chceauto.pl
x
Toyota Corolla po modernizacji

Toyota Corolla po modernizacji

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-06-14 Opinie
Toyota Corolla to najchętniej kupowany model w historii motoryzacji, który jako pierwszy przekroczył rekordową liczbę 50 milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

Toyota Corolla po modernizacji
Toyota Corolla po modernizacji
Corolla jest obecna na rynku od ponad pół wieku. W tym czasie doczekała się 12 generacji. Pierwsza Corolla z 1966 roku wyznaczyła nowy standard popularnego samochodu kompaktowego.

Dziś Corolla 12. generacji oferuje dwa napędy hybrydowe i trzy rodzaje nadwozia. Samochód został właśnie poddany modernizacji.

Toyota Corolla występuje w trzech odmianach nadwozia – hatchback, sedan i TS Kombi. W czerwcu 2022 roku dołącza do nich SUV - Corolla Cross.

Toyota Corolla po modernizacji
Toyota Corolla po modernizacji
Zmiany stylistyczne są subtelne i dotyczą wzoru kratki przedniego grilla, obramowań świateł przeciwmgielnych i wzorów felg aluminiowych. Wyższe wersje odmian hatchback i TS Kombi zyskują nowe reflektory bi-LED. Paleta kolorów nadwozia obejmuje trzy nowe kolory.

Wraz z liftingiem Corolla zyskała technologię hybrydową piątej generacji. Podobnie jak w obecnym modelu, auto będzie dostępne z dwoma układami hybrydowymi do wyboru – jeden z nich jest oparty na benzynowym silniku 1,8 l, zaś drugi na silniku 2,0 l. W obu układach wprowadzono znaczące zmiany, obejmujące silnik benzynowy i elektryczny, dzięki którym auto dysponuje większą mocą i lepszymi osiągami.

Toyota Corolla po modernizacji
Toyota Corolla po modernizacji
Jednostka sterująca mocą (PCU) i elektryczny silnik przy skrzyni biegów zostały przeprojektowane, zaś akumulator litowo-jonowy jest mniejszy i lżejszy, ale jednocześnie mocniejszy. W zależności od układu napędowego, masa baterii została zmniejszona nawet o 18 kg.

Łączna moc napędu hybrydowego 1.8 wynosi 140 KM. Większa moc pozwoliła skrócić czas rozpędzania do 100 km/h o 1,7 s (do 9,2 s). W przypadku układu z silnikiem 2.0 całkowita moc wzrosła do 196 KM, a czas rozpędzania do 100 km/h skrócił się o prawie pół sekundy do poziomu 7,5 s.

Toyota Corolla po modernizacji
Toyota Corolla po modernizacji
Corolla 2023 została wyposażona w najnowsze multimedia i systemy cyfrowe, które będą aktualizowane i rozbudowywane o nowe funkcje za pośrednictwem bezprzewodowego internetu.

Wyświetlacz na konsoli centralnej jest większy, ma 10,5 cala. Począwszy od wersji Comfort, samochód otrzymuje 12,3-calowy wyświetlacz cyfrowych zegarów.

Corolla 2023 jest wyposażona w zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE, który łączy najnowszą generację pakietu Toyota Safety Sense z innymi systemami wspomagania jazdy i parkowania.

Toyota Corolla 2023 trafi do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2023 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Toyota Corolla po modernizacji - GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Corolla po modernizacjiToyota Corolla po modernizacjiToyota Corolla po modernizacjiToyota Corolla po modernizacjiToyota Corolla po modernizacji

Zobacz także

Nowe systemy T-MATE w autach Toyoty

Nowe systemy T-MATE w autach Toyoty 2022-08-11

Toyota T-MATE to zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego nowej generacji. Obejmuje on systemy Toyota Safety Sense (TSS) nowej, trzeciej generacji oraz pozostałe systemy wspierające kierowcę podczas prowadzenia i parkowania. Zestaw zadebiutował w...
Kolejne rekordy Toyoty w Polsce

Kolejne rekordy Toyoty w Polsce 2022-05-14

Toyota konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera polskiego rynku – w kwietniu marka zarejestrowała 6 388 samochodów osobowych, ponad dwa razy więcej niż druga najpopularniejsza marka. Od początku roku liczba rejestracji Toyoty wynosi 24 867 aut osobowych,...
Toyota dobrze radzi sobie z kryzysem

Toyota dobrze radzi sobie z kryzysem 2022-04-30

Toyota w pierwszym kwartale 2022 roku sprzedała w Europie 284 506 samochodów, czyli zaledwie 1 proc. mniej niż w pierwszym, kwartale roku 2021. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że rynek skurczył się rok do roku o 14%. Toyota uzyskała najlepszy w...
Toyota Corolla najlepiej sprzedającym się autem świata

Toyota Corolla najlepiej sprzedającym się autem świata 2022-04-13

Toyota Corolla i Toyota RAV4 to dwa najlepiej sprzedające się auta świata w 2021 roku. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli znalazły się aż cztery pojazdy japońskiej marki. Pierwsze miejsce Corolli w zestawieniu najpopularniejszych...
Toyota GR Corolla

Toyota GR Corolla 2022-04-04

Toyota zaprezentowała zupełnie nowy sportowy model GR Corolla. Światowa premiera tego 304-konnego hatchbacka odbyła się w Long Beach w Kalifornii. GR Corolla trafi do sprzedaży najpierw w Japonii w drugiej połowie 2022 roku. Niestety, samochód nie...
Toyota Corolla Cross na zdjęciach

Toyota Corolla Cross na zdjęciach 2022-02-26

Jeszcze w 2022 roku w gamie modelowej Corolli pojawi się zupełnie nowa wersja nadwoziowa - Toyota Corolla Cross. Biorąc pod uwagę popularność innych modeli japońskiej marki w Polsce, samochód ma ogromne szanse stać się prawdziwym hitem sprzedaży....