chceauto.pl
x
Fiat Centoventi. Na razie tylko prototyp

Fiat Centoventi. Na razie tylko prototyp

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-03-05 Opinie
Wygląda na to, że po wielu chudych latach Fiat znalazł wreszcie nowy pomysł na masową motoryzację. W Genewie zadebiutował dziś koncepcyjny Fiat Concept Centoventi. Auto traktować można, jako krok w stronę kolejnej generacji popularnej Pandy.

Fiat Concept Centoventi
Fiat Concept Centoventi
Fiat Concept Centoventi mierzy 3680 mm długości, 1740 mm szerokości i 1527 mm wysokości. Jest więc nieznacznie większy od obecnej Pandy, ale też zauważalnie szerszy (prawie o 10 cm!) i może się pochwalić większym rozstawem osi. 2430 mm to ponad 12 cm więcej niż obecnie! Ten wynikac może jednak z faktu, ze samochód ma napęd elektryczny, a baterie – wzorem np. Volkswagena i jego platformę MEB – umieszczono pod przedziałem pasażerskim.

Sam napęd ma modułową formę. Osiągi i dane techniczne to tajemnica, ale Fiat proponuje nietypowy system ”zakupu”. Standardowe baterie zapewniać mają zasięg do 100 km. Dokupując lub wypożyczając dodatkowe moduły można go jednak przedłużyć aż do 500 km!

W projektowaniu Fiat Concept Centoventi uczestniczyła firma Mopar – fabryczny producent akcesoriów dla Fiat Chrysler Automobiles. Efekt? System 4U, w ramach którego klienci mają do wyboru cztery opcje wykończenia dachu, zderzaków, felg/kołpaków czy paneli bocznych. Powstał też obejmujący 120 produktów katalog wyposażenia dodatkowego. Nie wszystkie części wymagają wycieczki do dealera. Niektóre są po prostu plikami źródłowymi dla drukarek 3d. W ten sposób właściciel auta może sam wydrukować sobie np. uchwyt na kubek!

Fiat Concept Centoventi
Fiat Concept Centoventi
Pomyślano też o możliwości rozbudowy i przebudowy wnętrza. Deska rozdzielcza to samochodowy odpowiednik systemu „Plug&Play”. Wyposażono ją w pomysłowe uchwyty pozwalające na montaż niezliczonej ilości dodatkowych akcesoriów. Zmieniać można też np. tkaninę czy miękkie elementy wykończenia wnętrza. Pierwsza powstała z recyclingu. Drugie stworzono przy wykorzystaniu nowej technologii. Są nie tylko barwione w całości więc nie zużywają się tak szybko, ale mają również właściwości antybakteryjne.

Obecna generacja Fiata Pandy oferowana jest już od 7 lat. Czy tak właśnie wyglądać będzie jej następca?


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Fiat Centoventi. Na razie tylko prototyp - GALERIA ZDJĘĆ

Fiat Centoventi. Na razie tylko prototypFiat Centoventi. Na razie tylko prototypFiat Centoventi. Na razie tylko prototyp

Zobacz także

Stary Fiat cenniejszy niż złoto? Rekordowe ceny na rynku wtórnym

Stary Fiat cenniejszy niż złoto? Rekordowe ceny na rynku wtórnym 2022-01-27

Takich podwyżej na rynku aut używanych nie było już dawno. Niektóre modele na przestrzeni roku zyskały na wartości nawet 40 proc. Nie chodzi tu jednak o kolekcjonerskie "oldtimery" lecz popularne auta codziennego użytku. Patologiczna sytuacja to efekt...
15 aut, których nie zobaczymy już w salonach

15 aut, których nie zobaczymy już w salonach 2019-12-16

W mijającym roku z europejskiego rynku zniknęło wiele interesujących modeli. Zestawienie najważniejszych z nich przygotowała ceniona firma analityczna JATO. Których aut nie zobaczymy już w salonach w nadchodzącym roku?
12 mln aut z Tychów!

12 mln aut z Tychów! 2019-11-18

18 listopada 2019 roku FCA Poland świętowała wyprodukowanie 12-milionowego jubileuszowego samochodu w historii zakładu produkcyjnego w Tychach. Jubileuszowym autem był Fiat 500. Trzy dni wcześniej z linii produkcyjnej tyskiego zakładu zjechała...
Nie będzie nowego Fiata 500? Co dalej z Tychami?

Nie będzie nowego Fiata 500? Co dalej z Tychami? 2019-11-05

Kilka dni temu informowaliśmy o sojuszu zawartym między Fiat Chrysler Automobiles a francuską PSA Groupe (Citroen, Peugeot). Teraz branżowe media donoszą o kolejnej historycznej decyzji. Wg prestiżowego ”Automobile News” Włosi planują wycofać się...
Salon w Genewie - cz. III

Salon w Genewie - cz. III 2019-03-14

Salon w Genewie - cz. II

Salon w Genewie - cz. II 2019-03-13

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS