chceauto.pl
x
Skoda Vision 7S zaprezentowana

Skoda Vision 7S zaprezentowana

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-09-11
Skoda zaprezentowała model Vision 7S. Auto stanowi wyznacznik tego, jak będą wkrótce wyglądały nowe modele czeskiego producenta.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Vision 7S to duży, siedmiomiejscowy SUV o napędzie elektrycznym, zbudowany na modułowej platformie MEB. Dzięki zabudowanym w podłodze bateriom o pojemności 89 kWh, będzie dysponował zasięgiem około 600 km. Jednak ważniejszy od technologii jest wygląd - samochód zdradza nowy język projektowania Skody.

Język ten będzie stopniowo wprowadzany od 2023 roku. Definiują go wyraziste, zredukowane linie, które podkreślają prostotę i wartość nowych modeli. Charakterystyczne elementy nowego języka projektowania obejmują nowy przód z tzw. Tech-Deck Face i ekologiczne materiały we wnętrzu.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Przód Skody Vision 7S zawiera również znane elementy stylistyczne, takie jak charakterystyczna linia Skody. Przeprojektowany napis SKODA zastępuje logo marki i jest uzupełniony pasem oświetlenia ambiente. Rozciąga się on na całej szerokości przodu pojazdu, przy górnej krawędzi, i posiada funkcję podświetlenia napisu.

Pomimo iż ma podobne linie, Tech-Deck Face jest znacznie bardziej płaski i szerszy niż grill w poprzednich modelach. Żebra grilla zostały zastąpione ciemnym szkłem, które skrywa czujniki systemów asystujących.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Wąskie przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T – podobnie jak tylne światła LED. Ponownie górna linia rozciąga się tam na boki. Ten akcent stylistyczny powtarza się na elektronicznych lusterkach zewnętrznych, a także na klamkach drzwi wyposażonych w czujniki, które pionowo zagłębiono w nadwoziu.

Dzięki obrotowemu centralnemu ekranowi dotykowemu i przesuwanym elementom, Vision 7S oferuje pasażerom dwie różne konfiguracje wnętrza. Podczas jazdy wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne dla kierowcy, a centralny 14,6-calowy ekran dotykowy jest ustawiony pionowo.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Podczas ładowania lub postoju można przejść w tryb relaks jednym naciśnięciem przycisku na konsoli środkowej. Kierownica i zestaw wskaźników odsuwają się do tyłu od kierowcy i pasażerów, tworząc dodatkową przestrzeń. Fotele w pierwszym rzędzie obracają się do wewnątrz i pochylają, co zapewnia większy komfort, umożliwiając także oglądanie ekranu pasażerom z tyłu. Fotele w drugim rzędzie również się rozkładają. Ekran obraca się do pozycji poziomej, aby wyświetlać treści rozrywkowe.

Do 2026 roku Skoda wprowadzi na rynek trzy nowe modele o napędzie elektrycznym. W planach jest samochód o miejskim przeznaczeniu, ale także kompaktowy SUV i siedmiomiejscowe auto rodzinne, którego zapowiedzią jest 7S.

Jednocześnie czeska marka nie rezygnuje ze sprzedaży swoich modeli z napędem spalinowym. W drugiej połowie 2023 roku zaprezentowane zostaną nowe generacje modeli Superb oraz Kodiaq, a w 2024 roku pojawi się Octavia po liftingu.

Skoda Vision 7S zaprezentowana - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowana

Zobacz także

Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli

Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli 2022-08-24

Skoda Vision 7S to duży elektryczny SUV, który zapowiada wygląd nowych modeli czeskiej marki. Skoda ujawniła pierwsze szkice tego pojazdu.Samochód otrzymał nowo zaprojektowany, efektowny przód. Na wizualizacjach dostrzec można m.in. znacznie szerszą i...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS