chceauto.pl
x
Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli

Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-08-24 Opinie
Skoda Vision 7S to duży elektryczny SUV, który zapowiada wygląd nowych modeli czeskiej marki. Skoda ujawniła pierwsze szkice tego pojazdu.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Samochód otrzymał nowo zaprojektowany, efektowny przód. Na wizualizacjach dostrzec można m.in. znacznie szerszą i bardziej płaską ramkę grilla, która jest przyciemniona i zamknięta. Przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T.

Maska samochodu o ostrych konturach nawiązuje do charakterystycznych dla Skody kształtów. Całkowicie przeprojektowany przedni zderzak ma siedem pionowo ułożonych wlotów powietrza, z których środkowy posiada przyciągającą wzrok pomarańczową wstawkę. W jego dolnej części znajduje się aluminiowa osłona przeciwnajazdowa. Wygląd podkreślają duże, aerodynamicznie zaprojektowane koła. Widok z boku prezentuje przejrzystą powierzchnię i łagodnie opadającą linię dachu.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Deska rozdzielcza Skody Vision 7S jest symetryczna i szeroka, podkreślają dużą przestrzeń we wnętrzu. Przed nią wkomponowany został duży ekran dotykowy, który po raz pierwszy w samochodzie Skody ułożony jest pionowo.

Konstrukcja kierownicy została spłaszczona u góry i u dołu, aby zapewnić kierowcy dobry widok na zestaw wskaźników. Pod centralnym wyświetlaczem znajduje się konsola środkowa z trzema dużymi pokrętłami, które wraz z dwoma przyciskami i obrotowym przełącznikiem pod nimi. Poniżej znajdują się specjalne schowki, w których pasażerowie mogą umieścić oraz połączyć swoje smartfony.

Skoda Vision 7S
Skoda Vision 7S
Haptyczne elementy sterujące są również zintegrowane z przeprojektowaną kierownicą. Nastrojowe oświetlenie podkreśla różne części wnętrza, w tym wskaźnik stanu naładowania i zapewnia odpowiednią ilość światła podczas wsiadania i wysiadania. Panele drzwiowe zawierają również interaktywne elementy dotykowe i wizualne.

Zintegrowany fotelik dziecięcy znajduje się w konsoli środkowej – najbezpieczniejszym miejscu w pojeździe. Oparcia przednich foteli wyposażone są w uchwyty na urządzenia multimedialne dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu. Posiadają również zintegrowane z nimi plecaki.

Wnętrze oferuje dwie różne konfiguracje, które zapewniają nowe wrażenia przestrzenne w różnych sytuacjach – podczas jazdy i relaksu. W domyślnym trybie jazdy centralny ekran dotykowy jest umiejscowiony pionowo. Tryb relaksu w samochodzie można aktywować podczas ładowania lub postoju na odpoczynek. Kierownica i zestaw wskaźników przesuwają się wtedy do przodu, fotele w pierwszym i drugim rzędzie cofają się, zapewniając pozycję sprzyjającą relaksowi, a ekran systemu multimedialnego przyjmuje pozycję poziomą.

Skoda Vision 7S zostanie oficjalnie zaprezentowana 30 sierpnia 2022 roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeliSkoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeliSkoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeliSkoda Vision 7S zapowiada wygląd nowych modeli

Zobacz także

Skoda Vision 7S zaprezentowana

Skoda Vision 7S zaprezentowana 2022-09-11

Skoda zaprezentowała model Vision 7S. Auto stanowi wyznacznik tego, jak będą wkrótce wyglądały nowe modele czeskiego producenta.Vision 7S to duży, siedmiomiejscowy SUV o napędzie elektrycznym, zbudowany na modułowej platformie MEB. Dzięki zabudowanym...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS