chceauto.pl
x
Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2014-06-25
Firma badawcza J.D. Power opublikowała najnowszy raport dotyczący zadowolenia niemieckich klientów z zakupu nowych samochodów.

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?
Dokument powstał w oparciu o 18 288 ankiet wypełnionych przez nabywców fabrycznie nowych pojazdów. Ankiety obejmowały pojazdy zarejestrowane w Niemczech po raz pierwszy w okresie od stycznia 2011 roku do grudnia 2012 roku. Badanie zostało przeprowadzone w okresie grudzień 2013 – luty 2014. Najstarsze z badanych pojazdów legitymowały się wówczas wiekiem trzech lat.

Z raportu wynika, że nabywcy nowych samochodów za naszą zachodnią granicą, przy wyborze pojazdu kierują się głównie trwałością i niezawodnością (priorytet dla 56 procent nabywców), atrakcyjnością zakupu (48 procent) i oferowanym przez pojazd bezpieczeństwem (46 procent). Dalej stawiane są takie kwestie, jak wygląd i wyposażenie, koszty eksploatacji i dostępność usług serwisowych.

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?
Marką, której nabywcy mogą pochwalić się najwyższym stopniem satysfakcji z zakupu i eksploatacji auta w pierwszych trzech latach od jego wyprodukowano okrzyknięto Porsche. Niemiecki producent uzyskał średni wynik 835 punktów na 1000 możliwych.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na auto tego producenta wciąż pozwolić mogą sobie tylko nieliczni, o zwycięstwie mówić mogą przedstawiciele Toyoty i Volvo. Te dwie marki - z dorobkiem 818 punktów - ex aequo sklasyfikowane zostały na drugim miejscu. Trzecia pozycja przypadła w udziale marce Mercedes-Benz, która uzyskała średni wynik 811 punktów.

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?
Do pierwszej piątki załapały się jeszcze: Skoda (805 punktów) i Mitsubishi (800 punktów). W pierwszej dziesiątce znalazły się też kolejno: 6. Volkswagen, 7. Mazda, 8. BMW, 9 Kia i 10. Mini.

Ciekawą jest też lektura końca tabeli, gdzie uplasowali się producenci, w stosunku do których niemieccy nabywcy byli najbardziej krytyczni.

Dziesiątkę najgorzej ocenianych marek otwierają: Ford, Suzuki i Opel. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Smart, Citroen, Hyundai, Renault, Dacia i Chevrolet. Na ostatnim miejscu niechlubnego zestawienia znalazł się włoski Fiat.

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią? - GALERIA ZDJĘĆ

Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?Też gardzisz Fordem, Fiatem i Dacią?

Zobacz także

Najlepsze i najgorsze marki

Najlepsze i najgorsze marki 2015-10-06

Niemal 15 tys. właścicieli nowych pojazdów wzięło udział w badaniu poziomu zadowolenia niemieckich klientów. Opracowany przez JD Power & Associates ranking powstał w oparciu o ankiety przeprowadzone wśród właścicieli samochodów kupionych w...
Te auta możesz kupować w ciemno!

Te auta możesz kupować w ciemno! 2014-06-25

Firma badawcza J.D. Power przeprowadziła badanie satysfakcji niemieckich klientów, którzy kupili fabrycznie nowe auto w ostatnich trzech latach. Wyniki uzyskano na podstawie przeszło 18 tysięcy ankiet obejmujących samochody w wieku do trzech lat. W...
Z tych aut będziesz zadowolony!

Z tych aut będziesz zadowolony! 2014-05-29

Instytut JD Power badający nastroje konsumentów opublikował raport dotyczący brytyjskich nabywców pojazdów. W badaniu przeprowadzonym wspólnie z magazynem motoryzacyjnym "What Car" wzięło udział ponad 15 000 właścicieli samochodów. Tegoroczny...
Auta z Niemiec są złe? Niemcy ich nie chcą!

Auta z Niemiec są złe? Niemcy ich nie chcą! 2013-07-31

Znana firma analityczna JD Power przeprowadziła ciekawe badanie. 17 tysięcy niemieckich kierowców poproszone zostało o wypełnienie szczegółowej ankiety dotyczącej użytkowanych przez nich samochodów. Po uwagę brano m.in koszty eksploatacji, ogólną...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS