chceauto.pl
x
Motonowości

Volkswagen Polo VI już jest!

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-06-16 | Opinie
Volkswagen Polo VI już jest!
Zobacz w katalogu
Volkswagen Polo
Volkswagen zaprezentował nową, szóstą generację Polo.

Volkswagen Polo VI
Volkswagen Polo VI
Volkswagen Polo jest jednym z najpopularniejszych małych samochodów na świecie – do tej pory sprzedano 14 milionów egzemplarzy, a uwzględniając wszystkie inne wersje bazujące na Polo, ponad 16 milionów.

Szósta generacja wyróżnia się zupełnie nową stylistyką nadwozia, dzięki której zyskał bardziej sportowy wygląd. Nowe Polo, dostępne wyłącznie w wersji czterodrzwiowej, jest w każdym wymiarze większe niż jego poprzednik. Dzięki temu zapewnia więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów, a także ma znacznie większy bagażnik - jego pojemność wzrosła z 280 do 351 litrów.

Volkswagen Polo VI
Volkswagen Polo VI
Oprócz trzech tradycyjnych wersji wyposażenia Trendline, Comfortline i Highline dostępne będą wersja specjalna Polo Beats (m.in. z systemem dźwiękowym o mocy 300 wat) oraz sportowa, topowa wersja Polo - GTI (z silnikiem o mocy 200 KM). Już podstawowa linia Trendline jest wyposażona seryjnie w światła do jazdy dziennej LED z funkcją Coming i Leaving Home, ogranicznik prędkości oraz w system monitorowania otoczenia Front Assist z funkcjami hamowania awaryjnego City oraz rozpoznawania pieszych.

Volkswagen Polo VI
Volkswagen Polo VI
W ramach wyposażenia dodatkowego jak poprzednio jest dostępny aktywny tempomat ACC, teraz działający jednak do prędkości 210 km/h. Nowością w Polo są asystent zmiany pasa ruchu Blind Spot z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego Rear Traffic Allert, częściowo automatyczny system Park Assist wspomagający wyjazd z miejsca parkingowego oraz funkcją awaryjnego hamowania podczas manewrowania autem. Ta ostatnia chroni automatycznie przed uszkodzeniami samochodu na parkingu.

Volkswagen Polo VI
Volkswagen Polo VI
Na życzenie Polo można wyposażyć – i to także jest nowość - w bezkluczykowy system otwierania/ zamykania drzwi i uruchamiania silnika Keyless Access.

Ponadto do Polo – jako do pierwszego Volkswagena i pierwszego modelu koncernu Volkswagen w ogóle – jest dostępny wyświetlacz Active Info Display nowej generacji. Możliwość korzystania z cyfrowych wskaźników jest nowością w segmencie samochodów tej klasy.

[image] Volkswagen Polo został również wyposażony w systemy multimedialne najnowszej generacji z ekranami o przekątnej od 6,5 do 8,0 cali. Urządzenia te są pokryte szklaną płytą, wyglądają elegancko jak najnowocześniejsze smartfony.

Sprzedaż nowego Volkswagena Polo w Polsce rozpocznie się w czwartym kwartale bieżącego roku. W momencie debiutu samochód będzie dostępny z silnikami o mocach od 65 do 150 KM.

Na niektórych rynkach po raz pierwszy Polo będzie można kupić z silnikiem zasilanym gazem ziemnym – będzie to nowo skonstruowany 1.0 TGI o mocy 90 KM.
Ponadto do wyboru będą cztery silniki benzynowe i dwa diesle, wszystkie wyposażane seryjnie w system Start-Stop oraz odzyskiwania energii hamowania.

Silniki o mocy 70 kW i większej mogą współpracować z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen Polo VI już jest! - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!Volkswagen Polo VI już jest!

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.