chceauto.pl
x
" "
Opel Insignia po zmianach

Opel Insignia po zmianach

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2015-07-12 Opinie
Opel zmodernizował Insignię. Co zmieniło się we flagowym modelu?

Opel Insignia
Opel Insignia
Po raz pierwszy w Oplu Insignia montowane będą nowe średniolitrażowe turbodoładowane silniki wysokoprężne 1.6 CDTI. Jednostka ta oferowana będzie w dwóch wersjach o mocy 120 i 136 KM i zastępuje silniki 2.0 CDTI.

Insignia z turbodieslem o mocy 120 KM i sześciobiegową przekładnią manualną przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,9 sekundy. Elastyczność na piątym biegu mierzona czasem potrzebnym na zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h wynosi 10,4 s. Zużycie paliwa w cyklu pomiarowym wyniosło 3,9 l/100 km.

Opel Insignia Country Tourer
Opel Insignia Country Tourer
W przypadku turbodiesla o mocy 136 KM zużycie paliwa jest... niższe o 0,1 litra, i wynosi 3,8 litra na 100 kilometrów (oczywiście również w cyklu pomiarowym). Insignia z tym silnikiem osiąga prędkość maksymalną 210 km/h, rozpędza się do 100 km/h w 10,9 s, a od 80 do 120 km/h przyśpiesza w 10,4 s. Obydwie wersje generują 320 Nm momentu obrotowego od 2000 obr/min.

Opel Insignia Sports Tourer
Opel Insignia Sports Tourer
Inne nowości w Insigni to system Opel OnStar oraz nowa generacja systemu multimedialnego IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay.

Osobisty asystent łączności i usług Opel OnStar należy do wyposażenia standardowego wersji Cosmo, Country Tourer, Executive i OPC. Przez pierwsze 12 miesięcy od aktywacji klienci mogą korzystać ze wszystkich usług bezpłatnie (dane te dotyczą rynku niemieckiego, polskie nie są jeszcze znane, ale patrząc realnie, tak dobrze nie będzie).

Opel Insignia - silnik 1.6 CDTI
Opel Insignia - silnik 1.6 CDTI
Kompleksowy zestaw usług obejmuje całodobowy system automatycznego reagowania na zderzenie, pomoc w przypadku kradzieży pojazdu, pomoc drogową, diagnostykę pojazdu w zakresie istotnych danych eksploatacyjnych i pomiarów, a także zdalne sterowanie różnymi funkcjami pojazdu poprzez aplikację na smartfona.

Opel Insignia z systemem Navi 900 IntelliLink
Opel Insignia z systemem Navi 900 IntelliLink
Jednocześnie system Opel OnStar zamienia Insignię w mobilny punkt dostępu do internetu, zapewniając stabilne łącze przez Wi‑Fi. Do systemu można jednocześnie podłączyć nawet 7 urządzeń.

Nowa generacja systemów multimedialnych pozwala na szybsze połączenie smartfona z samochodem i bardziej kompleksowe korzystanie z jego funkcji w czasie jazdy. Dzięki interfejsowi Apple CarPlay nowy system można po raz pierwszy zintegrować z funkcjami iPhone’a.

Opel Insignia z systemem Opel onStar
Opel Insignia z systemem Opel onStar
Z aplikacji można korzystać na ośmiocalowym kolorowym ekranie dotykowym. IntelliLink umożliwia również odbiór strumieniowych transmisji audio, odczytywanie przychodzących wiadomości tekstowych na głos, sterowanie głosowe, a także odtwarzanie krótkich materiałów wideo lub nawet całych filmów — oczywiście tylko w czasie postojów.

Mapy systemu nawigacji obejmują ponad 30 krajów europejskich. Można wyświetlać je w wersji dwu- lub trójwymiarowej, w zależności od preferencji użytkownika, a system nawigacji reaguje na polecenia głosowe.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Opel Insignia po zmianach - GALERIA ZDJĘĆ

Opel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianachOpel Insignia po zmianach

Zobacz także

Opel Corsa GSi już nad Wisłą

Opel Corsa GSi już nad Wisłą 2018-08-14

Po Insignii przyszła pora na Corsę. Do polskich salonów wjeżdża właśnie drugi model Opla z historycznym oznaczeniem GSi. Polscy dealerzy rozpoczęli przyjmowanie zamówień na Corsę GSi, której ceny startują z pułapu 83 300 zł. Nie jest to mało,...
Opel Insignia z nowym silnikiem

Opel Insignia z nowym silnikiem 2018-08-07

Opel poszerza gamę benzynowych silników dostępnych w Insignii. Nowa jednostka 1.6 Turbo o mocy 200 KM wypełni lukę między wersjami 1.5 Turbo o mocy 165 KM i 2.0 Turbo o mocy 260 KM. Przypomnijmy, że w Oplu Insignia dostępny jest jeszcze benzynowy...
Opel Corsa GSi - 150 KM!

Opel Corsa GSi - 150 KM! 2018-05-22

W najbliższym czasie w cennikach Opla zadebiutuje kolejny członek rodziny GSi. Nowa Corsa GSi trafić ma do salonów jeszcze przed końcem lata. Samochód wyróżnia się dużą osłoną chłodnicy wykonaną z tworzywa o strukturze plastra miodu, dodatkowym...
Opel Corsa GSi. Pierwsze zdjęcia

Opel Corsa GSi. Pierwsze zdjęcia 2018-03-22

Opel konsekwentnie poszerza gamę samochodów sportowych i usportowionych, wracając jednocześnie do historycznych nazw.Od lat najmocniejsze wersje Opli oznaczane są skrótem OPC (Opel Performance Center). Jednak w zeszłym roku Opel zaskoczył, prezentując...
100 tys. nowej Insigni!

100 tys. nowej Insigni! 2018-01-31

Takiego rynkowego przyjęcia konkurencja może jedynie pozazdrościć. Opel poinformował właśnie, że w niespełna rok od rynkowego debiutu II generacji Insignii, na samochód zdecydowało się już ponad 100 tys. nabywców!II generacja flagowego modelu z...
Opel Insignia GSi - znamy cenę!

Opel Insignia GSi - znamy cenę! 2017-11-23

Wiemy już, na ile polski importer Opla wycenił nową Insignię w usportowionej wersji GSi. Zamówienia na flagową limuzynę niemieckiej marki w tej odmianie można już składać u dealerów. Przypominamy, że odmiana GSi występuje w dwóch wersjach...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.