chceauto.pl
x
Van of the Year 2021

Van of the Year 2021

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-12-28
Na kilka dni przed końcem 2020 roku poznaliśmy zwycięzcę konkursu na Samochód Dostawczy Roku 2021. Nagroda, drugi raz z rzędu, trafiła do koncernu PSA.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Prestiżowa nagroda trafiła do bliźniaczych modeli: Peugeot e-Expert, Citroen e-Dispatch/ë-Jumpy oraz Opel/Vauxhall Vivaro-e. Zwycięzcy wybrani zostali przez jury złożone z 24 dziennikarzy i wydawców niezależnych czasopism poświęconych lekkim pojazdom użytkowym.

Samochody dostępne są w trzech długościach i wielu wariantach nadwozia, umożliwia użytkującym go firmom korzystanie z dobrodziejstw bezemisyjnej mobilności — nie tylko na tzw. ”ostatniej mili”. Przykładowo - nabywcy Opla Vivaro‑e mają do wyboru dwie pojemności akumulatora litowo-jonowego: 75 kWh dla potrzebujących zasięgu do 330 km lub 50 kWh dla użytkowników, którym wystarczy zasięg do 230 km. W obu przypadkach zasięg zmierzono według cyklu WLTP.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Bliźniacze modele bazują na platformie EMP2 Groupe PSA i oferują wyjątkowo bogate wyposażenie w zakresie systemów wspomagających kierowcę — co docenili jurorzy plebiscytu IVOTY. Obejmuje ono między innymi: wyświetlacz projekcyjny (head-up), asystenta pasa ruchu, rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych, system wykrywający zmęczenie kierowcy, system ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Z nagrody szczególnie cieszą się w Oplu. Niemiecka marka wygrywała już konkursy o tytuł Międzynarodowego Vana Roku modelami Astra Van w 1999 roku, pierwszą generacją Vivaro w 2002 roku oraz Combo w 2019 roku. W przyszłym roku do Vivaro-e dołączą odmiany ”‑e” modeli Combo i Movano, co oznacza pełną elektryfikację oferty jeszcze przed końcem 2021 roku!

Van of the Year 2021 - GALERIA ZDJĘĆ

Van of the Year 2021Van of the Year 2021Van of the Year 2021Van of the Year 2021

Zobacz także

Pierwszy Peugeot z ogniwami paliwowymi

Pierwszy Peugeot z ogniwami paliwowymi 2021-12-22

Kilka dni temu na drogi wyjechał pierwszy produkcyjny Peugeot zasilany wodorowym ogniwem paliwowym. Wydarzenie jest o tyle ciekawe, że chodzi o samochód użytkowy! Chodzi o model Peugeot e-EXPERT Hydrogen, którego dostawy już się rozpoczęły. Pierwszym...
Peugeot e-Expert Hydrogen. Na wodór!

Peugeot e-Expert Hydrogen. Na wodór! 2021-05-30

Chociaż w Europie panuje duży nacisk na rozwój elektromobilności, wcale nie jest przesądzone, że to właśnie to właśnie auta bateryjne będą następcą samochodów spalinowych.Największym producentem, który ma chłodne podejście do aut bateryjnych...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS