Porsche Taycan Performance Plus 2022
14 wersji
Wersje z silnikiem Performance Plus
2022Porsche Taycan Performance Plus 380 KM 2022218 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie24,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
NapędTylny
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 490 KM 2022236 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie27,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
2022Porsche Taycan Performance Plus 490 KM 2022234 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie26,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
2022Porsche Taycan Performance Plus 598 KM 2022280 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie27,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 680 KM 2022287 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie28,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 761 KM 2022317 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie30,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 380 KM 2022201 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie24,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
NapędTylny
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 380 KM 2022198 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie25,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 490 KM 2022229 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie27,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 598 KM 2022250 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie27,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Rzadko dostępny
2022Porsche Taycan Performance Plus 680 KM 2022273 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie28,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
2022Porsche Taycan Performance Plus 680 KM 2022275 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie28,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
2022Porsche Taycan Performance Plus 761 KM 2022302 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie30,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
2022Porsche Taycan Performance Plus 761 KM 2022302 000 zł
PaliwoElektryczny
Spalanie30,0 l/100km
SkrzyniaBezstopniowa
Napęd4x4
Inne silniki – rocznik 2022
Elektryczny
- Performance326–435 KM4 wersje
- Performance Plus380–761 KM14 wersji
O modelu
Porsche Taycan, czyli pierwszy model o napędzie elektrycznym, zostało zaprezentowane w 2019 roku. Auto ma łączyć sportowy wygląd z bardzo dobrymi osiągami i dużym zasięgiem.
Taycan ma przód z mocno wyprofilowanymi błotnikami, który wygląda na spłaszczony i akcentuje szerokość samochodu. W profilu dominuje sportowa, opadającą ku tyłowi linia dachu. Charakterystyczne są również "wyrzeźbione" boki nadwozia. Smukłe linie kabiny pasażerskiej, "wyciągnięty" tylny słupek i mocno zaakcentowany kształt błotników formują wyrazisty, typowy dla marki tylny pas. W oczy rzucają się tu detale, takie jak szklane logo Porsche zintegrowane z pasem świetlnym. Aerodynamicznie zoptymalizowany zasadniczy kształt nadwozia (współczynnik oporu powietrza Cd wynosi od 0,22) ma znaczący wpływ na niskie zużycie energii, a tym samym – na duży zasięg.
W 2021 do sedana, dołączyły wersje Cross Turismo (z pakietem off-roadowym) oraz pięciodrzwiowe Porsche Taycan Sport Turismo.
W 2024 do sprzedaży weszła wersja po liftingu. Nowe warianty oferują wyższą moc, większy zasięg, sprawniej przyspieszają i szybciej się ładują. Przy okazji projektanci nieco zmienili stylizacje i mocniej zróżnicowali wygląd modeli Turbo.
Taycan ma przód z mocno wyprofilowanymi błotnikami, który wygląda na spłaszczony i akcentuje szerokość samochodu. W profilu dominuje sportowa, opadającą ku tyłowi linia dachu. Charakterystyczne są również "wyrzeźbione" boki nadwozia. Smukłe linie kabiny pasażerskiej, "wyciągnięty" tylny słupek i mocno zaakcentowany kształt błotników formują wyrazisty, typowy dla marki tylny pas. W oczy rzucają się tu detale, takie jak szklane logo Porsche zintegrowane z pasem świetlnym. Aerodynamicznie zoptymalizowany zasadniczy kształt nadwozia (współczynnik oporu powietrza Cd wynosi od 0,22) ma znaczący wpływ na niskie zużycie energii, a tym samym – na duży zasięg.
W 2021 do sedana, dołączyły wersje Cross Turismo (z pakietem off-roadowym) oraz pięciodrzwiowe Porsche Taycan Sport Turismo.
W 2024 do sprzedaży weszła wersja po liftingu. Nowe warianty oferują wyższą moc, większy zasięg, sprawniej przyspieszają i szybciej się ładują. Przy okazji projektanci nieco zmienili stylizacje i mocniej zróżnicowali wygląd modeli Turbo.