chceauto.pl
x

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KM

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KM
Katalog samochodów
Rok produkcji
2000
Średnia cena
6 000 zł
Nadwozie
hatchback 5-drzwiowy
Skrzynia
ręczna
Napęd
przedni
Średni przebieg
Dostępność auta
trudno kupićWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertęłatwo kupić
Pojemność
1298 cm3
Silnik
benzyna

OSIĄGI

Moc
76 KM
0-100 km/h
17.5 s.
V max
155 km/h

KOSZTY

Spalanie
6.1 l benzyny na 100 km (średnie rzeczywiste zużycie paliwa)
Koszt przejechania 100 km
40 zł

SERWIS

Bezawaryjność
bardzo awaryjnyOd czasu do czasu trafiają się awarie, ale ogólnie jest bardzo dobrzemało awaryjny
Koszt serwisu
drogiKoszt serwisowania wyraźnie odbiega od przeciętnej. In minus. tani
Rozmiar opon seryjnych
165/60 R14

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT Czy bezpieczeństwo jest ważne?

Bezpieczeństwo
mało bezpiecznyNie jest źle, ale dobrze też nie... bezpieczny
Segment
A
Bagażnik
220 litrówNiewielkie zakupy się zmieszczą, na nie więcej niż dwie osoby
Ryzyko kradzieży
dużeTych samochodów się nie kradnie małe

MOŻLIWOŚĆ ZAŁOŻENIA INSTALACJI LPG

Zwrot kosztu instalacji po
18000 km czyli po 12 miesiącach
Zużycie paliwa
7.3 l gazu na 100 km
Koszt przejechania 100 km
23 zł
Przyspieszenie do 100 km/h
19.3 s.
Prędkość maksymalna
141 km/h
Uwaga
Średni przebieg sugerowanej jednostki napędowej wskazuje na dość znaczne wyeksploatowanie silnika. Decydując się na montaż instalacji gazowej, trzeba wybrać dobry warsztat, który tak dobierze instalację gazową by nie doszło do wypalenia gniazd zaworowych, co może się skończyć utratą kompresji w cylindrach i szybką koniecznością remontu kapitalnego.

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KM - GALERIA ZDJĘĆ

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KMSuzuki Wagon R plus 1.3 76 KMSuzuki Wagon R plus 1.3 76 KMSuzuki Wagon R plus 1.3 76 KMSuzuki Wagon R plus 1.3 76 KM

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KM

Suzuki Wagon R plus to mały miejski samochód, który stanowi europejską, nieco powiększoną wersję japońskiego Suzuki Wagon. Pierwsza generacja tego auta była sprzedawana na Starym Kontynencie w latach 1997-2000. W 2000 roku debiutowała II generacja Wagon R plus, której produkcję uruchomiono również na Węgrzech. Samochód ten był bliźniakiem Opla Agili. Ostatnie auto zjechało z taśmy produkcyjnej w 2007 roku.
Suzuki Wagon R plus pierwszej generacji na rynku wtórnym to rzadka oferta. Samochód nie cieszył się wielkim powodzeniem, głównie ze względu na miniaturowe rozmiary - w tamtych czasach w Polsce królowały małe sedany z bagażnikami, a Polacy nie dorośli jeszcze (finansowo) do posiadania dwóch aut, w tym jednego miejskiego. Chociaż Wagony R plus nie były awaryjne, to należy zachować ostrożność - może być spory problem z dostępem do części zamiennych.
Inaczej wygląda sprawa z II generacją Suzuki Wagon R plus. Węgierska produkcja i kooperacja z Oplem pozwoliły obniżyć cenę, co przełożyło się na większą sprzedaż. Niestety, pozostał problem z częściami - w serwisach trzeba czekać nawet na podstawowe elementy, które zużywają się po prostu eksploatacyjnie. Z awaryjnością nie jest źle. Samochody z początku produkcji miały problemy z amortyzatorami, a przy przebiegach przekraczających 100 tys. km zdarzają się usterki alternatora.
Najgorszymi doradcami przy zakupie samochodu używanego są emocje. Dlatego właśnie w opisach modeli kładziemy nacisk na te informacje, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji oraz przy oględzinach auta. Staramy się ująć w opisie najczęściej występujące usterki danego modelu, a także podpowiedzieć, na jakie „przygody” powinniśmy być przygotowani po zakupie. Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszymi opiniami, jednak mają one swoje podstawy we wnikliwych analizach rynku. Pamiętajcie, że nasz opis w żadnym wypadku nie ma na celu bezkrytycznego wychwalania danego modelu. To raczej surowa, chłodna ocena konkretnego auta, zachęcająca do równie pesymistycznej kalkulacji kosztów. Zawsze trzeba mieć bowiem na uwadze to, że cena zakupu używanego pojazdu jest dopiero początkiem wydatków.
Ostatnia zmiana: 2009-10-03

Wersje

SILNIKI, NAPĘDY I SKRZYNIE

NADWOZIA

Dwa miliony Suzuki z Węgier2011-07-16Najlepsze używane auta na polskim rynku!2011-03-20

Suzuki Wagon R plus 1.3 76 KM Opinie i komentarze

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS