chceauto.pl
x
Motonowości

Opel z nowym logo

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-06-18 | Opinie
Opel z nowym logo
Multimedialna kampania flagowej Insignii jest pierwszą, w której pojawia się nowe hasło marki ("Przyszłość należy do wszystkich") oraz zmodyfikowane logo Opla z błyskawicą. Na jakie zmiany zdecydowali się niemieccy specjaliści od marketingu?

Nacisk został położony na elementy o zasadniczym znaczeniu, chociaż obyło się bez rewolucji - chodziło o uproszczenie. Właśnie z tego względu zrezygnowano z efektu 3D i chromu. Teraz, we wszystkich kanałach komunikacyjnych (oficjalne serwisy marki i spoty reklamowe), pojawiać się będzie "klarowne i wyraziste" dwuwymiarowe logo marki Opel. Oczywiście utrzymane zostały jego najważniejsze komponenty — okrąg jako odniesienie do koła oraz błyskawica jako symbol "czystej energii".

Opel z nowym logo
Warto też przypomnieć, że w Oplu zaszły ostatnio bardzo poważne zmiany. Z dniem 12 czerwca 2017 roku dr Karl-Thomas Neumann ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu i dyrektora generalnego Adam Opel GmbH. Pozostanie on członkiem zarządu aż do zakończenia transakcji sprzedaży firmy Opel/Vauxhall Grupie PSA. Na jego następcę rada nadzorcza, jednomyślnie i ze skutkiem natychmiastowym, powołała Michaela Lohschellera, który od września 2012 roku zajmował stanowisko dyrektora finansowego w firmie Opel.

Pożegnanie z zespołem firmy Opel z chwilą jej dołączenia do Grupy PSA było trudną, osobistą decyzją. Jestem dumny z zespołu oraz z tego, co udało nam się dotychczas osiągnąć. Nie mam też wątpliwości, że przejście do Grupy PSA jeszcze bardziej wzmocni firmę Opel i pomoże jej odnosić jeszcze większe sukcesy. Deklaruję, że doprowadzę tę transakcję do końca, a następnie dam sobie czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością zawodową” - powiedział ustępujący ze stanowiska Neumann.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Opel z nowym logo - GALERIA ZDJĘĆ

Opel z nowym logoOpel z nowym logo

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.