chceauto.pl
x
Takie będzie Infiniti QX30

Takie będzie Infiniti QX30

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-03-07
Segment kompaktowych crossoverów należy do najszybciej rosnących. Europejczycy nie chcą już jeździć klasycznymi kompaktami, z jakichś względów pokochali samochody o podniesionym zawieszeniu.

Takie będzie Infiniti QX30
Nie może w tej sytuacji dziwić, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i raz po raz prezentują nowe modele należące do tego segmentu. Dotyczy to również marek premium.

Nie inaczej postępuje Infiniti, które na salonie genewskim zaprezentowało model QX30 Concept. Oficjalnie jest to jeszcze prototyp, ale wersja produkcyjna, która w salonach pojawi się w przyszłym roku, nie będzie znacząco odbiegać od tego, co prezentujemy na zdjęciach. Nie dotyczy to tylko wnętrza, które powinno się jeszcze zmienić dość poważnie.

Takie będzie Infiniti QX30
QX30 ma być pojazdem globalnym, producent liczy, że auto będzie szczególnie dobrze się sprzedawać w Europie, USA i... Chinach. Jak wszystkie crossovery, auto charakteryzuje się podniesionym zawieszeniem, ponadto prototyp otrzymał 21-calowe koła. Cała stylizacja jest dynamiczna, spójna i niewątpliwie może się podobać.

Takie będzie Infiniti QX30
Żadne dane techniczne nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że auto będzie napędzane szeroką gamą silników, obejmującą jednostki wysokoprężne i benzynowe. W prototypie zamontowano dwulitrowy doładowany silnik, który współpracuje z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Samochód oparty jest na płycie podłogowej koncernu Daimler, na której zbudowane są Mercedesy klasy A i GLA. W praktyce oznacza to możliwość napędu na dwa lub cztery koła oraz stosowanie czterocylindrowych silników turbo.

Takie będzie Infiniti QX30 - GALERIA ZDJĘĆ

Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30Takie będzie Infiniti QX30

Zobacz także

Infiniti Q30 jak... QX30

Infiniti Q30 jak... QX30 2015-12-31

W 2016 roku na rynek amerykański zostaną wprowadzone dwa nowe modele Infiniti: QX30 i Q30. Co jednak ciekawe, będą one sprzedawane... pod tą samą nazwą!Przypomnijmy, że QX30 to kompaktowy crossover, z kolei Q30 to klasyczny kompakt. Problem w tym, że...
Infiniti Q30 z Wielkiej Brytanii

Infiniti Q30 z Wielkiej Brytanii 2015-12-04

Nowy model Infiniti jest pierwszym autem japońskiej marki budowanym poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Produkcja auta ruszyła właśnie w brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland. Nowy model Infiniti jest pierwszym autem japońskiej marki budowanym poza Krajem...
Infiniti QX30 oficjalnie!

Infiniti QX30 oficjalnie! 2015-11-18

Na trwającym salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Infiniti zaprezentowało produkcyjną wersję kompaktowego crossovera QX30. Samochód to kolejny z modeli opracowanych w ramach zacieśniania współpracy z Mercedesem. QX30 jest technicznym bliźniakiem...
Dziewczyny salonu w Genewie

Dziewczyny salonu w Genewie 2015-03-15

Tradycyjnie, zamykając temat salonu samochodowego w Genewie, odbiegamy nieco od tematyki motoryzacyjnej...
Genewa na zdjęciach - cz. IV

Genewa na zdjęciach - cz. IV 2015-03-12

Niniejszym kończymy przegląd samochodowych nowości salonu genewskiego. Zapraszamy do czwartej części naszej galerii.
Genewa na zdjęciach - cz. III

Genewa na zdjęciach - cz. III 2015-03-11

Zapraszamy na trzecią część fotograficznego przeglądu najciekawszych samochodów pokazanych w Genewie.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS