chceauto.pl
x
Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg

Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-05-25
W polskich salonach można już zamawiać Lexusa LM. Samochód, który debiutuje w Europie w segmencie luksusowych minivanów, został zaprojektowany od podstaw jako pojazd, w którym komfort podróżowania może równać się z tym z prywatnych odrzutowców. Samochód występuje w dwóch wersjach, które różnią się liczbą foteli oraz wyposażeniem przestrzeni pasażerskiej.

Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM powstał na platformie GA-K, z której wcześniej korzystały modele NX i RX, co gwarantuje nisko położony środek ciężkości, wysoką sztywność nadwozia oraz doskonałe zachowanie na drodze. Samochód ma hybrydowy napęd z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 350 KM i może rozpędzić się do 190 km/h. Standardem w modelu LM jest inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR oraz zawieszenie adaptacyjne o zmiennej charakterystyce tłumienia (AVS).

LM otrzymał pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + najnowszej, trzeciej generacji z systemem ochrony przeciwzderzeniowej z funkcją monitorowania kierowcy (PCS) z wykrywaniem pieszych, rowerzystów i motocyklistów, aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, kamerę cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni wokół samochodu, asystenta parkowania, system monitorowania martwego pola (BSM), system zapobiegający otwarciu drzwi w razie ryzyka kolizji oraz system ostrzegania o ruchu poprzeczym z przodu pojazdu (FCTA).

Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM ma najnowszy system multimedialny Lexus Link Pro z wbudowaną nawigacją, a kierowca może połączyć telefon bezprzewodowo przy pomocy Apple CarPlay oraz... przewodowo za pośrednictwem Android Auto, co nie tylko w tej klasie cenowej jest potężną wpadką.

Wersja 7-miejscowa ma regulowane dwa fotele VIP w drugim rzędzie z funkcją masażu, wentylacją, podgrzewaniem oraz z wysuwanymi stolikami. W trzecim rzędzie są trzy miejsca, a fotele można złożyć i powiększyć przestrzeń bagażową. Z przodu i z tyłu pojazdu jest automatyczna klimatyzacja, dostępne jest gniazdko 220V, elektrycznie sterowane rolety boczne oraz kolorowy projektor wyświetlający dane na przedniej szybie (HUD).

Lexus LM
Lexus LM
W 7-miejscowym LM-ie zastosowano 21-głośnikowy system audio Mark Levinson oraz dodatkowy 14-calowy ekran dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, do którego mogą podłączyć urządzenie przez złącze HDMI. Z przodu znajduje się bezprzewodowa ładowarka do telefonów. Szyby boczne oraz tylna są przyciemniane, auto ma panoramiczny dach.

Lexus LM w wersji 7-osobowej kosztuje 599 900 zł.

Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM w wersji 4-miejscowej to samochód o komforcie na niespotykanym poziomie. W drugim rzędzie zamontowano elektrycznie regulowane fotele VIP z rozszerzoną funkcją masażu, wentylacją i podgrzewaniem. Fotele można rozłożyć do pozycji leżącej, są też wysuwane i rozkładane stoliki dla każdego z pasażerów. Zagłówki w fotelach również są podgrzewane. Przestrzeń pasażerska ma przyciemnianą elektrochromatycznie przegrodę wnętrza, która jest opuszczana.

4-miejscowy LM ma 48-calowy ekran z wyjściem HDMI z możliwością podzielenia obrazu na dwa niezależne widoki, 23-głośnikowy system audio Mark Levinson, bezprzewodową ładowarkę do telefonów w drugim rzędzie siedzeń, schowek z lodówką, gniazdo 220V.

Ponadto klimatyzacja automatyczna przestrzeni pasażerskiej ma czujnik IR, który pozwala dobrać idealną temperaturę. Standardem jest też cyfrowy kluczyk. Podobnie jak w wersji 7-miejscowiej boczne i tylne szyby są przyciemniane, jest też dach panoramiczny.

Lexus LM w wersji 4-osobowej kosztuje 729 900 zł.

Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nógLexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nógLexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nógLexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nógLexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nógLexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg

Zobacz także

Lexus LM w Krakowie

Lexus LM w Krakowie 2023-12-10

Nieszablonowy van Lexusa w Krakowie i najbliższych okolicach
Lexus LM. Nowa generacja dla Europy

Lexus LM. Nowa generacja dla Europy 2023-04-22

Lexus LM I generacji debiutował w 2018 roku, ale nigdy nie można go było kupić w Europie. Druga generacja tego pojazdu została zaprezentowana w na salonie w Szanghaju i tym razem Japończycy zapowiedzieli, że LM trafi do europejskich salonów...
Pierwszy van Lexusa. Jest dość... dziwny

Pierwszy van Lexusa. Jest dość... dziwny 2019-04-16

Lexus zaprezentował właśnie pierwszego w swojej historii vana - model LM. Auto stworzone głównie z myślą o azjatyckich nabywcach jest raczej specyficzne...Japończycy od dłuższego czasu zapowiadali rozszerzenie oferty o tego typu pojazd. Chodziło o...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS