chceauto.pl
x
Skoda Elroq w kamuflażu

Skoda Elroq w kamuflażu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-07-05

Skoda Elroq będzie trzecim modelem Skody opartym na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, dołączając do elektrycznej rodziny Skody Enyaq i Enyaq Coupé. Elroq będzie jednak pozycjonowany poniżej tych modeli, będzie więc tańszy i dzięki temu, może znajdzie większą liczbę nabywców niż sprzedający się w śladowych ilościach Enyaq.

  1. Skoda Elroq. Nadwozie
  2. Skoda Elroq. Silniki, baterie i napęd
  3. Skoda Elroq. Wnętrze

Skoda Elroq. Nadwozie

Chociaż rynek samochodów elektrycznych jest w stagnacji Skoda nie zawraca z obranego kierunku - Elroq będzie miał napęd elektryczny, a co więcej - ma być pierwszym z... sześciu elektrycznych modeli czeskiej marki, które zadebiutują w najbliższych latach.
Skoda Elroq
Skoda Elroq
Jednocześnie ma to być pierwszy model zaprojektowany wg nowego języka stylistycznego Modern Solid, chociaż na zdjęciach widać, że możemy mówić raczej o ewolucji niż rewolucji. Tak czy inaczej Elroq ma być np. pierwszym modele, która otrzyma napis "SKODA" na masce.

Innym wyróżnikiem jest front o nazwie Tech-Deck Face, który cechuje się błyszczącym, czarnym elementem, zastępującym tradycyjny grill Skody. Za nim znajdzie się wyposażenie potrzebne systemom wsparcia kierowcy, jak radar czy kamera.

Standardem będą reflektory LED, opcjonalnie matrycowe. Światła podzielone są na dwie części - górne to światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy, dolne - mijania i drogowe. Tylne światła również będą LED-owe, ale zachowają wzór litery C.
Skoda Elroq
Skoda Elroq

Skoda Elroq. Silniki, baterie i napęd

Skoda Elroq będzie miała cztery wersje napędowe: 50, 60, 85 i 85x. Podstawowy Elroq 50 ma napęd na tylne koła, akumulator 55 kWh i silnik o mocy 170 KM. Elroq 60 wyposażono w akumulator o pojemności 63 kWh i silnik o mocy 204 KM. Obie wersje mogą się rozpędzić do 160 km/h.
Skoda Elroq
Skoda Elroq
Skoda Elroq 85 i Elroq 85x będzie wyposażona w akumulator o pojemności 82 kWh. Tylnonapędowy Elroq 85 dysponuje mocą 286 KM, podczas gdy Elroq 85x zawiera dodatkowy silnik elektryczny na przedniej osi, oferując standardowo napęd na wszystkie koła i moc systemową 300 KM. Obie wersje, Elroq 85 i 85x, osiągają prędkość maksymalną 180 km/h i zapewniają zasięg elektryczny ponad 560 kilometrów (wg WLTP, realnie około 100 km mniejszy).

Elroqa 85 i 85x będzie można ładować z mocą do 175 kW, słabsze odmiany zapewne do 125 lub 150 kW (nie podano tego oficjalnie). W teorii umożliwia to naładowanie z 10 do 80 proc w pół godziny, realnie w Polsce prądy są mniejsze od deklarowanych, więc raczej będzie to 50 minut.
Skoda Elroq
Skoda Elroq
Po zakupie Wallboxa Skodę Elroq będzie można ładować prądem zmiennym o mocy 11 kW, wówczas w zależności od akumulatora potrwa to od 5,5 do 8 godzin.

Skoda Elroq. Wnętrze

Niewiele wiadomo o wnętrzu Skody Elroq, poza tym, że zapewni miejsce dla 5 osób, a bagażnik będzie miał 470 litrów (1580 po złożeniu kanapy). Dodatkowo w kabinie znajdą się schowki o łącznej pojemności 48 l.

Skoda Elroq zostanie oficjalnie zaprezentowana jesienią 2024 roku.

Skoda Elroq w kamuflażu - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażuSkoda Elroq w kamuflażu

Zobacz także

Skoda Elroq coraz bliżej

Skoda Elroq coraz bliżej 2024-05-27

Skoda opublikowała pierwsze zdjęcie nowego modelu - elektrycznego pojazdu o nazwie Elroq. Będzie to elektryczny kompaktowy SUV, pierwszy, w którym zastosowano język projektowania Modern Solid. Światowa premiera Skody Elroq odbędzie się jesienią 2024...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS