chceauto.pl
x
Consumer Reports 2015

Consumer Reports 2015

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-10-22 Opinie
Amerykanie opublikowali ranking najgorszych nowych pojazdów oferowanych na loklanym rynku. Duża część z nich dostępna jest również w Europie...

Consumer Reports 2015
Wyniki badania Consumer Reports 2015 powstały w oparciu o dane zebrane wśród właścicieli 740 tys. aut, które – w ostatnim czasie – zarejestrowano w USA jako nowe. Ich użytkownicy wskazywali na liczne usterki elektronicznych systemów mających podnosić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie zabrakło też poważnych usterek mechanicznych, z których zdecydowanie najwięcej dotyczyły wadliwego działania automatycznych skrzyń biegów.

Za markę oferującą samochody najwyższej jakości uznano Lexusa. Drugie miejsce przypadło Toyocie, trzecie – Audi. W pierwszej piątce znalazły się też Mazda i Subaru. Najwyżej sklasyfikowany producent z USA – Buick – zajął w zestawieniu 7. pozycję.

Consumer Reports 2015
Zgoła inaczej wygląda drugi koniec tabeli. Tam – w dziesiątce najgorszych producentów – znalazło się aż 7 wytwórców z USA: GMC, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Cadillac, Ram i Jeep. Co najciekawsze, marką oferującą klientom auta najniższej jakości ogłoszono... włoskiego Fiata. Włosi nie mają powodów do dumy, zwłaszcza jeśli wciąć pod uwagę, że w ich ofercie na rynek USA znajdują się jedynie dwa modele!

Na liście pięciu najniżej ocenionych pojazdów znalazły się aż cztery modele, które oferowane są również na Starym Kontynencie!

Consumer Reports 2015
W klasyfikacji najgorszych aut „zwyciężył” Fiat 500L. Nabywcy skarżyli się na notoryczne problemy z przekładniami automatycznymi, rozładowującymi się akumulatorami i usterkami silników.

Drugi od końca był Ford Fiesta, który – poza kłopotami z automatycznymi przekładniami – ma też problemy z pompami paliwa i układem chłodzenia.

Trzecie – od końca – miejsce przypadło nowemu Jeepowi Cherokee. W tym przypadku do wadliwych skrzyń biegów (szarpanie, ospałe działanie) doszły jeszcze usterki stacyjki i nawigacji.

Consumer Reports 2015
Przed Jeepem uplasował się Nissan Pathfinder. Właściciele skarżyli się na awarie bezstopniowych przekładni i niską jakość wykończenia wnętrza.

Jednym spośród pięciu najbardziej usterkowych – zdaniem Consumer Reports – pojazdów, który nie jest sprzedawany na europejskim rynku – jest Chevrolet Suburban (dostępny też jako GMC Yukon XL). W jego przypadku, poza problemami z układem przeniesienia napędu, usterki dotyczą też niedbałego montażu (tapicerki, obudowy lusterek) i elektroniki (nawigacja).


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Consumer Reports 2015 - GALERIA ZDJĘĆ

Consumer Reports 2015Consumer Reports 2015Consumer Reports 2015Consumer Reports 2015Consumer Reports 2015Consumer Reports 2015

Zobacz także

Trzy miliony Fiatów 500, 500L i 500X

Trzy miliony Fiatów 500, 500L i 500X 2019-06-23

Fiat nie należy do producentów, którzy zasypują rynek nowościami. Przeciwnie, gama modelowa jest systematycznie ograniczana, a włoski producent wycofuje się z kolejnych segmentów rynkowych.Fiat nie ma już swojego przedstawiciela m.in. w segmencie B (a...
Jeep Renegade, Compass i Cherokee w wersji S

Jeep Renegade, Compass i Cherokee w wersji S 2019-05-21

Jeep Renegade SSamochód bazuje na topowej wersji wyposażenia Limited. Renegade S ma czarny dach i akcenty Granite Crystal umieszczone na atrapie chłodnicy i znaczkach („4x4", „Jeep", „Renegade" i „S"). Wygląd dopełniają relingi i 19-calowee...
ADAC 2019: najlepsze auta

ADAC 2019: najlepsze auta 2019-05-06

Niemiecki Automobilklub opublikował swój najnowszy raport usterkowości pojazdów. Zestawienie powstaje w oparciu o liczbę interwencji (i wykrytych przy ich okazji usterek) pojazdów pomocy drogowej zwanej w Niemczech tzw. "żółtymi aniołami". Przeszło...
TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki 2019-01-08

Jak co roku eksperci TUV przygotowali ranking usterkowości pojazdów. Najnowsze zestawienie powstało w oparciu o 8,8 mln przeglądów rejestracyjnych wykonanych między lipcem 2017 a czerwcem 2018 roku.
Ford Fiesta w nowych wersjach

Ford Fiesta w nowych wersjach 2018-10-14

Ford rozszerzył linię modelową Fiesty o dwie odważne nowe wersje, wyróżniające się kontrastującą kolorystyką: Fiesta ST-Line Red Edition oraz Black Edition.Oparte na sportowym wariancie Fiesty ST-Line, na który przypada prawie jedna piąta...
Jeep Cherokee po liftingu

Jeep Cherokee po liftingu 2018-09-06

Wiemy już niemal wszystko o Jeepie Cherokee po liftingu. Przypomnijmy, że samochód ten pokazano po raz pierwszy w styczniu tego roku na salonie w Detroit, była to jednak odmiana amerykańska. Teraz poznaliśmy wersję europejską.Stylistycznych różnic...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.