chceauto.pl
x
Najlepsze i najgorsze marki

Najlepsze i najgorsze marki

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-10-06 Opinie
Niemal 15 tys. właścicieli nowych pojazdów wzięło udział w badaniu poziomu zadowolenia niemieckich klientów.

Opracowany przez JD Power & Associates ranking powstał w oparciu o ankiety przeprowadzone wśród właścicieli samochodów kupionych w Niemczech jako nowe w okresie od kwietnia 2012 roku do marca 2014 roku.

Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Użytkownicy mieli za zadanie ocenić poziom zadowolenia z zakupu skupiając się przede wszystkim na kwestii, podzielonej na 8 kategorii, usterkowości. Oceniano zarówno błahostki, jak np. działanie systemów rozrywki, oraz układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróży (zawieszenie, hamulce, silnik).

Na podstawie opinii użytkowników, w oparciu o ilość przyznanych przez nich punktów karnych, powstał ranking marek gwarantujących najwyższy i najniższy poziom satysfakcji z zakupu. Którzy producenci świętować mogą sukces?

Na 1. miejscu (87 punktów karnych) sklasyfikowano Mazdę, której zakup – zdaniem JD Power & Associates zapewnia największy poziom satysfakcji. 2. miejsce w zestawieniu przypadło Mitsubishi (90 punktów karnych). Na ostatnim stopniu podium znalazła się Skoda (93 punkty karne).

Skoda Fabia
Skoda Fabia
W pierwszej piątce sklasyfikowano też: 4. Dacię (96 punktów karnych) i 5. Toyotę (98 punktów karnych). Zaskoczeniem może być zwłaszcza wynik rumuńskiej marki, która w rankingach niezawodności Dekry czy TUV zajmuje z reguły ostatnie pozycje.

Którzy producenci narazili klientów na najwięcej problemów ze swoim nowym autem?

Dacia Sandero
Dacia Sandero
Na 5. miejscu od końca sklasyfikowano Citroena (149 punktów karnych). Na 4 uplasował się Fiat (152 punkty karne). 3 miejsce od końca – co traktować można w kategorii dużego zaskoczenia – zajęło Audi. Klienci niemieckiej marki wskazywali średnio na 158 problemów w przeliczeniu na 100 samochodów! 2. miejsce od końca – z wynikiem 165 punktów karnych - zajął Chevrolet, który wycofuje się właśnie z Europy.

Na ostatnim miejscu zestawienia uplasowała się Alfa Romeo. Użytkownicy nowych aut włoskiej marki wskazywali średnio aż na 268 problemów w przeliczeniu na 100 samochodów!


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Najlepsze i najgorsze marki - GALERIA ZDJĘĆ

Najlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze marki

Zobacz także

ADAC 2019: najlepsze auta

ADAC 2019: najlepsze auta 2019-05-06

Niemiecki Automobilklub opublikował swój najnowszy raport usterkowości pojazdów. Zestawienie powstaje w oparciu o liczbę interwencji (i wykrytych przy ich okazji usterek) pojazdów pomocy drogowej zwanej w Niemczech tzw. "żółtymi aniołami". Przeszło...
Które auta mają najtrwalsze zawieszenia?

Które auta mają najtrwalsze zawieszenia? 2019-04-24

Polscy mechanicy ocenili trwałość zawieszeń najpopularniejszych w naszym kraju samochodów używanych. Najsłabsze oceny dostały auta francuskie...To kolejna odsłona rankingu trwałości pojazdów przygotowanego przez sieć niezależnych warsztatów...
Elektryka - ranking awaryjności

Elektryka - ranking awaryjności 2019-04-16

Na 4 w 6-stopniowej, szkolnej skali polscy mechanicy ocenili stan układów elektrycznych w samochodach jeżdżących po naszych drogach. To kolejne zestawienie przygotowane na podstawie „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników”...
TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki 2019-01-08

Jak co roku eksperci TUV przygotowali ranking usterkowości pojazdów. Najnowsze zestawienie powstało w oparciu o 8,8 mln przeglądów rejestracyjnych wykonanych między lipcem 2017 a czerwcem 2018 roku.
Tanio znaczy drogo?

Tanio znaczy drogo? 2018-12-27

Przełom roku to czas na finansowe podsumowania i wstępne planowanie wydatków na kolejne miesiące. Kupując tani samochód trzeba naprawdę dobrze policzyć potencjalne zyski i straty. „Wariant niskokosztowy” nie zawsze okazuje się takim w ostatecznym...
Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć?

Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć? 2018-12-19

Średnie roczne wydatki przeznaczane na utrzymanie samochodu, nie wliczając w nie paliwa, mogą sięgnąć nawet 12 tys. złotych. Jakie awarie samochodu mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet? Oto lista kilku najpopularniejszych usterek, których...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.