chceauto.pl
x
Skoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie ceny

Skoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie ceny

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-11-11
Skoda zaprezentowała polskie ceny elektrycznej wersji modelu Citigo, czyli Citigoe iV. W porównaniu z innymi samochodami o napędzie elektrycznym ceny, szczególnie promocyjne, wyglądają atrakcyjnie. A nie można zapominać o rządowym dofinansowaniu zakupu aut elektrycznych.

Citigoe iV to pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii marki. Został on wyposażony w silnik elektryczny o mocy 61 kW oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh, zapewniający zasięg do 260 km.

Skoda Citigoe iV ma 3597 mm długości i 1645 mm szerokości oraz czterodrzwiowe nadwozie, które może pomieścić cztery osoby. Pojemność bagażnika to 250 litrów, po złożeniu tylnych siedzeń pojemność przestrzeni bagażowej rośnie do 923 litrów. W samochodzie przeprojektowano niektóre elementy nadwozia, zamontowano światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz zintegrowane kierunkowskazy. Jednak na pierwszy rzut oka Citigoe iV wygląda jak zwykłe Citigo z napędem spalinowym.

Skoda Citigoe iV
Skoda Citigoe iV
83-konny silnik Skody Citigoe iV umieszczono z przodu. Maksymalny moment obrotowy wynosi 210 Nm i trafia na przednie koła za pośrednictwem jednostopniowej przekładni redukcyjnej. Co ważne, wartość ta dostępna jest od najniższych prędkości obrotowych. W praktyce oznacza to dobrą dynamikę i elastyczność - elektryczne Citigo rozpędza się od 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. oraz od 0 do 100 km/h w ciągu 12,3 sek. Maksymalna prędkość Citigoe iV została ograniczona do 130 km/h.

Zamontowany w podwoziu akumulator litowo-jonowy ma wymiary 1,1 x 1,7 m i 30 cm wysokości. Można go naładować na kilka sposobów. Na stacjach szybkiego ładowania, korzystając ze specjalnego przewodu CCS i ładowarki o mocy 40 kW, akumulator będzie pełen w 80% po godzinie. Korzystając z ładowarki naściennej prądu zmiennego o mocy 7,2 kW uzyskamy ten sam poziom naładowania w ciągu 4 godzin i 15 minut. Samochód można też podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego i ładować z mocą 2,3 kW, co potrwa około 10 godzin.

Skoda Citigoe iV
Skoda Citigoe iV
Skoda Citigoe iV będzie dostępna w wersjach wyposażenia Ambition oraz Style. W wersji Ambition wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: asystenta pasa ruchu Lane Assist, automatyczną klimatyzację Climatronic, radio, reflektory przednie ze światłami do jazdy dziennej LED, kabel do ładowania z domowego źródła prądu 230 V oraz gniazdo Type 2, które umożliwia ładowanie prądem przemiennym do 7,2 kW.

Wersja Style oferuje natomiast m.in.: 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, pakiet Sunset z przyciemnianymi szybami bocznymi i szybą pokrywy bagażnika, trójramienną wielofunkcyjną kierownicę, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, gniazdo CCS umożliwiające ładowanie prądem stałym do 40 kW oraz kabel do ładowania prądem przemiennym na stacjach ładowania do 7,2 kW.

Elektryczną Skoda Citigoe iV można już zamawiać, a do końca listopada obowiązują ceny promocyjne: 73 300 zł za wersję Ambition i 81 300 za Style. Ceny regularne to 81 900 i 89 900 zł, co oznacza, że Citigoe jest najtańszym autem na prąd na rynku.

Warto przypomnieć, że na opublikowanie w dzienniku ustaw (wejdą w życie po 14 dniach od tego momentu) czekają przepisy mówiące o rządowych dopłatach do aut elektrycznych. W przypadku Citigoe wyniosą one 30 proc. ceny zakupu, czyli, przyjmując ceny standardowe, samochód będzie można mieć za 57 300 (Ambition) i 62 900 zł (Style).

Skoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Skoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie cenySkoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie cenySkoda Citigoe iV. Ciekawe, polskie ceny

Zobacz także

Ostra podwyżka cen nowych samochodów

Ostra podwyżka cen nowych samochodów 2019-12-21

Gdy w 2015 roku wyszło na jaw, że producenci samochodów, wśród których prym wiódł koncern Volkswagena, oszukiwali normy emisji spalin, nikt jeszcze nie zdawał sobie sprawy, jak ta afera wpłynie na przyszłość całej motoryzacji.Początkowo...
Nowe testy Euro NCAP. Elektryki rozczarowaniem?

Nowe testy Euro NCAP. Elektryki rozczarowaniem? 2019-12-19

Euro NCAP opublikowało solidną porcję wyników testów zderzeniowych. Tym razem sprawdzono poziom bezpieczeństwa aż dziesięciu modeli debiutujących na europejskim rynku. Wśród nich znalazły się aż trzy samochody producentów z Chin. Listę otwiera...
Dopłaty do aut elektrycznych. Ile i jak?

Dopłaty do aut elektrycznych. Ile i jak? 2019-11-29

28 listopada 2019 r. weszło w życie Rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Poziom...
CITIGOe iV i Superb iV - pierwsze elektryczne Skody

CITIGOe iV i Superb iV - pierwsze elektryczne Skody 2019-05-23

Skoda wkracza w erę elektromobilności. Na specjalnym pokazie w Bratysławie Czesi zaprezentowali dziś nie tylko odświeżoną wersję Superba, ale również pierwszą produkcyjną hybrydę plug in oraz swój pierwszy produkcyjny samochód elektryczny....
Rekordowa sprzedaż Skody

Rekordowa sprzedaż Skody 2017-07-31

Minione półrocze było najlepszym w historii Skody. Czesi zanotowali rekordową sprzedaż zarówno na świecie, jak i w Polsce.W pół roku Skoda na całym świecie sprzedała 585 tys. samochodów, czyli o 2,8 proc. więcej niż w pierwszym półroczu...
Skoda Citigo po liftingu

Skoda Citigo po liftingu 2017-07-10

Do salonów Skody trafił już odświeżony model Citigo. Więcej o tym smochodzie: Skoda Citigo po liftingu

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS