chceauto.pl
x
Skoda Kamiq. Pierwsze szkice

Skoda Kamiq. Pierwsze szkice

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2019-02-01 Opinie
Skoda zaprezentowała pierwsze szkice nowego modelu o nazwie Kamiq. Przypomnijmy, że będzie to kolejny w gamie SUV, który dołączy do oferowanych już Karoqa i Kodiaqa.

Nowy model wzbogacony jest o kilka nowości, w tym pierwsze w historii designu SUV-ów Skody dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części.

Wygląd nowego, miejskiego SUV-a (czyli właściwie... crossovera) Skody definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla obecnego designu czeskiej marki. Linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia optycznie wydłużając pojazd i współgrając z linią dachu. Srebrna osłona na dolną część zderzaka ma przypominać o terenowych możliwościach Kamiqa, chociaż umówmy się, że nie będą one wielkie.

Skoda Kamiq
Skoda Kamiq
Największym wyróżnikiem Skody Kamiq jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED mają zwiększać wizualną atrakcyjność samochodu.

Ponadto Kamiq jest pierwszym modelem Skody, który ma "dynamiczne" (animowane) kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Inne cechy szczególne Skody Kamiq zwiększy prześwit, duże koła i dyfuzor. Elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii Skody w kształcie litery "C".

Skoda Kamiq będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem Skoda znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.

Światowa premiera Skody Kamiq odbędzie się na salonie w Genewie na początku marca. Pierwsze samochody trafią do salonów najpóźniej w połowie roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Skoda Kamiq. Pierwsze szkice - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Kamiq. Pierwsze szkiceSkoda Kamiq. Pierwsze szkice

Zobacz także

Skoda Kamiq. Polskie ceny

Skoda Kamiq. Polskie ceny 2019-07-24

Skoda podała ceny swojego najnowszego crossovera, czyli Kamiq. Auto można kupić już za 67 150 zł.Kamiq to kolejny etap ofensywy produktowej czeskiej marki, trzeci SUV, po Kodiaqu i Karoqu, dostępny na rynku europejskim. Główne cechy wyróżniające...
Skoda Kamiq już w produkcji

Skoda Kamiq już w produkcji 2019-07-13

Pierwszy egzemplarz Skody Kamiq opuścił linię produkcyjną w fabryce w Mlada Boleslav. To trzeci SUV Skody, po Kodiaq i Karoq, który będzie dostępny na rynku europejskim, w tym w Polsce. W produkcję nowego SUV-a Skoda zainwestowała około 100 milionów...
Skoda Kamiq. Nowy czeski SUV

Skoda Kamiq. Nowy czeski SUV 2019-02-27

Skoda Kamiq to najnowszy i najmniejszy SUV w gamie Skody. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany na rozpoczynającym się 5 marca salonie w Genewie.Skoda Kamiq ma być - w zamyśle producenta - miejskim SUV-em. Zbudowany na bazie płyty modułowej płyty...
Skoda Kamiq. Nowy SUV dla Europy

Skoda Kamiq. Nowy SUV dla Europy 2019-01-25

Kamiq to nie jest całkowicie nowa nazwa. Tak nazwany model od kwietnia 2018 roku sprzedawany jest w Chinach. Po pierwszych zdjęciach widać jednak, że wersja europejska nie będzie miała nic wspólnego z chińskim kuzynem. No może, poza tym, że oba...
Milion SUV-ów Skody

Milion SUV-ów Skody 2018-08-24

Skoda wyprodukowała już milion samochodów typu SUV. Jubileuszowy model wyjechał na początku sierpnia z zakładu w Kvasinach. Jest to Skoda Karoq, która trafi do klienta w Hiszpanii.Wynik ten udało się osiągnąć w dziewięć lat. Historia SUV-ów...
Skoda Kamiq oficjalnie

Skoda Kamiq oficjalnie 2018-04-23

Tuż przed rozpoczęciem salonu w Pekinie na specjalnym pokazie w czeskiej ambasadzie debiutowała Skoda Kamiq. To trzeci po Kodiaqu i Karoqu SUV Skody, który będzie sprzedawany w Kraju środka.Skoda Kamiq będzie pozycjonowana poniżej Karoqa, przy czym...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.