chceauto.pl
x
Ford Bronco trafi do Europy

Ford Bronco trafi do Europy

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2022-07-08
Ford Bronco trafi do sprzedaży w Europie. Legendarny amerykański model będzie można kupić na wybranych rynkach od 2023 roku.

Ford Bronco
Ford Bronco
Ford Bronco to legenda offroadu. Samochód produkowano w latach 1965 - 1996, wówczas Bronco wyrobił sobie opinię niezwykle dzielnego i skutecznego samochodu terenowego.

W lipcu 2020 roku, po ponad 25 latach przerwy, Ford reaktywował Bronco. W USA auto jest oferowane w wersjach dwu- i czterodrzwiowej o zwiększonym rozstawie osi, a także jako oparty na modelu Kuga SUV o nazwie Bronco Sport.

Ford Bronco
Ford Bronco
Początkowo Ford informował, że Bronco nie trafi do Europy. Ale to już przeszłość, bowiem oficjalnie ogłoszono, że sprzedaż Bronco na wybranych rynkach europejskich w limitowanej liczbie egzemplarzy rozpocznie się w 2023 roku.

Na Starym Kontynencie Bronco dostępne będzie wyłącznie w wersji czterodrzwiowej, która podobnie jak wersja dwudrzwiowa, wyróżnia się możliwością zdejmowania paneli nadwozia - dachu i drzwi.

Ford Bronco
Ford Bronco
Nowy Ford Bronco to prawdziwy samochód terenowy. Zudowany na ramie, ma aż siedem trybów jazdy, w tym terenowe, jak błoto, piasek i inspirowany rajdami terenowymi tryb Baja.

Bronco jest dostępny z dwubiegową elektroniczną skrzynią rozdzielczą lub dwubiegową elektromechaniczną skrzynią rozdzielczą z trybem automatycznym, pozwalającym na płynne przełączanie między napędem na dwa i cztery koła.

Ford Bronco
Ford Bronco
Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest wyposażeniem standardowym, natomiast w wyposażeniu dodatkowym są blokada przedniego mechanizmu różnicowego i system odłączania drążka stabilizatora przedniego zawieszenia, które zapewniają maksymalne wykrzyżowanie i skok koła w trudnych warunkach terenowych.

Wnętrze Bronco nie jest spartańskie. Znajdziemy w nim m.in. 12-calowy ekran systemu infotainment, porty USB, uchwyty na telefony i kamery, system audio wysokiej klasy czy kamer 360 stopni.

Ford Bronco trafi do Europy w 2023 roku. Na razie nie wiadomo, w jakiej liczbie egzemplarzy i na jakich rynkach będzie oferowany.

Ford Bronco trafi do Europy - GALERIA ZDJĘĆ

Ford Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do EuropyFord Bronco trafi do Europy

Zobacz także

Test: Ford Bronco Badlands - klasyczna terenówka w nowym wydaniu

Test: Ford Bronco Badlands - klasyczna terenówka w nowym wydaniu 2023-09-24

O tym, czy nowy Ford Bronco trafi na europejski rynek, przez długi czas nie było wiadomo, a pierwsze informacje wyrażały w tej sprawie raczej sceptycyzm. Okazało się jednak inaczej i Bronco finalnie pojawił się w polskiej dystrybucji, a my mieliśmy...
Ford Bronco został zaprezentowany w Polsce. Co o nim wiemy?

Ford Bronco został zaprezentowany w Polsce. Co o nim wiemy? 2023-04-08

Fakt, że nowy Ford Bronco trafi do Europy, był dla wielu osób zaskoczeniem i trudno się dziwić – pierwsze komunikaty głosiły, że między innymi ze względu na normy emisji spalin będzie to niemożliwe. Okazało się jednak, że możliwości są i...
Ford Bronco wjeżdża do Europy

Ford Bronco wjeżdża do Europy 2023-03-18

W 2023 roku Ford wprowadzi na rynek europejski model Bronco. Poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących tego pojazdu.Ford Bronco to dla Amerykanów kultowy model. Samochód produkowano w latach 1965 - 1996, wówczas Bronco wyrobił sobie opinię niezwykle...
Ford Bronco w wersji Raptor

Ford Bronco w wersji Raptor 2022-01-28

Dział Ford Performance – ten sam, który odpowiada za możliwości F-150 Raptor – zaprojektował i skonstruował Bronco w wersji Raptor.Bronco Raptor jest wyposażony w najnowsze technologie i osprzęt, pomocne podczas jazdy w terenie. Teraz więc...
Nowy Ford Bronco już w produkcji

Nowy Ford Bronco już w produkcji 2021-06-28

Na tą chwilę amerykańscy fani Forda czekali aż ćwierć wieku. Po 25 latach z linii montażowej w Michigan Assembly Plant, zjechały właśnie pierwsze egzemplarze nowego Forda Bronco! Produkcja całkowicie nowego Forda Bronco wystartowała w zakładzie...
Ford Bronco. Legenda powraca

Ford Bronco. Legenda powraca 2020-07-14

Po blisko ćwierćwiecznej nieobecności na amerykański rynek wraca Ford Bronco. Oznacza to, że Jeep Wrangler zyskał właśnie groźnego, nieco bardziej ucywilizowanego, konkurenta!

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS