chceauto.pl
x

Smart

Smart to jedna z najmłodszych motoryzacyjnych marek. Jej pomysłodawcą był Nicolas Hayek - założyciel i właściciel firmy Swatch produkującej ekskluzywne zegarki. H
ayek nosił się z zamiarem stworzenia niewielkiego auta miejskiego, które idealnie radziłoby sobie z korkami i brakiem miejsc parkingowych. Początkowo w pomyśle tym wspierał go również koncern Daimler, dzięki czemu powstała spółka Mercedes-Swatch. W 1994 roki w jej miejsce powstała spółka Smart GmbH, która zajmuje się wytwarzaniem niewielkich serii tych pojazdów.
Na rynku wtórnym oferta Smartów jest stosunkowo uboga, odstraszać też może brak łatwego dostępu do części zamiennych oraz wykwalifikowanych mechaników (skomplikowana konstrukcja). Niezależnie od modelu Smarty są jednak bardzo bezpiecznymi (jak na swoją masę i wymiary) i stosunkowo dobrze wyposażonymi pojazdami. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z modeli tej firmy sprawdźmy ceny części zamiennych. Te ostatnie mogą nieco odstraszać, na niektóre podzespoły trzeba również długo czekać.

Modele

Forfour Fortwo Roadster

Przykładowe samochody

Smart Forfour

Smart Forfour II 1.0 71 KM

2017, hatchback 5dr
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 25 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Smart Fortwo

Smart Fortwo III 1.0 71 KM

2015, hatchback 3dr
napęd: tylny
skrzynia: ręczna
cena: 20 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Smart Roadster

Smart Roadster 0.7 61 KM

2003, kabriolet
napęd: tylny
skrzynia: automat
cena: 16 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.