chceauto.pl
x
Porady i rynek

Polacy wybierają Fiata Tipo

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-10-08 | Opinie
Polacy wybierają Fiata Tipo
Zobacz w katalogu
Fiat Tipo
Polski rynek samochodów nowych jest patologiczny - około 2/3 sprzedaży stanowią zakupy flotowe dokonywane przez firmy. Osoby prywatne stanowią więc tylko 1/3 wśród kupujących nowe auta.

Fiat Tipo
Fiat Tipo
Tym niemniej ciekawie wygląda zestawienie samochodów najchętniej kupowanych przez osoby prywatne. Przygotował je instytut Samar na podstawie danych z CEPiK.

We wrześniu ponownie Polacy najchętniej wybierali Fiata Tipo, który najlepiej łączy stosunkowo niską cenę z rozsądnymi wymiarami (Tipo może pełnić rolę samochodu rodzinnego). W ciągu miesiąca Polacy zarejestrowali 501 nowych Fiatów Tipo.

Fiat Tipo
Fiat Tipo
Wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku Fiat Tipo to bestsellerowy model w gamie włoskiego producenta. Model ten oferuje w swojej klasie największą przestrzeń w kabinie i największy bagażnik. Obecnie Fiat Tipo jest dostępny w trzech wersjach nadwoziowych - sedan, hatchback i kombi, czyli Station Wagon.

Fiat Tipo
Fiat Tipo
Fiat Tipo jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia - Pop, Easy i Lounge, z pięcioma jednostkami napędowymi do wyboru, z trzema różnymi typami zasilania i również z trzema rodzajami przekładniami.

W ostatnich tygodniach do rodziny Tipo dołączyły wersje S-Design, cechujące się usportowioną stylizacją. Od września br. wszystkie wersje Tipo są już też dostępne z fabryczną instalacją LPG.

W rankingu najchętniej kupowanych samochodów za Fiatem Tipo znalazły się Opel Astra (439 aut zarejestrowanych we wrześniu) i Skoda Fabia (437 samochodów).

Ranking TOP 10 rejestracji samochodów osobowych w Polsce (wrzesień 2017 - klienci indywidualni)

1. Fiat Tipo - 501 szt.
2. Opel Astra - 439
3. Skoda Fabia - 437
4. Toyota Yaris - 356
5. Skoda Octavia - 277
6. Hyundai Tucson - 247
7. Opel Corsa - 241
8. Dacia Duster - 237
9. Kia Rio - 228
10. Renault Clio - 207

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Polacy wybierają Fiata Tipo - GALERIA ZDJĘĆ

Polacy wybierają Fiata TipoPolacy wybierają Fiata TipoPolacy wybierają Fiata TipoPolacy wybierają Fiata Tipo

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.