chceauto.pl
x
Opel Combo Life nowej generacji

Opel Combo Life nowej generacji

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2018-02-19
Na salonie w Genewie zadebiutują dostawcze trojaczki Opla, Peugeota i Citroena. Wiemy już, jak wygląda Citroen Berlingo, teraz ujawniono pierwsze informacje o Oplu Combo. Wkrótce możemy się spodziewać premiery Peugeota Partnera.

Opel Combo Life
Opel Combo Life
Tym samym Combo zrywa wszystkie związki z Fiatem Doblo, a staje się członkiem rodziny francuskich samochodów dostawczych - wszystkie trzy wspomniane modele oparto na modułowej płycie podłogowej EMP2.

Co ciekawe, na początek Opel zaprezentował pojazd o nazwie Combo Life. Jest to być wersja pasażerska, ukierunkowana na rodziny. Zapewne wersje dostawcze będą miały osobną premierę.

Opel Combo Life
Opel Combo Life
Podobnie jak Citroen Berlingo, Opel Combo Life będzie dostępny w dwóch odmianach nadwoziowych - standardowej o długości 4,4 lub przedłużonej o 35 cm. Wysokość obu wersji to 1,8 m, obie będą również dostępne w wersji siedmioosobowej.

W wersji pięciodrzwiowej pojemność przestrzeni bagażowej Combo Life wynosi 597 litrów, podczas gdy wersja przedłużona mieści 850 litrów bagażu. Po złożeniu siedzeń drugiego rzędu pojemność przestrzeni bagażowej wynosi odpowiednio 2126 i 2693 litrów.

Opel Combo Life
Opel Combo Life
W razie potrzeby złożyć można również fotel pasażera obok kierowcy, co umożliwia przewożenie długich przedmiotów (powstaje powierzchnia o płaskiej podłodze).

Jak na samochód rodzinny przystało, Combo Life będzie mogło być bogato wyposażone. Lista opcji obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat, układ ułatwiający manewry parkingowe o nazwie Flank Guard czy też wyświetlający informacje na przedniej szybie system HUD.

Opel Combo Life
Opel Combo Life
Opcję w Oplu Combo stanowi elektroniczny mechanizm różnicowy, czyli system IntelliGrip, który z wykorzystaniem hamulców poprawia trakcję kół napędzanych (czyli przednich) na nawierzchniach o luźniej czy śliskiej nawierzchni.

Combo Life, jako auto rodzinne, musi być pojazdem bezpiecznym. Lista wyposażenia w zakresie systemów bezpieczeństwa (standardowych lub opcjonalnych) jest bardzo długa. Znajdziemy na niej m.in. system automatycznego hamowania przed przeszkodą (system wykrywa również pieszych), kamerę przednią Opel Eye, która dostarcza informacji dla systemu wykrywania znaków czy też dla asystenta pasa ruchu, czy system wykrywający zmęczenie kierowcy.

Opel Combo Life
Opel Combo Life
Combo Life może również posiadać system automatycznego parkowania i wyjeżdżania z miejsca postojowego (kierowca jedynie operuje pedałami i zgodnie ze wskazanimi zmienia biegi).

W samochodzie znajdziemy również system infotainment z ekranem dotykowym do ośmiu cali. Rodziny doceniają rónież gniazdo z prądem o napięciu 230 V, ładowarkę indukcyjną czy porty USB dostępne dla pasażerów pierwszego i drugiego rzędu siedzeń.

Nowy Opel Combo Life zadebiutuje już na początku marca na salonie w Genewie. Wtedy też poznamy wszystkie informacje na temat tego pojazdu, m.in. dostępne jednostki napędowe.

Opel Combo Life na wideo:
Opel Combo Life nowej generacji - GALERIA ZDJĘĆ

Opel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacjiOpel Combo Life nowej generacji

Zobacz także

Opel Combo i Combo electric po liftingu

Opel Combo i Combo electric po liftingu 2023-11-16

Opel Combo został poddany liftingowi. Co nowego pojawiło się w tym modelu?Jak to przy liftingach bywa, najwięcej zmian dostrzeżemy z przodu Combo, gdzie pojawił się charakterystyczny pas przedni Opel Vizor. Ponadto Combo jest pierwszym dostawczym Oplem,...
Opel Combo-e Cargo - polskie ceny

Opel Combo-e Cargo - polskie ceny 2021-11-17

W Polsce można już zamawiać elektrycznego dostawczaka Opla - model Combo-e Cargo. Ceny auta startują od 146 750 zł brutto.Dostawczy Opel oferuje odpowiednio 4,4 m3 przestrzeni ładunkowej i 800 kg ładowności. W zależności od stylu i warunków jazdy...
Opel Combo-e Life. Elektryczny kombivan

Opel Combo-e Life. Elektryczny kombivan 2021-02-10

Opel zaprezentował model Combo-e Life. Jest to elektryczna i osobowa wersja dostawczego Combo, który z kolei jest bliźniaczym modelem Peugeota e-Partner i Citroena e-Berlingo.Ten elektryczny kombivan będzie oferowany z jednymi lub dwoma bocznymi drzwiami...
Opel Combo-e. Mały elektryczny dostawczak

Opel Combo-e. Mały elektryczny dostawczak 2021-01-23

Opel zaprezentował model Combo w wersji elektrycznej. Samochód nie jest niespodzianką.Opel Combo-e to technologiczny bliźniak pokazanego niedawno e-Berlingo Van. Stylistycznie samochód wygląda jak dostawcze Combo, natomiast rozwiązania techniczne ma...
Europejski Samochód Roku. Kandydaci!

Europejski Samochód Roku. Kandydaci! 2018-11-06

Jury konkursu na Europejski Samochód Roku - Car of the Year - opublikowało zmodyfikowaną listę kandydatów do prestiżowego tytułu. Aktualne zestawienie obejmuje 44 kandydatów. Finałową siódemkę poznać mamy 26 listopada. Ze statystycznego punktu...
Znamy kandydatów do Car of the Year 2019

Znamy kandydatów do Car of the Year 2019 2018-07-11

Poznaliśmy właśnie, liczącą aż 50 propozycji, wstępną listę kandydatów do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2019. Jury składające się z europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych opublikowało właśnie swoje typy. Chociaż zestawienie ma "mocno...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS