chceauto.pl
x
Renault Rafale. Polskie ceny

Renault Rafale. Polskie ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2024-02-15

Renault mocno postawiło na rozwój SUV-ów. Pierwszym nowym modelem był Austral, który debiutował w 2022 roku, a do polskich salonów trafił na początku roku 2023, zastępując Kadjara. W zeszłym roku Francuzi zaprezentowali również Espace'a nowej generacji, który nie jest już minivanem, ale powiększoną wersją Australa, opcjonalnie siedmiomiejscową. Pod względem technicznym Rafale ma wiele wspólnego z Australem i Espace'm. Wszystkie trzy modele są budowane na tej samej platformie - modułowej płycie podłogowej CMF-CD. O ile jednak Espace to po prostu powiększony Austral, to Rafale jest już zupełnie innym stylistycznie modelem, chociaż rozstaw osi ma identyczny jak Espace (274 cm), identyczne jest również wnętrze tych trzech modeli.

  1. Renault Rafale. Nadwozie i wnętrze
  2. Renault Rafale. Ceny
  3. Renault Rafale. Napęd

Renault Rafale. Nadwozie i wnętrze

Z napędem E-Tech full hybrid 2. generacji, z 4Control advanced, systemem multimedialnym openR link (nowym systemem z wbudowanymi usługami Google) oraz panoramicznym szklanym dachem solarbay, Rafale będzie dostępne w salonach od czerwca.
Renault Rafale
Renault Rafale
Renault Rafale ma długość 4,71 m, szerokość 1,86 m, wysokość 1,61 m. Producent chce, by auto klasyfikować, jako SUV-a Coupe. Nadwozie jest oczywiście pięciodrzwiowe, natomiast jego tylna część opada zdecydowanie szybciej niż w Australu czy Espace.

Renault zapewnia, że mimo tego, nie należy się obawiać braku przestrzeni nad głową - odległość od siedziska do dachu ma wynosić 880 mm.
Renault Rafale
Renault Rafale
Rafale posiada innowacyjny szklany dach solarbay zaprojektowany w technologii PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal), który można rozjaśnić lub przyciemnić na żądanie. Dach może być obsługiwany głosowo za pomocą Asystenta Google lub przycisku sterującego. Bagażnik ma 630 litrów pojemności.
Renault Rafale
Renault Rafale

Renault Rafale. Ceny

Renault Rafale będzie dostępne w dwóch wersjach wyposażenia: techno i esprit Alpine w cenach 192 900 zł i 210 900 zł. Renault zastrzega jednak, że cena 192 900 zł dla wersji techno, obowiązywać będzie dopiero od początku czwartego kwartału 2024 roku. Wcześniej cena samochodu w wersji techno będzie wynosić 199 900 zł.
Renault Rafale
Renault Rafale
Skąd ta różnica? Podstawowa wersja techno początkowo będzie posiadać system 4Control advanced (czterech skrętnych kół, znacznie poprawia zwrotność samochodu podczas manewrowowania na parkingach), który od początku czwartego kwartału, nie będziemy już montowany standardowo, ale stanie opcją dodatkową. To spowoduje obniżenie ceny o 7 tys. zł.

Renault Rafale. Napęd

Renault Rafale E-Tech full hybrid jest napędzane przez hybrydowy układ (bez możliwości ładowania z gniazdka) o mocy 200 KM z wielotrybową automatyczną skrzynię biegów. Na razie to jedyny napęd dostępny w tym modelu, dzięki niemu Rafale rozpędza się do 100 km/h w 8,9 s, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 180 km/h.
Renault Rafale
Renault Rafale
Pod koniec roku Renault zaoferuje sportową wersję, Rafale E-Tech 4x4 300 o mocy 300 KM. Samochód będzie będzie wyposażony w dodatkowy silnik elektryczny na tylnej osi, co zapewni napęd 4x4. Ta wersja otrzyma również specjalnie zestrojony układ zawieszenia.

Renault Rafale. Polskie ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Rafale. Polskie cenyRenault Rafale. Polskie cenyRenault Rafale. Polskie cenyRenault Rafale. Polskie cenyRenault Rafale. Polskie cenyRenault Rafale. Polskie ceny

Zobacz także

Renault Rafale zaprezentowane

Renault Rafale zaprezentowane 2023-06-21

Renault kontynuuje ofensywę modelową w segmencie SUV-ów. Zapoczątkował ją Austral, który debiutował w 2022 roku, a do polskich salonów trafił na początku roku 2023, zastępując Kadjara. W tym roku Francuzi zaprezentowali Espace'a nowej...
Renault Rafale. Nowy, duży SUV

Renault Rafale. Nowy, duży SUV 2023-05-18

Renault kontynuuje ofensywę modelową w segmencie SUV-ów. Zapoczątkował ją Austral, który debiutował w 2022 roku, a do polskich salonów trafił na początku roku 2023, zastępując Kadjara. Kilka tygodni temu Francuzi zaprezentowali Espace'a nowej...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS