chceauto.pl
x
Mercedes EQC w polskich salonach

Mercedes EQC w polskich salonach

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2019-05-16 Opinie
W polskich salonach można już składać zamówienia na elektrycznego Mercedesa EQC. podstawowy model - EQC 400 4Matic - wyceniony został na 328 300 zł. Od 364 500 zł dostępna jest wersja EQC 400 European Edition. Najwyższy wariant – EQC 400 4Matic Edition 1886 - kosztuje od 367 600 zł.

Mercedes EQC w polskich salonach
Samochody Edycji „European Edition” charakteryzują się czarnym lub białym lakierem nadwozia, elementami wykończenia wnętrza w kolorze brązowego drewna jesionowego oraz wyposażeniem standardowym bogatszym względem podstawowego modelu o pakiet przeglądów EQ, nagłośnienie Burmester czy też pakietu parkowania z kamerą 360 stopni. Samochody z limitowanej serii „Edition 1886” posiadają bardzo bogate wyposażenie z kilkoma unikalnymi elementami, a także pakiet ISP (zawierający 6 letnią gwarancję serwisową, pakiet przeglądów oraz usługę door 2 door).

EQC jest prekursorem nowej generacji napędów elektrycznych Mercedes-Benz. Jego całkowita moc wynosi 408 KM. Silnik elektryczny przy każdej z osi przekształca energię elektryczną w energię mechaniczną, oferując imponujący moment obrotowy o wartości 760 Nm. W pełni aktywny napęd na wszystkie koła 4MATIC poprawia stabilność prowadzenia, przede wszystkim w trudnych warunkach drogowych. Auto rozpędza się do 100 km/h w 5,1 s i osiąga prędkość maksymalną 180 km/h (limitowana dla optymalizacji zasięgu).

Mercedes EQC w polskich salonach
Wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy EQC – centralne urządzenie magazynujące energię dla napędu elektrycznego – imponuje wysoką gęstością mocy i użyteczną pojemnością 80 kWh . Efekt: zasięg od 374 do 417 km (w cyklu WLTP). EQC może być „tankowany” z domowego gniazdka, jednak wielokrotnie szybsze ładowanie akumulatora wszystkich Mercedesów z napędem elektrycznym i hybrydowym plug-in zapewnia domowy wallbox Mercedes-Benz. To stacja ładowania umożliwiająca szybkie, bezpieczne i wygodne ładowanie w domu.

Mercedes EQC w polskich salonach
Standardowe wyposażenie EQC obejmuje liczne usługi cyfrowe, umożliwiające bezproblemową jazdę „na prądzie” oraz ładowanie akumulatora. Zoptymalizowana nawigacja automatycznie oblicza szybką, dogodną trasę z uwzględnieniem minimalnych przerw na ładowanie. Planowanie trasy jest możliwe nie tylko w samochodzie, ale i w aplikacji Mercedes me. Klimatyzacja wstępna sprawia, że już w chwili ruszenia z miejsca w kabinie panuje optymalna temperatura. Uwzględnienie danych pojazdu, takich jak aktualny poziom naładowania akumulatora, a także informacje o trasie, pogodzie i dostępnych stacjach ładowania, pozwalają na dynamiczną regulację pokonywanej trasy.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Mercedes EQC w polskich salonach - GALERIA ZDJĘĆ

Mercedes EQC w polskich salonachMercedes EQC w polskich salonachMercedes EQC w polskich salonachMercedes EQC w polskich salonach

Zobacz także

Ruszyła produkcja Mercedesa EQC

Ruszyła produkcja Mercedesa EQC 2019-05-10

Mercedes rozpoczął produkcję pierwszego całkowicie elektrycznego modelu, czyli EQC. Jednocześnie rozpoczęto zbieranie zamówień na ten model.Mercedes EQC jest produkowany w zakładzie w Bremie. Na potrzeby tego modelu nie przygotowano nowej linii...
Mercedes EQC. Pierwszy elektryczny!

Mercedes EQC. Pierwszy elektryczny! 2018-09-04

Mercedes to kolejny producent, który wkracza na rynek samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern robi to z przytupem, uruchamiając całą markę aut zasilanych prądem - EQ. Pierwszy z pojazdów tej marki to Mercedes EQC - pojazd ten właśnie ujrzał...
Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.