chceauto.pl
x
Volkswagen Nivus. Nowość z Brazylii

Volkswagen Nivus. Nowość z Brazylii

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-05-27 Opinie
Volkswagen Nivus to całkowicie nowy model Volkswagena. Samochód został opracowany w Brazylii, ale już wiadomo, że będzie sprzedawany również w Europie.

Volkswagen Nivus
Volkswagen Nivus
Nivus to niewielki crossover. Auto zostało zaprezentowane Brazylii i w tym kraju jako pierwszym zostanie wprowadzone do sprzedaży. Następnie Nivus trafi na rynek argentyński i nastąpi to jeszcze w tym roku.

Volkswagen Nivus zbudowany został na bazie modułowej płyty podłogowej MQB (wersja A0, tej samej, którą wykorzystują Polo i T-Roc). Nivus ma 4,27 m długości, 1,76 m szerokości i 1,49 m wysokości, jest więc o 16 cm dłuższy od T-Crossa (i 3 cm dłuższy od T-Roca), ale ma niemal identyczny, wynoszący 2,57 m rozstaw osi.

Volkswagen Nivus
Volkswagen Nivus
Bardziej "zabawowy" charakter Nivusa sprawia, że mimo wyraźnie większej długości, bagażnik jest o 50 litrów mniejszy niż w T-Crossie, jego pojemność to 415 litrów. Powód to oczywiście inaczej ukształtowana tylna część nadwozia z szybciej opadającą linią dachu.

W Brazylii, przynajmniej na początku, Nivus będzie oferowany tylko z jednym silnikiem - jednostką 1.0 TSI o mocy 128 KM, współpracującą z przekładnią DSG.

Volkswagen Nivus
Volkswagen Nivus
W Europie gama silnikowa będzie zapewne szersza - można się spodziewać silników 1.0 TSI i 1.5 TSI, a być również dieslem 1.6 TDI.

Na wprowadzenie Volkswagena Nivus do Europy będziemy musieli jeszcze poczekać. Samochód pojawi się w salonach za około rok. Model będzie produkowany w zakładzie Volkswagena w hiszpańskiej Pampelunie. Natomiast wersja na rynki południowoamerykańskie będą produkowane w Brazylii.

Nie jest wykluczone, że wersja amerykańska i europejska będą się nieco różnić, jednak zasadniczy kształt i rozwiązania techniczne pozostaną te same.

Volkswagen Nivus na wideo:
Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Volkswagen Nivus. Nowość z Brazylii - GALERIA ZDJĘĆ

Volkswagen Nivus. Nowość z BrazyliiVolkswagen Nivus. Nowość z BrazyliiVolkswagen Nivus. Nowość z BrazyliiVolkswagen Nivus. Nowość z BrazyliiVolkswagen Nivus. Nowość z Brazylii
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.