chceauto.pl
x
Volkswagen Taigo. Nowość

Volkswagen Taigo. Nowość

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2021-03-30 Opinie
Volkswagen ujawnił nazwę i szkice przedstawiającego nowego crossovera. Taigo – nowy przedstawiciel samochodów miejskich – już wkrótce wzbogaci i tak liczną gamę modeli Volkswagena.

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo
Taigo ma przyciągać uwagę atrakcyjnym designem i będzie wyposażony w wiele systemów asystujących oraz najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym.

Taigo to samochód technicznie spokrewniony z T-Crossem, przy czym jego stylizacja ma być bardziej atrakcyjna dla młodych ludzi - będzie łączyć podwyższoną pozycję za kierownicą z nadwoziem w stylu coupe. Oba modele zbudowane będą na tej samej płycie podłogowej i będą napędzane tymi samymi silnikami benzynowymi TSI.

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo
Przypomnijmy, że T-Cross jest dostępny z silnikiem 1.0 TSI o mocy 95 lub 110 KM oraz jednostką 1.5 TSI, która generuje 150 KM. Opcjonalnie dostępna jest dwusprzęgłowa przekładnia DSG.

Natomiast stylistycznie Taigo bazuje na modelu Nivus, który od roku oferowany jest w Brazylii. Oba modele mają niemal identyczną linię boczną, a różnią się detalami przedniej i tylnej części nadwozia.

Volkswagen Nivus
Volkswagen Nivus
Standardowe wyposażenie Taigo będzie obejmować m.in. reflektory LED, cyfrowe zegary i liczne systemy asystujące.

Volkswagen Taigo będzie produkowany w zakładach w Pampelunie w Hiszpanii. Samochód zadebiutuje latem, a jego sprzedaż rozpocznie się pod koniec 2021 roku.

Pierwsze samochody pojawią się w salonach w Polsce w I kwartale 2022 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Volkswagen Taigo. Nowość - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Taigo. NowośćVolkswagen Taigo. NowośćVolkswagen Taigo. NowośćVolkswagen Taigo. Nowość

Zobacz także