chceauto.pl
x
Skoda Vision 7S zaprezentowana

Skoda Vision 7S zaprezentowana

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-09-11 Opinie
Skoda zaprezentowała model Vision 7S. Auto stanowi wyznacznik tego, jak będą wkrótce wyglądały nowe modele czeskiego producenta.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Vision 7S to duży, siedmiomiejscowy SUV o napędzie elektrycznym, zbudowany na modułowej platformie MEB. Dzięki zabudowanym w podłodze bateriom o pojemności 89 kWh, będzie dysponował zasięgiem około 600 km. Jednak ważniejszy od technologii jest wygląd - samochód zdradza nowy język projektowania Skody.

Język ten będzie stopniowo wprowadzany od 2023 roku. Definiują go wyraziste, zredukowane linie, które podkreślają prostotę i wartość nowych modeli. Charakterystyczne elementy nowego języka projektowania obejmują nowy przód z tzw. Tech-Deck Face i ekologiczne materiały we wnętrzu.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Przód Skody Vision 7S zawiera również znane elementy stylistyczne, takie jak charakterystyczna linia Skody. Przeprojektowany napis SKODA zastępuje logo marki i jest uzupełniony pasem oświetlenia ambiente. Rozciąga się on na całej szerokości przodu pojazdu, przy górnej krawędzi, i posiada funkcję podświetlenia napisu.

Pomimo iż ma podobne linie, Tech-Deck Face jest znacznie bardziej płaski i szerszy niż grill w poprzednich modelach. Żebra grilla zostały zastąpione ciemnym szkłem, które skrywa czujniki systemów asystujących.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Wąskie przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T – podobnie jak tylne światła LED. Ponownie górna linia rozciąga się tam na boki. Ten akcent stylistyczny powtarza się na elektronicznych lusterkach zewnętrznych, a także na klamkach drzwi wyposażonych w czujniki, które pionowo zagłębiono w nadwoziu.

Dzięki obrotowemu centralnemu ekranowi dotykowemu i przesuwanym elementom, Vision 7S oferuje pasażerom dwie różne konfiguracje wnętrza. Podczas jazdy wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne dla kierowcy, a centralny 14,6-calowy ekran dotykowy jest ustawiony pionowo.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Podczas ładowania lub postoju można przejść w tryb relaks jednym naciśnięciem przycisku na konsoli środkowej. Kierownica i zestaw wskaźników odsuwają się do tyłu od kierowcy i pasażerów, tworząc dodatkową przestrzeń. Fotele w pierwszym rzędzie obracają się do wewnątrz i pochylają, co zapewnia większy komfort, umożliwiając także oglądanie ekranu pasażerom z tyłu. Fotele w drugim rzędzie również się rozkładają. Ekran obraca się do pozycji poziomej, aby wyświetlać treści rozrywkowe.

Do 2026 roku Skoda wprowadzi na rynek trzy nowe modele o napędzie elektrycznym. W planach jest samochód o miejskim przeznaczeniu, ale także kompaktowy SUV i siedmiomiejscowe auto rodzinne, którego zapowiedzią jest 7S.

Jednocześnie czeska marka nie rezygnuje ze sprzedaży swoich modeli z napędem spalinowym. W drugiej połowie 2023 roku zaprezentowane zostaną nowe generacje modeli Superb oraz Kodiaq, a w 2024 roku pojawi się Octavia po liftingu.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Skoda Vision 7S zaprezentowana - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowanaSkoda Vision 7S zaprezentowana

Zobacz także