chceauto.pl
x

Seat Arona 1.0 TSI 2022

Dostępne samochody

Seat Arona

Seat Arona FL 1.0 TSI 95 KM

2022, crossover
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 73 000,00 zł
DostępnośćOd czasu do czasu można trafić na ogłoszenia
Seat Arona

Seat Arona FL 1.0 TSI 110 KM

2022, crossover
napęd: przedni
skrzynia: ręczna
cena: 77 000,00 zł
DostępnośćWybór ogłoszeń jest przeciętny, ale można znaleźć dobrą ofertę
Seat Arona

Seat Arona FL 1.0 TSI 110 KM

2022, crossover
napęd: przedni
skrzynia: automat
cena: 84 000,00 zł
DostępnośćOferta jest szeroka, jest w czym wybierać

Kilka słów o modelu

Seat Arona to niewielki SUV, w gamie pozycjonowany poniżej zaprezentowanego w 2016 roku SUV-a o nazwie Ateca. Aronę dziennikarzom pokazano w połowie 2017 roku, a publiczny debiut miał miejsce we wrześniu na salonie we Frankfurcie.

Seat Arona zbudowany został na nowej, modułowej platformie A0 MQB, którą po raz pierwszy w koncernie Volkswagena wykorzystano Seacie Ibiza. Arona ma niewielkie rozmiary: długość nadwozia to 413,8 cm, czyli tylko niespełna 8 cm więcej niż mierzy nowa Ibiza. Arona jest oczywiście znacznie wyższa (o 10 cm, mierzy 1543 mm) i ma o 1,5 cm większy prześwit.

Dodatkowe 8 cm długości spożytkowane zostały na zwiększenie ilości miejsca na tylnej kanapie oraz powiększenie bagażnika, który w Aronie ma 400 litrów pojemności.

Deskę rozdzielczą Seata Arona zaprojektowano wokół kierowcy, tak by jak najłatwiej było mu korzystać z wszelkich przełączników. Na konsoli środkowej wygospodarowano miejsce na ekran dotykowy o przekątnej 8 cali. Stanowi on centrum zarządzania system infotainment z funkcjami Apple CarPlay, Android Auto i Mirror Link umożliwiającymi pełną integrację ze smartfonem.

Seat Arona ma być samochodem bezpiecznym, o to by nie doszło do wypadku zadba szereg systemów bezpieczeństwa - automatycznego hamowania z monitorowaniem przestrzeni z przodu (Front Assist), adaptacyjny tempomat, monitorowania martwego kąta czy zmęczenia kierowcy. Dzięki temu samochód w teście zderzeniowym otrzymał notę 5 gwiazdek.

Seat Arona napędzany jest szeregiem silników TDI i TSI, również trzycylindrowych.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS