chceauto.pl
x
Ford Bronco trafi do Europy

Ford Bronco trafi do Europy

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-08 Opinie
Ford Bronco trafi do sprzedaży w Europie. Legendarny amerykański model będzie można kupić na wybranych rynkach od 2023 roku.

Ford Bronco
Ford Bronco
Ford Bronco to legenda offroadu. Samochód produkowano w latach 1965 - 1996, wówczas Bronco wyrobił sobie opinię niezwykle dzielnego i skutecznego samochodu terenowego.

W lipcu 2020 roku, po ponad 25 latach przerwy, Ford reaktywował Bronco. W USA auto jest oferowane w wersjach dwu- i czterodrzwiowej o zwiększonym rozstawie osi, a także jako oparty na modelu Kuga SUV o nazwie Bronco Sport.

Ford Bronco
Ford Bronco
Początkowo Ford informował, że Bronco nie trafi do Europy. Ale to już przeszłość, bowiem oficjalnie ogłoszono, że sprzedaż Bronco na wybranych rynkach europejskich w limitowanej liczbie egzemplarzy rozpocznie się w 2023 roku.

Na Starym Kontynencie Bronco dostępne będzie wyłącznie w wersji czterodrzwiowej, która podobnie jak wersja dwudrzwiowa, wyróżnia się możliwością zdejmowania paneli nadwozia - dachu i drzwi.

Ford Bronco
Ford Bronco
Nowy Ford Bronco to prawdziwy samochód terenowy. Zudowany na ramie, ma aż siedem trybów jazdy, w tym terenowe, jak błoto, piasek i inspirowany rajdami terenowymi tryb Baja.

Bronco jest dostępny z dwubiegową elektroniczną skrzynią rozdzielczą lub dwubiegową elektromechaniczną skrzynią rozdzielczą z trybem automatycznym, pozwalającym na płynne przełączanie między napędem na dwa i cztery koła.

Ford Bronco
Ford Bronco
Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest wyposażeniem standardowym, natomiast w wyposażeniu dodatkowym są blokada przedniego mechanizmu różnicowego i system odłączania drążka stabilizatora przedniego zawieszenia, które zapewniają maksymalne wykrzyżowanie i skok koła w trudnych warunkach terenowych.

Wnętrze Bronco nie jest spartańskie. Znajdziemy w nim m.in. 12-calowy ekran systemu infotainment, porty USB, uchwyty na telefony i kamery, system audio wysokiej klasy czy kamer 360 stopni.

Ford Bronco trafi do Europy w 2023 roku. Na razie nie wiadomo, w jakiej liczbie egzemplarzy i na jakich rynkach będzie oferowany.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Ford Bronco trafi do Europy - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do Europy

Zobacz także