chceauto.pl
x
Najlepsze i najgorsze marki

Najlepsze i najgorsze marki

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2015-10-06 Opinie
Niemal 15 tys. właścicieli nowych pojazdów wzięło udział w badaniu poziomu zadowolenia niemieckich klientów.

Opracowany przez JD Power & Associates ranking powstał w oparciu o ankiety przeprowadzone wśród właścicieli samochodów kupionych w Niemczech jako nowe w okresie od kwietnia 2012 roku do marca 2014 roku.

Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Użytkownicy mieli za zadanie ocenić poziom zadowolenia z zakupu skupiając się przede wszystkim na kwestii, podzielonej na 8 kategorii, usterkowości. Oceniano zarówno błahostki, jak np. działanie systemów rozrywki, oraz układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróży (zawieszenie, hamulce, silnik).

Na podstawie opinii użytkowników, w oparciu o ilość przyznanych przez nich punktów karnych, powstał ranking marek gwarantujących najwyższy i najniższy poziom satysfakcji z zakupu. Którzy producenci świętować mogą sukces?

Na 1. miejscu (87 punktów karnych) sklasyfikowano Mazdę, której zakup – zdaniem JD Power & Associates zapewnia największy poziom satysfakcji. 2. miejsce w zestawieniu przypadło Mitsubishi (90 punktów karnych). Na ostatnim stopniu podium znalazła się Skoda (93 punkty karne).

Skoda Fabia
Skoda Fabia
W pierwszej piątce sklasyfikowano też: 4. Dacię (96 punktów karnych) i 5. Toyotę (98 punktów karnych). Zaskoczeniem może być zwłaszcza wynik rumuńskiej marki, która w rankingach niezawodności Dekry czy TUV zajmuje z reguły ostatnie pozycje.

Którzy producenci narazili klientów na najwięcej problemów ze swoim nowym autem?

Dacia Sandero
Dacia Sandero
Na 5. miejscu od końca sklasyfikowano Citroena (149 punktów karnych). Na 4 uplasował się Fiat (152 punkty karne). 3 miejsce od końca – co traktować można w kategorii dużego zaskoczenia – zajęło Audi. Klienci niemieckiej marki wskazywali średnio na 158 problemów w przeliczeniu na 100 samochodów! 2. miejsce od końca – z wynikiem 165 punktów karnych - zajął Chevrolet, który wycofuje się właśnie z Europy.

Na ostatnim miejscu zestawienia uplasowała się Alfa Romeo. Użytkownicy nowych aut włoskiej marki wskazywali średnio aż na 268 problemów w przeliczeniu na 100 samochodów!


Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Najlepsze i najgorsze marki - GALERIA ZDJĘĆ

Najlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze markiNajlepsze i najgorsze marki

Zobacz także

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki 2019-01-08

Jak co roku eksperci TUV przygotowali ranking usterkowości pojazdów. Najnowsze zestawienie powstało w oparciu o 8,8 mln przeglądów rejestracyjnych wykonanych między lipcem 2017 a czerwcem 2018 roku.
Tanio znaczy drogo?

Tanio znaczy drogo? 2018-12-27

Przełom roku to czas na finansowe podsumowania i wstępne planowanie wydatków na kolejne miesiące. Kupując tani samochód trzeba naprawdę dobrze policzyć potencjalne zyski i straty. „Wariant niskokosztowy” nie zawsze okazuje się takim w ostatecznym...
Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć?

Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć? 2018-12-19

Średnie roczne wydatki przeznaczane na utrzymanie samochodu, nie wliczając w nie paliwa, mogą sięgnąć nawet 12 tys. złotych. Jakie awarie samochodu mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet? Oto lista kilku najpopularniejszych usterek, których...
Najbardziej niezawodne modele w Niemczech

Najbardziej niezawodne modele w Niemczech 2018-08-31

Istnieje wiele rankingów bezawaryjności aut, ale często różnią się od siebie metodologią. J.D. Power badała samochody nie starsze niż 3 lata, użytkowane przez jednego właściciela przez co najmniej 12 miesięcy.W te­go­rocz­nym ba­da­niu...
Oto najbardziej niezawodne marki wg Niemców!

Oto najbardziej niezawodne marki wg Niemców! 2018-08-03

Toyota zajęła najwyższą pozycję w rankingu Germany Vehicle Dependability Study 2018. Najnowsze badanie niezawodności samochodów zostało przeprowadzone na niemieckim rynku przez firmę analityczną J.D. Power. Badanie przeprowadzono na ponad 14 tys....
Mechanicy o autach za 20 tys. zł. Zobacz najlepsze!

Mechanicy o autach za 20 tys. zł. Zobacz najlepsze! 2018-07-18

Decyzja o zakupie samochodu w przypadku wielu świadomych kierowców poprzedzona bywa przeszukiwaniem raportów, opinii internetowych i zestawień. Teraz do grona źródeł dołącza „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”....
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.