chceauto.pl
x
Ford Bronco wjeżdża do Europy

Ford Bronco wjeżdża do Europy

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-03-18
W 2023 roku Ford wprowadzi na rynek europejski model Bronco. Poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących tego pojazdu.

Ford Bronco
Ford Bronco
Ford Bronco to dla Amerykanów kultowy model. Samochód produkowano w latach 1965 - 1996, wówczas Bronco wyrobił sobie opinię niezwykle dzielnego i skutecznego samochodu terenowego.

W lipcu 2020 roku, po ponad 25 latach przerwy, Ford reaktywował Bronco. W USA auto jest oferowane w wersjach dwu- i czterodrzwiowej o zwiększonym rozstawie osi, a także jako oparty na modelu Kuga SUV o nazwie Bronco Sport.

Ford Bronco
Ford Bronco
W Europie Bronco wciąż nie można go kupić, chociaż w lipcu 2022 roku ogłoszono, że model ten trafi na rynki Starego Kontynentu w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Teraz poznaliśmy garść szczegółów na temat europejskiej oferty.

W Europie Ford Bronco będzie dostępny wyłącznie w wersji czterodrzwiowej, która ma 4,8 m długości przy rozstawie osi 2,95 m. Auto będzie posiadało możliwość zdjęcia części paneli nadwozia - dachu i drzwi.

Ford Bronco
Ford Bronco
W USA Bronco jest oferowane z silnikami V6 o pojemnościach 2.3, 2.7 i 3.0 (Bronco Raptor). W Europie dostępny będzie tylko silnik 2.7 o mocy 335 KM i momencie 563 Nm, który współpracuje z dziesięciostopniową przekładnią automatyczną.

Ford Bronco został oparty na ramie, może mieć aż siedem trybów jazdy, w tym terenowe, jak błoto, piasek i inspirowany rajdami terenowymi tryb Baja.

Ford Bronco
Ford Bronco
Bronco jest dostępny z dwubiegową elektroniczną skrzynią rozdzielczą lub dwubiegową elektromechaniczną skrzynią rozdzielczą z trybem automatycznym, pozwalającym na płynne przełączanie między napędem na dwa i cztery koła.

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest wyposażeniem standardowym, natomiast w wyposażeniu dodatkowym są blokada przedniego mechanizmu różnicowego i system odłączania drążka stabilizatora przedniego zawieszenia, które zapewniają maksymalne wykrzyżowanie i skok koła w trudnych warunkach terenowych.

W Europie Bronco będzie dostępne w wersji Outer Banks i bardziej ekstremalnej - Badlands. Ta pierwsza ma prześwit wynoszący 237 mm, druga - 261 mm. Każdy egzemplarz otrzyma tabliczkę z indywidualnym numerem. Ford nie podał jeszcze cen ani liczby samochodów przeznaczonych do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Ford Bronco wjeżdża do Europy - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do EuropyFord Bronco wjeżdża do Europy

Zobacz także

Test: Ford Bronco Badlands - klasyczna terenówka w nowym wydaniu

Test: Ford Bronco Badlands - klasyczna terenówka w nowym wydaniu 2023-09-24

O tym, czy nowy Ford Bronco trafi na europejski rynek, przez długi czas nie było wiadomo, a pierwsze informacje wyrażały w tej sprawie raczej sceptycyzm. Okazało się jednak inaczej i Bronco finalnie pojawił się w polskiej dystrybucji, a my mieliśmy...
Ford Bronco został zaprezentowany w Polsce. Co o nim wiemy?

Ford Bronco został zaprezentowany w Polsce. Co o nim wiemy? 2023-04-08

Fakt, że nowy Ford Bronco trafi do Europy, był dla wielu osób zaskoczeniem i trudno się dziwić – pierwsze komunikaty głosiły, że między innymi ze względu na normy emisji spalin będzie to niemożliwe. Okazało się jednak, że możliwości są i...
Ford Bronco trafi do Europy

Ford Bronco trafi do Europy 2022-07-08

Ford Bronco trafi do sprzedaży w Europie. Legendarny amerykański model będzie można kupić na wybranych rynkach od 2023 roku.Ford Bronco to legenda offroadu. Samochód produkowano w latach 1965 - 1996, wówczas Bronco wyrobił sobie opinię niezwykle...
Ford Bronco w wersji Raptor

Ford Bronco w wersji Raptor 2022-01-28

Dział Ford Performance – ten sam, który odpowiada za możliwości F-150 Raptor – zaprojektował i skonstruował Bronco w wersji Raptor.Bronco Raptor jest wyposażony w najnowsze technologie i osprzęt, pomocne podczas jazdy w terenie. Teraz więc...
Nowy Ford Bronco już w produkcji

Nowy Ford Bronco już w produkcji 2021-06-28

Na tą chwilę amerykańscy fani Forda czekali aż ćwierć wieku. Po 25 latach z linii montażowej w Michigan Assembly Plant, zjechały właśnie pierwsze egzemplarze nowego Forda Bronco! Produkcja całkowicie nowego Forda Bronco wystartowała w zakładzie...
Ford Bronco. Legenda powraca

Ford Bronco. Legenda powraca 2020-07-14

Po blisko ćwierćwiecznej nieobecności na amerykański rynek wraca Ford Bronco. Oznacza to, że Jeep Wrangler zyskał właśnie groźnego, nieco bardziej ucywilizowanego, konkurenta!

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS