chceauto.pl
x
Mazda MX-30 już w produkcji!

Mazda MX-30 już w produkcji!

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2020-05-20 Opinie
We wtorek 19 maja 2020 roku w fabryce w Hiroszimie Mazda rozpoczęła produkcję Mazdy MX-30, swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Ten stylowy i uniwersalny SUV powstał w odpowiedzi na niezwykle szybko rosnący popyt na samochody elektryczne wśród świadomych ekologicznie kierowców z Europy.

Mazda MX-30
Mazda MX-30
Mazda MX-30 wyposażona jest w napęd e-Skyactiv – pierwszą elektryczną jednostkę napędową Mazdy. Układ napędowy na przednie koła tworzy synchronicznie pracujący silnik elektryczny na prąd przemienny o mocy 107 kW (145 KM), zasilany z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 35,5 kWh, dzięki czemu nowy SUV ma zasięg około 200 km (w cyklu mieszanym WLTP). Akumulator trakcyjny może być doładowany do 80% w ciągu ok. 40 minut przy użyciu szybkiego ładowania prądem stałym.

Karoseria to najnowsze wcielenie filozofii projektowania Mazdy, wielokrotnie nagradzanej stylistyki KODO – Dusza Ruchu. W opinii Japończyków wielkość akumulatora trakcyjnego zapewnia optymalną równowagę pomiędzy zasięgiem, a emisją CO₂ z perspektywy całego cyklu eksploatacji pojazdu (LCA-Life Cycle Assessment).

Mazda MX-30
Mazda MX-30
Wnętrze wyróżnia się kokpitem zorientowanym na kierowcę wraz z tzw. "pływającą" konsolą środkową, która wyposażona jest, po raz pierwszy w historii Mazdy, w 7-calowy dotykowy panel sterujący klimatyzacją. Za spójną całość odpowiadają pozostałe elementy wnętrza wykonane z ekologicznych materiałów takich jak korek, czy tapicerka drzwi zawierająca włókna z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

Polskie salony przyjmują już zamówienia na Mazdę MX-30 w cenie od 142 900 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów już jesienią tego roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

Mazda MX-30 już w produkcji! - GALERIA ZDJĘĆ

Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!Mazda MX-30 już w produkcji!

Zobacz także