chceauto.pl
x
Mercedes EQE już w Polsce. Ceny

Mercedes EQE już w Polsce. Ceny

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2022-03-24
W polskich salonach można zamawiać elektrycznego Mercedesa EQE. Pierwsze egzemplarze trafią do dealerów w kwietniu. Początkowo oferta obejmuje wersję EQE 350+ (cena od 333 600 zł) oraz wariant Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC o szczególnie wysokich osiągach (cena od 468 900 zł).

W momencie wprowadzenia na rynek gama obejmuje dwa warianty:
- EQE 350+ o mocy 292 KM (0-100 km/h w 6,4 s)
- EQE 43 4MATIC o mocy 476 KM (0-100 km/h w 4,2 s).

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
EQE 350+ jest standardowo oferowany z pakietem wyposażenia Advanced oraz wnętrzem Electric Art. Seryjna specyfikacja obejmuje m.in.: 19-calowe obręcze, pakiety lusterek i wyświetlaczy, klimatyzację automatyczną THERMATIC, a także centralną poduszkę powietrzną. Nastrojowe oświetlenie, a także podświetlany element ozdobny z wzorem Mercedes-Benz tworzą w kabinie atmosferę futurystycznego salonu. Sportowy charakter EQE 350+ można dodatkowo podkreślić, decydując się na nadwozie i wnętrze w linii AMG. Do wyboru jest też linia Electric Art (wyposażenie nadwozia), wyróżniająca się wyrazistymi, eleganckimi akcentami.

EQE ma geny EQS-a – dotyczy to nie tylko mocnego zespołu napędowego, ale i innych innowacji technicznych oraz rozwiązań z zakresu komfortu. Do kluczowych opcji należą skrętna tylna oś, dostępna w dwóch wersjach (z kątem skrętu do 4,5 lub do 10 stopni), oraz reflektory DIGITAL LIGHT. Potencjalni nabywcy będą mogli jeszcze szybciej i łatwiej skonfigurować swój wymarzony samochód dzięki atrakcyjnym pakietom wyposażenia (Advanced Plus, Premium oraz Premium Plus).

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
Bardziej wymagający nabywcy mogą się zdecydować na model Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC. Ten wariant ten jest standardowo wyposażony w skrętną tylną oś, która zwiększa zwinność prowadzenia (kąt skrętu do 3,6 stopnia). Reflektory DIGITAL LIGHT, również należące do wyposażenia seryjnego, podczas otwierania i zamykania pojazdu prezentują grafikę specyficzną dla AMG.

Kierowca może za dotknięciem przycisku zmieniać charakterystykę pojazdu, dopasowując ją do danej sytuacji lub własnych preferencji. Programy jazdy AMG DYNAMIC SELECT obejmują szerokie spektrum, od wysokiego poziomu komfortu po wyraźnie sportowy charakter, wpływając na zasadnicze parametry, takie jak: praca napędu, ustawienia zawieszenia i układu kierowniczego oraz AMG DYNAMICS, a także AMG SOUND EXPERIENCE. Maksymalną moc napędu można wywołać w trybie Sport+ lub, za pomocą kick-downu, we wszystkich pozostałych programach.

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC
Na życzenie dostępne są liczne opcje AMG, od modyfikacji optycznych (np. pakiet Night z elementami w kolorach czarnym i czarnego chromu, czerwone zaciski hamulcowe czy elementy ozdobne AMG z włókna węglowego) aż po ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG. Do wyboru są również aerodynamicznie zoptymalizowane 20- i 21-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów.

Ponadto EQE 43 4MATIC można opcjonalnie wyposażyć w innowacyjny hiperekran – MBUX Hyperscreen. Duży, zakrzywiony wyświetlacz rozciąga się niemal na całą szerokość kokpitu.


Mercedes EQE już w Polsce. Ceny - GALERIA ZDJĘĆ

Mercedes EQE już w Polsce. CenyMercedes EQE już w Polsce. CenyMercedes EQE już w Polsce. CenyMercedes EQE już w Polsce. Ceny

Zobacz także

Mercedes EQE SUV. Elektryczna nowość

Mercedes EQE SUV. Elektryczna nowość 2022-10-18

Mercedes zaprezentował w Paryżu model EQE SUV. To czwarty samochód zbudowany na nowej platformie dla elektrycznych Mercedesów. Warianty Mercedes-EQ będą rozwijać moc od 292 do 408 KM i zapewnią zasięg WLTP do 590 km. Równocześnie w ofercie...
Mercedes-AMG EQE 43 i EQE 53

Mercedes-AMG EQE 43 i EQE 53 2022-02-16

Mercedes rozszerza gamę elektrycznych modeli sygnowanych przez AMG. Do modelu EQS dołącza EQE i to od razu w dwóch wersjach - jako EQE 43 4Matic i EQE 53 4Matic+.Mercedes-AMG EQE 43 napędzany jest przez umieszczone przy osiach dwa silniki elektryczne o...
Mercedes EQE. Nowa "Beczka z prądem"?

Mercedes EQE. Nowa "Beczka z prądem"? 2021-09-06

MercedesEQ zaprezentował właśnie produkcyjną wersję modelu EQE. To spadkobierca legendarnych poprzedników pokroju "Beczki" W123 i "Balerona" W124. W porównaniu z luksusowym liniowcem, jakim jest EQS, nowy EQE wygląda nieco inaczej: ma nieco krótszy...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS