe modele tej koreańskiej marki dostępne w wersji plug-in hybrid. Ich ceny wnoszą – odpowiednio – 127 990 zł i 129 990 zł.Układ napędowy obu modeli jest identyczny. Składa się z akumulatora...
Taka będzie nowa Kia Optima

Taka będzie nowa Kia Optima 2019-12-31

Kia zaprezentowała model K5 nowej generacji. Pod tą nazwą kryje się sprzedawany w Korei samochód, znany w Europie jako Kia Optima, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.Obecna Kia Optima, z nieznanych bliżej przyczyn, nie cieszy się w Polsce...
Rynek nowych aut hamuje?

Rynek nowych aut hamuje? 2019-10-08

We wrześniu zaobserwować można było pierwsze oznaki spowolnienia na rynku nowych aut w Polsce. Wprawdzie wynik 35 325 zarejestrowanych aut jest o ponad 29 proc. wyższy niż przed rokiem, ale w stosunku do sierpnia popyt na nowe samochody spadł o 26,5...
Ceed Sportswagon i XCeed jako PHEV

Ceed Sportswagon i XCeed jako PHEV 2019-09-02

Do rodziny modeli nowej generacji Ceeda dołączają właśnie hybrydowe, ładowane z gniazdka, Ceed Sportswagon oraz XCeed. Auta, które zobaczyć można będzie we Frankfurcie, mogą się pochwalić nietypowymi rozwiązaniami.Cała linia modelowa od...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.