chceauto.pl
x

Mercedes - Benz CLS 2007

Oceny użytkowników4.2000/5. Głosy: 5
Ocena: 4.2/5
Głosy: 5.

Dostępne silniki

benzyna

350 350 CGI 500 63 AMG

diesel

320 CDI

W219 (2004-2010)

Mercedes CLS debiutował w 2004 roku. Po sześciu latach został zastąpiony drugą generacją. Niewielki lifting przeprowadzono w 2008 roku.

Samochód, który technicznie oparto na E-klasie serii W211, to jeden z tych modeli, które odbudować mają nadszarpniętą w ostatnich latach opinię o Mercedesach. Do wykończenia wnętrza użyto bardzo dobrych jakościowo materiałów, niezależnie od jednostki napędowej auto oferuje wyśmienite osiągi i właściwości jezdne. O poważnych usterkach raczej nie może być mowy.

Tak, jak w przypadku innych nowych, przeładowanych elektroniką samochodów, potrafi ona czasami płatać figle. Przeważnie wystarczy wprawdzie skasowanie błędów z komputera, operacja ta wymaga jednak wizyty w autoryzowanej stacji obsługi. Ceny CLS-a na rynku wtórnym są bardzo wysokie. Taniej można sprowadzić samochód zarejestrowany w USA (zajmują się tym wyspecjalizowane firmy), co jednak niesie pewne konsekwencje (konieczność przeróbek oświetlenia itp).

Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić samochód w najbliższej stacji Mercedesa. Przebiegi sprowadzonych i oferowanych w Polsce egzemplarzy są często bardzo zaniżone, wiele z samochodów uczestniczyło też w wypadkach i zostało niedbale naprawionych.

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS