chceauto.pl
x
Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2012-11-12 Opinie
Agresywna polityka cenowa przynosi rezultaty.

Jak poinformował instytut monitorowania rynku motoryzacyjnego – Samar – październik jest przełomowym miesiącem w historii sprzedaży nowych aut na polskim rynku.

Nie chodzi, niestety, o to, że Polacy nagle masowo stawili się w salonach. Rynek zanotował jednak historyczną „zmianę warty” jeśli chodzi o makrę najchętniej kupowaną przez klientów indywidualnych, czyli „szeregowych” Kowalskich.

Kia Pro Ceed
Kia Pro Ceed
Po wielu latach dominacji Fiata, w połowie obecnej dekady na pierwsze miejsce wysunęła się Skoda. W październiku klienci indywidualni kupili 734 auta tej marki. Dla wielu osób zaskoczeniem może być jednak fakt, że w tym samym czasie klienci indywidualni nabyli również 792 auta marki Kia!

Koreańczycy, po raz pierwszy w historii, znaleźli się więc na szycie rankingu sprzedaży. Firma zawdzięcza ten doskonały wynik agresywnej polityce cenowej oraz – co niemniej ważne – świetnym warunkom gwarancji i szerokiej (oraz stale aktualizowanej) palecie modeli.

Kia Sorento
Kia Sorento
Czesi niepodzielnie panują jednak w ogólnym zestawieniu liczby sprzedaży uwzględniającym auta sprzedane nie tylko klientom indywidualnym, ale też firmom. Od stycznia do końca października Skoda sprzedała w naszym kraju 11 460 pojazdów – Kia „jedynie” 8 227. Czeska marka wciąż cieszy się większym powodzeniem wśród klientów flotowych – nie bez znaczenia pozostaje tu fakt posiadania przez Skodę lepszej sieci serwisów.

Wart dodać, że październikowe statystyki sprzedaży wyraźnie świadczą o ubożeniu polskiego społeczeństwa. Jeszcze w styczniu klienci indywidualni stanowili w naszym kraju 58 proc. nabywców fabrycznie nowych pojazdów. W październiku wynik ten spadł do dramatycznie niskich 39 proc. W dużym uproszczeniu można więc przyjąć, że dwa na trzy nowe pojazdy kupowane są w naszym kraju przez firmy.

Kia Ceed
Kia Ceed
Ogólnie rzecz ujmując miniony miesiąc zamknął się w Polsce wynikiem 21 961 rejestracji nowych aut. To o przeszło 17 procent więcej niż na koniec września, ale też o 2,1 procenta mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Równie słaby październik branża motoryzacyjna zanotowała w naszym kraju aż sześć lat temu.


Opinie i komentarze na temat artykułu

Andrzej Marek
13 listopada 2012
Świetne warunki gwarancji... Może warto dokładnie doczytać. Jak akurat wiedziałem jak to jest faktycznie nim zdecydowałem się. Skoda generalnie i tak zaczyna tracić prym. Kolejny miesiąc, gdzie w ogólnej liczbie sprzedanych szt., Czechów wyprzedził VW.

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda! - GALERIA ZDJĘĆ

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Zobacz także

Skoda Afriq - ósmy samochód studencki

Skoda Afriq - ósmy samochód studencki 2022-05-25

Skoda zaprezentowała właśnie swój ósmy samochód studencki - Skodę Afriq. Auto jest wyposażone w silnik 2.0 TSI z napędem 4x4, znany z modelu Octavia. Generuje on 190 KM mocy i charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym 320 Nm. Model AFRIQ,...
Skoda Enyaq Coupe iV już w produkcji

Skoda Enyaq Coupe iV już w produkcji 2022-02-16

W głównej fabryce marki w Mladá Boleslav rozpoczęła się seryjna produkcja elektrycznej Skody Enyaq Coupe iV. Obok modeli Enyaq iV, Octavia i Octavia iV, każdego dnia będzie tu wytwarzanych ponad 120 egzemplarzy tego modelu W produkcję auta jest...
Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2021 roku. Toyota rządzi!

Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2021 roku. Toyota rządzi! 2021-12-29

Mimo dramatycznej drugiej połowy, mijający rok 2021 przyniósł w Polsce 445 tys. rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. Wynik jest o ok. 4 proc. lepszy niż w – zdruzgotanym pandemią koronawirusa – roku 2020. Instytut...
Policja ma elektryki. Może jeździć buspasami i nie płacić

Policja ma elektryki. Może jeździć buspasami i nie płacić 2021-12-23

Elektromobilność powoli trafia również do Policji. Funkcjonariusze z Poznania mają nowe radiowozy. To cztery Kia e-Niro, czyli samochody a napędzie elektrycznym. Zgodnie z deklaracjami producenta taka „kijanka” może na jednym ładowaniu...
Nowe twarze Izery. Wśród nich były szef Kii w Polsce!

Nowe twarze Izery. Wśród nich były szef Kii w Polsce! 2021-12-10

Izera, czyli polska marka samochodów elektrycznych sięga po nowe twarze. Jedną z nich jest Wojciech Szyszko - wieloletni szef Kia Motors Polska.W związku ze zmianą w akcjonariacie ElectroMobility S.A. Poland, w dniu 10 grudnia 2022 Walne Zgromadzenie...
20 lat Skody Superb

20 lat Skody Superb 2021-09-21

Minęło właśnie 20 lat od debiutu "nowożytnej" Skody Superb. Większa siostra Volkswagena Passata okazała się prawdziwym sprzedażowym hitem!11 września 2001 roku 4,80-metrowy sedan z przestronnym wnętrzem debiutował na International Motor Show we...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS