chceauto.pl
x
Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!

Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2014-06-05 Opinie
BMW dość poważnie modyfikuje gamę pojazdów marki Mini. Liczba modeli zostanie ograniczona, z oferty mają zniknąć pojazdy, które nie sprzedają się najlepiej. W zamian pojawią się nowości... Jedna z nich to Mini Cooper w wersji pięciodrzwiowej. Takiego pojazdu jeszcze w historii marki nie było!

Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Samochód oparto oczywiście na wersji trzydrzwiowej. Auto otrzymało znacznie, bo o 7,2 cm powiększony rozstaw osi (wynosi teraz niemal 257 cm), dzięki czemu o tyle samo zwiększyła się ilość miejsca na nogi dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Inaczej poprowadzono dach, dzięki czemu nad głowami pojawiło się 1,5 cm wolnej przestrzeni. Dodatkowo, mimo że szerokość nadwozia pozostała niezmieniona, wnętrze z tyłu jest szersze o ponad 6 cm. To wszystko ma umożliwić wygodne podróżowanie jednocześnie pięciu osobom.

Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Pięciodrzwiowe Mini ma teraz 398 cm, a więc na pewno nie jest już "mini", przecież jeszcze niedawno ok. 4 m długości miały samochody kompaktowe. Dodatkowe 16 cm,o które nowy model jest dłuższy względem Mini trzydrzwiowego, umożliwiły powiększenie bagażnika. Ma on 278 l pojemności, czyli o 67 l więcej niż w aucie trzydrzwiowym. Oczywiście tylna kanapa jest asymetrycznie dzielona i składana, co zwiększa możliwości przewozowe.

Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Jak wspomnieliśmy, szerokość nadwozia nie uległa zmianie i wynosi 173 cm, natomiast wysokość została zwiększona symbolicznie, o 1 cm, do 142,5 cm. Mini nie chwali się o ile wzrosła masa auta natomiast zapewnia, że świetne właściwości jezdne zostały zachowane.

Wybór silników stosowanych w pięciodrzwiowym Mini obejmie cztery jednostki, dwie benzynowe i dwie wysokoprężne.

Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Bazowy silnik benzynowy, montowany w pojazdach nazwanych Mini Cooper, ma trzy cylindry, bezpośredni wtrysk paliwa, turbosprężarkę, 1,5 l pojemności oraz 136 KM mocy. Kolejna jednostka benzynowa to dobrze znany doładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 2.0 i mocy 192 KM, który trafia do Coopera S.

Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Mini Cooper S w wersji pięciodrzwiowej
Decydując się jednostkę wysokoprężną będzie można wybierać między silnikiem trzycylindrowym o pojemności 1,5 l i mocy 116 KM (Cooper D) oraz czterocylindrowym o pojemności 2.0 i mocy 170 KM (Cooper SD). Naszym zdaniem oferta jest nieco uboga - brakuje silników o mocy ok. 150 KM, które stanowią dobry kompromis między świetnymi osiągami a zużyciem paliwa.

Nowe pięciodrzwiowe Mini zadebiutuje jesienią, na październikowym salonie w Paryżu. Wkrótce potem samochód trafi do salonów.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było! - GALERIA ZDJĘĆ

Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!Pięciodrzwiowe Mini. Takiego nie było!

Zobacz także

Nowe Mini John Cooper Works GP

Nowe Mini John Cooper Works GP 2019-11-24

Na salonie w Los Angeles debiutowało nowe Mini John Cooper Works w najmocniejsze wersji GP. Źródłem mocy tego pojazdu jest turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 306 KM (to aż o 75 KM więcej niż w "zwykłej" wersji John Cooper Works) i momencie...
10 mln Mini!

10 mln Mini! 2019-08-13

Pracownicy fabryki Mini w Oxfordzie świętowali ostatnio okrągły jubileusz. Równo 60 lat od uruchomienia produkcji pierwszej generacji bramę zakładu opuściło Mini z numerem 10 mln!Pierwsze egzemplarze Mini – małolitrażowego modelu zaprojektowanego...
Mini Cooper SE. Pierwsze elektryczne!

Mini Cooper SE. Pierwsze elektryczne! 2019-07-14

Mini to kolejny producent, który poszerza gamę swoich modeli o samochód elektryczny. Pojazd będzie nosił nazwę Mini Cooper SE i będzie dostępny wyłącznie w wersji z trzydrzwiowym nadwoziem. [image]Pod maską Mini Coopera SE, zamiast silnika...
Mini John Cooper Works wróci do sprzedaży

Mini John Cooper Works wróci do sprzedaży 2018-12-27

Trwało to dość długo, ale Mini udało się wreszcie dostosować swój najmocniejszy model, czyli John Cooper Works do obowiązującej obecnie normy emisji spalin Euro 6d-Temp.Przypomnijmy, że norma emisji Euro 6d-Temp weszła w życie 1 września 2018...
Mini po modernizacji

Mini po modernizacji 2018-07-04

Nowa norma emisji spalin Euro 6d Temp wymaga na producentach zmian w oferowanych przez siebie samochodach. O szczegółach poinformowało właśnie Mini.Od lipca wszystkie modele Mini (One, Convertible, Clubman i Coutryman) z silnikami benzynowymi posiadają...
Rekordowa sprzedaż BMW

Rekordowa sprzedaż BMW 2018-06-15

Ostatnie miesiące okazały się niezwykle lukratywne dla BMW. Skumulowany wynik sprzedaży nowych aut niemieckiej firmy po pierwszych pięciu miesiącach roku jest najwyższy w historii producenta!W okresie do 1 stycznia do 31 maja grupa BMW dostarczyła...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.