chceauto.pl
x
Advertisement
Porady i rynek

Nowe Audi A8. Ceny

Redakcja ChceAuto.pl | 2017-10-13 | Opinie
Nowe Audi A8. Ceny
Zobacz w katalogu
Audi A8
Poznaliśmy polskie ceny nowego Audi A8. Samochód, za którzy trzeba zapłacić przynajmniej 409 tys. zł, można już zamawiać w salonach niemieckiej marki.

Audi A8 L
Audi A8 L
Nowe Audi A8 może być napędzane jeden z dwóch silników V6 turbo: 3.0 TDI lub 3.0 TFSI. Jednostka wysokoprężna o pojemności 2967 cm3 generuje moc 286 KM i moment obrotowy 600 Nm. Wyposażone w nią Audi A8 od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,9 sekundy, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Taki samochód kosztuje 409 tys. zł, a w wersji przedłużonej A8 L - 429 tys. zł.

Natomiast trzylitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim, generuje moc 340 KM i moment obrotowy 500 Nm. Audi A8 z tym silnikiem od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,6 sekundy, a wersja z większy rozstawem osi A8 L - w 5,7 sekundy. Cena takiego samochodu to 441 tys. zł. Wersja przedłużona znów jest droższa o 20 tys. zł.

Audi A8 L
Audi A8 L
Oba silniki współpracują z jednostką alternator – rozrusznik (RSG), sercem głównej sieci pokładowej 48 V. Technika mild hybrid umożliwia żeglowanie z wyłączonym silnikiem oraz oferuje poszerzoną funkcję start-stop i wysoką mocą rekuperacji do 12 kW, umożliwiającą odzyskiwanie energii podczas hamowania.

Wraz z nowym A8 Audi wprowadza nowe oznaczenia swoich modeli. Auto z trzylitrowym silnikiem wysokoprężnym nazywa się Audi A8 50 TDI quattro, a z silnikiem benzynowym V6 - Audi A8 55 TFSI quattro.

Audi A8 L
Audi A8 L
Audi A8 to pierwszy model produkcji seryjnej, którego nowe oznaczenia umieszczono w widocznym miejscu na pokrywie bagażnika. Kombinacja dwóch cyfr oznacza moc napędu w kilowatach.

Pary cyfr rosną zawsze co pięć i wyrażają hierarchię zarówno w obrębie serii modelowej, jak i w całym programie marki. Kombinacja cyfr „50” umieszczana będzie w przyszłości na modelach o mocy między 210 a 230 kW, a „55” reprezentuje zakres mocy od 245 do 275 kW.

Audi A8
Audi A8
Nowe Audi A8 to samochod niezwykle bogato wyposażony. Ponad czterdzieści systemów wsparcia kierowcy, to nowy rekord w segmencie. A8 to również pierwszy na świecie samochód produkcji seryjnej stworzony z myślą o automatycznej jeździe.

Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI przejmie zadania kierowcy na autostradach i drogach szybkiego ruchu o wyraźnie oddzielonych pasach, o ile samochody poruszają się w szyku „jeden za drugim”, a ich prędkość nie przekracza 60 km/h.

Począwszy od roku 2018 Audi stopniowo będzie wdrażać do produkcji seryjnej funkcje automatycznej jazdy - parkowania, wjazdu do garażu i jazdy w korkach.
W trybie automatycznej jazdy, obraz otoczenia powstaje na podstawie napływających z czujników danych, przetwarzanych następnie w centralnym sterowniku systemów wsparcia kierowcy. Oprócz czujników radarowych, kamer i czujników ultradźwiękowych, Audi jako pierwszy na świecie producent samochodów wykorzystuje w tym procesie również skaner laserowy.

Audi A8 na wideo:Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Nowe Audi A8. Ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Nowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. CenyNowe Audi A8. Ceny

Zobacz także

najczęściej poszukiwane

Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.