chceauto.pl
x

Dacia Jogger 1.0 TCe 2023

Dostępne samochody

Dacia Jogger

Dacia Jogger 1.0 TCe 110 KM

2023, kombi
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 95 000,00 zł

Kilka słów o modelu

Dacia Jogger to imponujących rozmiarów, pięcio- lub siedmioosobowe budżetowe kombi. Auto jest duchowym następcą Logana MCV i Lodgy.

W stosunku do Dacii Sandero (czyli Logana hatchback) Jogger ma aż o 29 cm większy rozstaw osi i o 45 cm dłuższe nadwozie. Co ciekawe mocno zwiększono również wysokość. Jogger jest o 10 cm wyższy od Sandero Stepway, które podobnie jak Jogger ma wyższe zawieszenie i relingi dachowe.

Dacia Jogger opcjonalnie może być pojazdem siedmiomiejscowym, wówczas pojemność bagażnika wynosi 160 litrów. Dwa dodatkowe fotele można złożyć, a także całkowicie wyjąć, dzięki czemu otrzymuje się imponującą przestrzeń bagażową o pojemności 708 litrów.

Natomiast po złożeniu trzech indywidualnych foteli drugiego rzędu Joggerem przewieziemy nawet 1819 litrów bagażu. Co ważne, przestrzeń bagażowa jest bardzo foremna i ustawna.

W przeciwieństwie do Logana MCV, który miał podwójne drzwi z tyłu, w Joggerze zastosowano klasyczną, unoszą do góry klapę bagażnika.

Deska rozdzielcza i konsola środkowa Joggera jest identyczna jak w Loganie i Sandero. W bazowej wersji znajdziemy radio, ale nie znajdziemy dotykowego ekranu. Wówczas możemy go zastąpić smartfonem, producent przewidział nawet na niego specjalny uchwyt.

Pod maską znajdziemy napędy dobrze znane już z Dacii, ale nie braknie również nowości. Przede wszystkim, co ważne dla polskich klientów, w samochodzie dostępny będzie silnik 1.0 TCe o mocy 100 KM, który fabrycznie jest przygotowany do jazdy na LPG (zbiornik zabudowany w miejscu koła zapasowego, wlew gazu ukryty pod klapkę wlewu benzyny).

Natomiast wśród nowości jest silnik 1.0 TCe, który po przeróbkach osiąga 110 KM (w Loganie - 90 KM).

Dacię Jogger oficjalnie zaprezentowano jesienią 2021 roku, a w salonach model ten pojawił się na początku 2022 roku.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS