chceauto.pl
x
Van of the Year 2021

Van of the Year 2021

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2020-12-28 Opinie
Na kilka dni przed końcem 2020 roku poznaliśmy zwycięzcę konkursu na Samochód Dostawczy Roku 2021. Nagroda, drugi raz z rzędu, trafiła do koncernu PSA.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Prestiżowa nagroda trafiła do bliźniaczych modeli: Peugeot e-Expert, Citroen e-Dispatch/ë-Jumpy oraz Opel/Vauxhall Vivaro-e. Zwycięzcy wybrani zostali przez jury złożone z 24 dziennikarzy i wydawców niezależnych czasopism poświęconych lekkim pojazdom użytkowym.

Samochody dostępne są w trzech długościach i wielu wariantach nadwozia, umożliwia użytkującym go firmom korzystanie z dobrodziejstw bezemisyjnej mobilności — nie tylko na tzw. ”ostatniej mili”. Przykładowo - nabywcy Opla Vivaro‑e mają do wyboru dwie pojemności akumulatora litowo-jonowego: 75 kWh dla potrzebujących zasięgu do 330 km lub 50 kWh dla użytkowników, którym wystarczy zasięg do 230 km. W obu przypadkach zasięg zmierzono według cyklu WLTP.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Bliźniacze modele bazują na platformie EMP2 Groupe PSA i oferują wyjątkowo bogate wyposażenie w zakresie systemów wspomagających kierowcę — co docenili jurorzy plebiscytu IVOTY. Obejmuje ono między innymi: wyświetlacz projekcyjny (head-up), asystenta pasa ruchu, rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych, system wykrywający zmęczenie kierowcy, system ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.

Opel Vivaro-e
Opel Vivaro-e
Z nagrody szczególnie cieszą się w Oplu. Niemiecka marka wygrywała już konkursy o tytuł Międzynarodowego Vana Roku modelami Astra Van w 1999 roku, pierwszą generacją Vivaro w 2002 roku oraz Combo w 2019 roku. W przyszłym roku do Vivaro-e dołączą odmiany ”‑e” modeli Combo i Movano, co oznacza pełną elektryfikację oferty jeszcze przed końcem 2021 roku!

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Van of the Year 2021 - GALERIA ZDJĘĆ

Van of the Year 2021Van of the Year 2021Van of the Year 2021Van of the Year 2021

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.