chceauto.pl
x
Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!

Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-02-02
Dziś w Paryżu Renault zaprezentowało całkowicie nowy model. Kadjar to kompaktowy crossover pozycjonowany ponad Capturem.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Renault długo zwlekało z prezentacją takiego samochodu, być może na taki stan rzeczy wpływ miała sprzedażowa klęska Koleosa. Podczas gdy oferowany od 2007 roku Qashqai, powiązanego z francuską firmą aliansem Nissana, święciło tryumfy, Renault zasypiało gruszki w popiele. Dopiero premiera Captura czyli niewielkiego crossovera segmentu B (w zeszłym roku model ten znalazł 178 tys. nabywców) dała znak, że Francuzi budzą się z zimowego snu.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Renault Kadjar ma 4,45 m długości, 1,84 m szerokości i 1,60 m wysokości. Samochód, typowo dla crossoverów ma wysokie zawieszenie - prześwit wynosi aż 19 cm, kąt natarcia to 18 st, a zejścia - 25 st.

Samochód oparto oczywiście na tej samej, modułowej płycie podłogowej CMF-C/D (Common Module Family), co Qashqaia. Samochód będzie dostępny z napędem jednej lub obu osi. Napęd 4x4 będzie dołączany. W samochodzie zastosowane zostaną opony M+S (błoto i śnieg). Średnica zawracania to tylko 10,25 m.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Renault nie zdradziło na razie żadnych informacji dotyczących jednostek napędowych. Można się jednak spodziewać, że silniki będą zbliżone do tych, znanych z Qashqaia. Będą to więc doładowane silniki benzynowe z serii TCe i wysokoprężne dCi.

Pojemność bagażnika nowego modelu wynosi maksymalnie 472 litry. Podłoga bagażnika może zostać podniesiona, dzięki czemu staje się całkowicie płaska, dzieląc jednocześnie przestrzeń bagażową na dwie części.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Wyposażenie będzie mogło być bardzo bogate. Dostępne będą wszelkie nowe systemy zwiększające bezpieczeństwo czy komfort (automatyczne parkowanie, adaptacyjny tempomat, monitoring martwego kąta, czy pasa ruchu). Kadjar jest drugim po Espace nowym modelem wyposażonym w system Renault R-Link 2, którego sercem jest 7-calowy ekran dotykowy i który integruje nawigację, telefon, radio itp.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Kadjar będzie dla Renault niezwykle ważnym samochodem. Auto oficjalnie zadebiutuje w marcu na salonie genewskim. Następnie, na początku lata, model pojawi się w europejskich salonach. To jednak nie koniec sprzedażowych planów, bowiem Kadjar trafi na rynki większości krajów basenu Morza Śródziemnego i Afryki. W efekcie planuje się, że aż 83 proc. produkowanych w hiszpańskiej Palencji samochodów trafi na eksport do 50 rynków całego świata.

Renault Kadjar
Renault Kadjar
Co więcej, Kadjar będzie pierwszym modelem Renault produkowanym w Chinach. Obecnie trwa budowa fabryki, zakład w Wuhan budowany wspólnie z chińskim Dongfengiem, będzie miał moc produkcyjną na poziomie 150 tys. samochodów rocznie.

Na koniec wyjaśnijmy jeszcze skąd się wzięła nazwa nowego modelu. Kadjar to krzyżówka słowa "quad", które przywoływać ma skojarzenia związane z napędem 4x4 oraz francuskiego "jaillir" reprezentującego "zwinność" i "nagłe objawienie".

Renault Kadjar na filmie:Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia! - GALERIA ZDJĘĆ

Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!Renault Kadjar. Pierwsze zdjęcia!

Zobacz także

Renault Austral coraz blizej

Renault Austral coraz blizej 2022-01-09

W 2022 roku Renault zakończy produkcję modelu Kadjar i zastąpi go całkowicie nowym pojazdem o nazwie Austral.Austral będzie technicznym bliźniakiem Nissana Qashaqi (Nissan i Renault tworzą alians w ramach którego wymieniają się technologiami, oba...
Renault Austral zastąpi Kadjara

Renault Austral zastąpi Kadjara 2021-12-12

Renault Kadjar już wkrótce przejdzie do historii. Nowy crossover, który zastąpi Kadjara będzie nazywał się Austral.Renault Kadjar debiutowało już 6 lat temu, a tyle w obecnych czasach wynosi średni czasy życia modelu. Nie dziwi więc, że ten...
Renault Kadjar po liftingu

Renault Kadjar po liftingu 2018-09-12

Po trzech latach od wprowadzenia na rynek, Renault zmodernizowało Kadjara. Jak zmienił się ten SUV?Zmiany stylistycznie nie są duże, a najłatwiej je dostrzec w przedniej części nadwozia, gdzie pojawiła się większa osłona chłodnicy z chromowanymi...
Nowe Renault jak ciepłe bułeczki!

Nowe Renault jak ciepłe bułeczki! 2016-08-10

Miłośnicy francuskiej motoryzacji mają powody do radości. Przedstawiciele producenta pojazdów z rombem na masce ogłosili, że firma stała się właśnie drugą siłą na europejskim rynku!Ambitne plany zakładały, że w 2017 roku Renault stanie się...
Najnowsze wyniki Euro NCAP

Najnowsze wyniki Euro NCAP 2015-09-02

Specjaliści od samochodowego bezpieczeństwa przetestowali kolejne modele. Tym razem z wyśrubowanymi testami zderzeniowymi zmierzyć musiały się: Audi Q7, Mazda CX-3, Mitsubishi L200, Ford Galaxy, Ford S-MAX, Renault Kadjar, Toyota Avensis, Volvo XC90 i...
Renault Kadjar wjeżdża do Polski. Ceny

Renault Kadjar wjeżdża do Polski. Ceny 2015-06-12

15 czerwca polskie salony Renault rozpoczynają przyjmowanie zamówień na model Kadjar. Poznaliśmy ceny tego pojazdu.Gama Renault Kadjar obejmie cztery poziomy wyposażenia: Life, Zen, Intens i Bose. Oferta silnikowa składa się z jednej wersji benzynowej...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS