chceauto.pl
x
Mają po 150 tys. km i nie chcą się psuć!

Mają po 150 tys. km i nie chcą się psuć!

Porady i rynek
Redakcja ChceAuto.pl 2012-01-26 Opinie
Zrzeszająca niemieckich rzeczoznawców motoryzacyjnych DEKRA opublikowała wyniki corocznego badania niezawodności pojazdów.

Opracowany przez niemieckich specjalistów raport powstał na podstawie danych zebranych w czasie 15 mln przeglądów rejestracyjnych dotyczących blisko 230 modeli samochodów poruszających się po niemieckich drogach.

By uzyskać jak najbliższe rzeczywistości wyniki, specjaliści z Dekry nie dzielą aut na kategorie wiekowe, ale klasyfikują je w trzech podgrupach, w zależności od pokonanego przez pojazdy przebiegu. Pomaga uniknąć to kuriozalnych sytuacji, w których – niezależnie od wieku – na czołowych miejscach znajduje się np. Porsche 911, które większość właścicieli użytkuje jako trzecie czy nawet czwarte auto, pokonując nim niewielkie odległości.

Zestawienie Dekry nie jest jednak pozbawione wad. Pamiętajmy, że duża część kierowców przyjeżdża na badanie techniczne dopiero wówczas, gdy ma pewność, że auto zaliczy przegląd. W rzeczywistości ranking Dekry odzwierciedla więc stan techniczny konkretnych pojazdów w dniu ich badania technicznego.

Mimo tego, danych zebranych na podstawie blisko 15 mln inspekcji trudno nie uznać za interesujące. Poniżej prezentujemy więc listę siedmiu najmniej usterkowych pojazdów różnych klas (od segmentu B po SUVy), które – zdaniem specjalistów Dekra – sprawiają swoim właścicielom najmniej problemów po przebiegu rzędu 100-150 tys. km. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie okaże się przydatne przy wyborze auta używanego.

Kliknij tutaj, aby poznać zwycięzców siedmiu poszczególnych klas - od aut miejskich po VANy.

Opinie i komentarze na temat artykułu

look
17 maja 2012
Ranking w którym występują tylko niemieckie auta (poza fordem) nawet w kilku % nie może być wiarygodny. Tylko idiota uwierzy w taki ranking! Dla mnie najmniej awaryjnymi autami od zawsze są japońce i to nie są stereotypy, wiedzą to Ci, którzy nimi jeździli. Co prawda wykończeniem wnętrza one nie grzeszą, ale wolę mieć auto bezawaryjne niż cudownie wykończone w środku, które non stop się psuje :)
comments powered by Disqus

Zobacz także

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki

TUV 2019: najbardziej usterkowe 10 i 11-latki 2019-01-08

Jak co roku eksperci TUV przygotowali ranking usterkowości pojazdów. Najnowsze zestawienie powstało w oparciu o 8,8 mln przeglądów rejestracyjnych wykonanych między lipcem 2017 a czerwcem 2018 roku.
Tanio znaczy drogo?

Tanio znaczy drogo? 2018-12-27

Przełom roku to czas na finansowe podsumowania i wstępne planowanie wydatków na kolejne miesiące. Kupując tani samochód trzeba naprawdę dobrze policzyć potencjalne zyski i straty. „Wariant niskokosztowy” nie zawsze okazuje się takim w ostatecznym...
Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć?

Te awarie pochłoną tysiące. Jak ich uniknąć? 2018-12-19

Średnie roczne wydatki przeznaczane na utrzymanie samochodu, nie wliczając w nie paliwa, mogą sięgnąć nawet 12 tys. złotych. Jakie awarie samochodu mogą poważnie nadszarpnąć domowy budżet? Oto lista kilku najpopularniejszych usterek, których...
Najbardziej niezawodne modele w Niemczech

Najbardziej niezawodne modele w Niemczech 2018-08-31

Istnieje wiele rankingów bezawaryjności aut, ale często różnią się od siebie metodologią. J.D. Power badała samochody nie starsze niż 3 lata, użytkowane przez jednego właściciela przez co najmniej 12 miesięcy.W te­go­rocz­nym ba­da­niu...
Oto najbardziej niezawodne marki wg Niemców!

Oto najbardziej niezawodne marki wg Niemców! 2018-08-03

Toyota zajęła najwyższą pozycję w rankingu Germany Vehicle Dependability Study 2018. Najnowsze badanie niezawodności samochodów zostało przeprowadzone na niemieckim rynku przez firmę analityczną J.D. Power. Badanie przeprowadzono na ponad 14 tys....
Mechanicy o autach za 20 tys. zł. Zobacz najlepsze!

Mechanicy o autach za 20 tys. zł. Zobacz najlepsze! 2018-07-18

Decyzja o zakupie samochodu w przypadku wielu świadomych kierowców poprzedzona bywa przeszukiwaniem raportów, opinii internetowych i zestawień. Teraz do grona źródeł dołącza „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”....
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.