chceauto.pl
x
Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV!

Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2018-02-13 Opinie
Moda na SUV-y ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, by miała się skończyć. Przeciwnie, sprzedaż w tym segmencie dynamicznie rośnie, nic więc dziwnego, że kawałek z lukratywnego tortu chcą uszczknąć dla siebie kolejni producenci. Dotyczy to również firm produkujących samochody najdroższe i najbardziej ekskluzywne.

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan
Już w 2015 roku swojego SUV-a zaprezentował Bentley (auto nosi nazwę Bentayga), a pod koniec ubiegłego roku zaprezentowano Urusa - czyli pierwszego SUV-a Lamborghini. Do tej dwójki dołączy wkrótce pierwszy SUV Rolls-Royce'a. Ujawniono właśnie, że nowy model będzie nosił nazwę Cullinan.

Debiut tego modelu nie jest niespodzianką. Już trzy lata temu należąca do BMW angielska marka zapowiedziała stworzenie SUV-a (co jednak ciekawe, producent konsekwentnie unika słowa "SUV", mówiąc o samochodzie "high-bodied", czyli podniesionym).

Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan
Teraz Rolls-Royce ogłosił, że pojazd będzie nazywał się Cullinan, ujawnił również pierwsze fotografie zamaskowanego pojazdu.

Nazwa Cullinan stanowi nawiązanie do największego w historii diamentu. Został on odnaleziony w 1905 roku w kopalni pod Pretorią, ważył 3196 karatów, czyli ponad 620 gramów i miał wymiary 10x6x5 cm. Kamień trafił do Wielkiej Brytanii, gdzie niestety został podzielony na mniejsze części - niektóre trafiły do królewskich insygniów. Nazwa kamienia pochodzi od nazwiska dyrektora kopalni.

O samym Rolls-Royce Cullinan wiadomo jeszcze niewiele. Ma on zostać oparty na nowej, aluminiowej płycie podłogowej o nazwie Architecture of Luxury i będzie drugim modelem wykorzystującym tę platformę po nowym Phantomie.

Nie ujawniono jeszcze ani żadnych danych technicznych ani nawet daty premiery Rolls-Royce'a Cullinan.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV! - GALERIA ZDJĘĆ

Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV!Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV!Rolls-Royce Cullinan. Pierwszy SUV!

Zobacz także

Rekordowa sprzedaż Rolls-Royce´a

Rekordowa sprzedaż Rolls-Royce´a 2022-01-10

Rolls-Royce poinfmormował, że rok 2021 był najlepszym w 117-letniej historii marki. Pandemia koronawirusa raczej nie ma wpływu na finanse naprawdę bogatych...Podczas, gdy przeciętni ludzie zmagają się z rosnącymi cenami za media, rosnącą inflacją,...
Europejski Samochód Roku. Kandydaci!

Europejski Samochód Roku. Kandydaci! 2018-11-06

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku - Car of the Year - opublikowało zmodyfikowaną listę kandydatów do presiżowego tytułu. Aktualne zestawienie obejmuje 44 kandydatów. Finałową siódemkę poznać mamy 26 listopada. Ze statystycznego punktu...
Znamy kandydatów do Car of the Year 2019

Znamy kandydatów do Car of the Year 2019 2018-07-11

Poznaliśmy właśnie, liczącą aż 50 propozycji, wstępną listę kandydatów do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2019. Jury składające się z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych opublikowało właśnie swoje typy. Chociaż zestawienie ma "mocno...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS