chceauto.pl
x
BMW serii 5 po liftingu

BMW serii 5 po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2013-05-19 Opinie
Mimo kryzysu, samochody BMW sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a seria 5 nie zostaje w tyle. Przeciwnie, to właśnie ten model jest liderem sprzedaży swojego segmentu, a od premiery nabywców znalazło już ponad milion egzemplarzy BMW 5 wszystkich wersji nadwoziowych.

BMW 5
BMW 5
Nic więc dziwnego, że gdy po trzech latach od premiery nadszedł czas na lifting serii 5, zmiany ograniczono do niezbędnego minimum, przy czym liftingowi poddano od razu wszystkie wersje nadwoziowe, a więc sedana, a także kombi (Touring) i Gran Turismo (GT).

BMW 5
BMW 5
Zmiany są naprawdę subtelne. Z przodu obniżono wloty powietrza, minimalnie zmieniono grill. Standardowym wyposażeniem wszystkich wersji stały się światła ksenonowe, natomiast adaptacyjne światła wykonane w technologii LED są opcją, podobnie jak LED-owe lampy przeciwmgielne. Ponadto w lusterkach pojawiły się kierunkowskazy. Z tyłu zmiany są równie niewielkie, BMW twierdzi, że dzięki nim tylna część samochodu wizualnie została zbliżona do asfaltu. Delikatnie zmieniono m.in. kształt świateł.

BMW 5 GT
BMW 5 GT
Co ciekawe, dzięki liftingowi... zwiększono pojemność bagażnika BMW 5 GT. Wynosi ona obecnie 500 l, a więc o 60 l więcej niż do tej pory. Ponadto pojawiły się również nowe kolory nadwozia, nowe tapicerki czy wzory felg.

BMW 5 Touring
BMW 5 Touring
Zmiany nie ominęły jednostek napędowych, które mają być mocniejsze i zużywać mniej paliwa, a więc być bardziej efektywne. Wszystkie silniki stosowane w BMW serii 5 spełniają już normę emisji spalin Euro 6, która wejdzie w życie we wrześniu przyszłego roku. Z tego względu wszystkie diesle wyposażone będą w układ BMW BluePerformance, którego zadaniem jest redukowanie tlenku azotu w spalinach.

BMW 5
BMW 5
Walcząc z emisją spalin, BMW duży nacisk położyło na obniżenie zużycia paliwa. Wszystkie samochody standardowo wyposażone będą w technologię BMW EfficientDynamics, a także odzyskiwanie energii podczas hamowania i system Auto Start-Stop. Dopracowanie aerodynamiczne pozwoliło na obniżenie współczynnika oporu powietrza Cd - w wypadku BMW 520d wynosi on zaledwie 0,25.

BMW 5 Wagon
BMW 5 Wagon
Przy okazji liftingu poszerzono gamę jednostek napędowych. Nowością jest BMW 518d, czyli bazowa wersja wysokoprężna. Samochód ten posiada czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0 l, który dzięki zastosowaniu turbosprężarki typu Twin Scroll generuje moc 143 KM i w cyklu pomiarowym zużywa średnio 4,5 l paliwa na 100 km. Kolejna nowość to wersja 520d xDrive, z silnikiem o mocy 184 KM, który napędza wszystkie cztery koła. Obie wersje dostępne są w sedanie i kombi. Najmocniejszy czterocylindrowy silnik wysokoprężny, montowany w BMW 525d dysponuje mocą 218 KM i zużywać ma średnio 4,9 l oleju napędowego na 100 km.

BMW 5
BMW 5
Jeśli komuś to nie wystarcza, może wybrać silniki sześciocylindrowe w wersjach 530d (258 KM) i 535d (313 KM). Najmocniejszy diesel montowany w M550d xDrive generuje 381 KM. Po liftingu napęd wszystkich kół xDrive dostępny jest w siedmiu wersjach kombi, ośmiu - sedana i czterech - GT.

BMW 5
BMW 5
Wybór silników benzynowych również jest szeroki. Dostępne są dwie jednostki czterocylindrowe: 520i (184 KM) i 525i (245 KM), sześciocylindrowa 535i o mocy 306 KM, ośmiocylindrowe TwinPower Turbo o mocy 450 KM oraz oczywiście M5 o mocy 560 KM.

BMW 5
BMW 5
W sumie sedana i kombi można zamówić z jednym z czterech silników benzynowych i sześciu wysokoprężnych. W przypadku BMW 5 GT wybór ograniczony jest do dwóch jednostek benzynowych i trzech - wysokoprężnych.

Zamówienia na odświeżone BMW serii 5 będzie można składać już od czerwca, pierwsze samochody trafią do klientów w wakacje.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

BMW serii 5 po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

BMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftinguBMW serii 5 po liftingu

Zobacz także

BMW M5 CS

BMW M5 CS 2021-01-27

Najmocniejsze drogowe M5 w historii działu BMW Motorsport. Tak – w jednym zdaniu – podsumować można nowe BMW M5 CS. Samochód trafi do salonów już na wiosnę! Mierzące 5001 mm długości (szerokość 1903 mm, wysokość 1468 mm) auto przyciąga...
BMW M5 i M5 Competition po liftingu

BMW M5 i M5 Competition po liftingu 2020-06-30

Wiosną BMW pokazało zmodernizowaną serię 5. Nie jest więc niespodzianką, że nieco później podobnej kuracji odmładzającej poddano również najmocniejsze wersje tego modelu, czyli BMW M5 i M5 Competition.Zmiany stylistyczne są analogiczne jak w...
BMW 5 po liftingu

BMW 5 po liftingu 2020-05-27

Jeden z najlepiej sprzedających się modeli BMW doczekał się kuracji odmładzającej. Jakie zmiany wprowadzono w odświeżonej serii 5, której obecne wcielenie znalazło już przeszło 600 tys. nabywców? Z zewnątrz nowy model wyróżnia się...
Całkiem nowe BMW serii 3

Całkiem nowe BMW serii 3 2018-10-02

To chyba najbardziej wyczekiwana premiera tegorocznego salonu paryskiego. BMW zaprezentowało właśnie zupełnie nową, siódmą, generację popularnej "trójki"! Największe wrażenie robią rozmiary auta. Nowa „trójka” jest o 76 mm dłuższa, o 16 mm...
BMW M5 Competiton

BMW M5 Competiton 2018-05-09

Do gamy modelowej nowego M5 dołącza jeszcze „ostrzejsza” odmiana M5 Competition. Samochód powinien przypaść do gustu miłośnikom ostrej, torowej jazdy. Jak na dzieło BMW Motorsport karoseria prezentuje się zaskakująco skromnie. Na tle...
Volvo XC40 z tytułem Car of the Year 2018

Volvo XC40 z tytułem Car of the Year 2018 2018-03-05

Znamy listę zwycięzców prestiżowego plebiscytu Car of the Year 2018. Ceniony przez producentów tytuł trafił do Volvo XC40!Samochód zwyciężył w konkursie uzyskując ogólną notę 325 głosów. Drugie miejsce, dość niespodziewanie, zajął nowy...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS