chceauto.pl
x
Używane: Subaru Forester II

Używane: Subaru Forester II

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-02-28 Opinie
Subaru Forester II debiutowało w 2002 roku. Samochód w dużej mierze opierał się na poprzedniku, który cieszył się opinią samochodu trwałego i bezawaryjnego.

Subaru Forester II
Subaru Forester II
Auto dzieliło z poprzednikiem płytę podłogową, napęd, a jednostki napędowe były wersjami rozwojowymi dotychczas stosowanych. Obie generacje miały również zbliżoną stylizację, największe zmiany objęły pas przedni i tylny oraz wnętrze.

Druga generacja Forestera prezentuje się znacznie lepiej, chociaż stylistycznie zbliżona do poprzednika, nie wygląda już tak bardzo retro. Szczególnie samochody poliftingowe (lifting przeprowadzono w 2005 roku) przywodzą na myśl klasyczną elegancję.

Wnętrze Forestera II generalnie wciąż jest klasyczne i proste, ale użyto już nieco lepszych materiałów oraz poprawiono poziom wyposażenia. W efekcie wnętrze opiera się upływowi czasu i nie znać po nim rosnącego przebiegu.

Subaru Forester II
Subaru Forester II
Nadwozie Forestera posiada bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Na bezwypadkowych egzemplarzach nie powinno być ani grama rdzy.

Źródłem napędu Forestera II są wyłącznie benzynowe silniki typu bokser o pojemnościach 2.0 i 2.5. Obie wersje wywodzą się z silnika 2.0 stosowanego w pierwszej generacji Forestera, obie dostępne są również w wersji z doładowaniem, przy czym wolnossąca jednostka 2,5 sprzedawana była wyłącznie na rynku amerykańskim.

Subaru Forester II
Subaru Forester II
Wszystkie silniki zużywają dużo paliwa, przy czym im większa pojemność - tym więcej. Silniki turbo to osobna sprawa. W tym przypadku właściwie trudno podać górną granicę, zależy ona wyłącznie od temperamentu kierowcy.

Samochody z silnikami doładowanymi wymagają specjalnej uwagi. Silniki te dość chętnie spalają olej, dlatego należy regularnie kontrolować jego stan. Nadmierne dymienie pod obciążeniem świadczy o zużyciu pierścieni zaworowych, dodatkowo mogą się przytrafić awarie uszczelek pod głowicami (głowice, jak w każdym silniku typu bokser są dwie).

Subaru Forester II
Subaru Forester II
Zawieszenie Forestera należy generalnie do trwałych. Kosztowne bywają jedynie usterki samopoziomującego tylnego zawieszenia - amortyzatory dostępne są wyłącznie oryginalne.

Ceny oryginalnych części zamiennych są wysokie, ponadto nie zawsze dostępne są tańsze zamienniki. Dlatego trzeba się liczyć z dość wysokimi kosztami użytkowania Forestera II.

Mimo tych kosztów, nie brakuje chętnych na kupno Subaru Forester II generacji, dzięki czemu spadki cen używanych egzemplarzy są stosunkowo niewielkie. Wysoki popyt spowodowany jest głównie tym, że regularnie serwisowane egzemplarze potrafią sprawić dużo przyjemności i zrobić duże przebiegi bez poważniejszych awarii.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Używane: Subaru Forester II - GALERIA ZDJĘĆ

Używane: Subaru Forester IIUżywane: Subaru Forester IIUżywane: Subaru Forester IIUżywane: Subaru Forester IIUżywane: Subaru Forester II

Zobacz także

Subaru Forester po liftingu

Subaru Forester po liftingu 2022-01-12

Subaru zaprezentowało Forestera po liftingu. Zmiany są całkiem spore.Forester to dla europejskiego oddziału Subaru ważny model. Pierwsza generacja trafiła na rynki Starego Kontynentu w 1997 roku i od tamtej pory nabywców znalazło niemal 360 tys....
Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium!

Euro NCAP. Kolejna wpadka marki premium! 2019-12-04

Aż dwanaście modeli doczekało się właśnie nowych testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP. Ostatnia w tym roku seria przyniosła pewne niespodzianki. Świetne wyniki zanotowała m.in. Tesla. Mniejsze powody do radości mogą mieć za to...
Subaru Forester już w Polsce

Subaru Forester już w Polsce 2019-08-01

Wiadomo już ile zapłacić trzeba będzie w polskim salonie za nowe wcielenie Subaru Forestera. Ceny nowego ”leśnika” startują od 32 900 euro. Przy obecnym kursie oznacza to wydatek około 140 400 zł. W zamian otrzymamy Subaru Forester 2.0i-L w...
Subaru Forester w nowej odsłonie

Subaru Forester w nowej odsłonie 2018-04-02

W nowym Jorku zadebiutowała kolejna generacja Subaru Forestera. Wprawdzie na europejskie wcielenie musimy jeszcze trochę poczekać, ale można się spodziewać, że różnice będą jedynie kosmetyczne...Japończycy nie pochwalili się dokładnymi wymiarami...
Czarne chmury nad Subaru. Co przeskrobali Japończycy?

Czarne chmury nad Subaru. Co przeskrobali Japończycy? 2017-12-21

Czarne chmury gromadzą się nad Subaru. Wczorajsze doniesienia agencji Reuters o możliwym fałszowaniu osiągów samochodów japońskiego producenta odbiły się na jego giełdowych notowaniach. Wczoraj agencja Reuters podała, że firma fałszowała wyniki...
Używane: Subaru Forester I

Używane: Subaru Forester I 2015-02-14

Subaru Forester debiutował w 1997 roku, stając się jednym z pierwszych SUV-ów na rynku. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez japońską firmę, samochód posiadał stały napęd na wszystkie koła oraz napędzany był benzynowymi silnikami typu boxer...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS