chceauto.pl
x
Lexus LM. Nowa generacja dla Europy

Lexus LM. Nowa generacja dla Europy

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2023-04-22
Lexus LM I generacji debiutował w 2018 roku, ale nigdy nie można go było kupić w Europie. Druga generacja tego pojazdu została zaprezentowana w na salonie w Szanghaju i tym razem Japończycy zapowiedzieli, że LM trafi do europejskich salonów Lexusa.

Lexus LM
Lexus LM
Lexus LM duży i luksusowy pojazd, o typowo azjatyckiej stylizacji, w której dominuje monstrualnych wręcz rozmiarów osłona chłodnicy. Wręcz można odnieść wrażenie, że samochód stanowi niezbyt udaną przeróbkę w Photoshopie. Pionowy pas przedni, od linii świateł niemal w całości stanowi ostentacyjna osłona chłodnicy.

Czy takie rozwiązanie przypadnie do gustu konserwatywnym europejskim klientom? Można mieć wątpliwości...

Lexus LM
Lexus LM
Znacznie lepiej prezentuje się kabina Lexusa LM. Inżynierowie mogli wykorzystać fakt, że nadwozie Lexusa LM ma aż 513 cm długości, 189 cm szerokości i 196 cm wysokości, by zaprojektować wnętrze mogące pomieści do siedmiu osób (niebagatelny wpływ na taki stan rzeczy miał również wynoszący równe trzy metry rozstaw osi).

Niewątpliwie najbardziej ciekawą wersją Lexusa LM jest ta czteroosobowa. W tej odmianie samochód ma pełnić rolę limuzyny do wożenia prezesa.

Lexus LM
Lexus LM
Tylną część kabiny można oddzielić specjalną szklaną przegrodą od miejsc z przodu. Ponadto osoby jadące z tyłu mają do swojej dyspozycji dwa niezależne, niezwykle komfortowe fotele wyposażone m.in. w masaż. Ponadto w kabinie znajduje się lodówka i 48-calowy panoramiczny telewizor.

Lexus LM będzie oferowany w dwóch hybrydowych wersjach, z czego tylko jedna będzie dostępna w Europie. Chodzi o samochód w wersji LM350h, czyli napędzany doskonale znanym m.in. z modeli NX czy RX, hybrydowym układem bez możliwości ładowania, który oparto na czterocylindrowym wolnossącym silniku o pojemności 2.5 l. Taki układ napędowy generuje 250 KM i 240 Nm.

Natomiast do Europe zapewne nie trafi LM500h, czyli samochód napędzany hybrydowym układem opartym o doładowany silnik benzynowy o pojemności 2.4 l.

Lexus LM drugiej generacji będzie sprzedawany na 60 rynkach całego świata.

Lexus LM. Nowa generacja dla Europy - GALERIA ZDJĘĆ

Lexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla EuropyLexus LM. Nowa generacja dla Europy

Zobacz także

Lexus LM w Krakowie

Lexus LM w Krakowie 2023-12-10

Nieszablonowy van Lexusa w Krakowie i najbliższych okolicach
Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg

Lexus LM wyceniony w Polsce. Cena zbija z nóg 2023-05-25

W polskich salonach można już zamawiać Lexusa LM. Samochód, który debiutuje w Europie w segmencie luksusowych minivanów, został zaprojektowany od podstaw jako pojazd, w którym komfort podróżowania może równać się z tym z prywatnych odrzutowców....
Pierwszy van Lexusa. Jest dość... dziwny

Pierwszy van Lexusa. Jest dość... dziwny 2019-04-16

Lexus zaprezentował właśnie pierwszego w swojej historii vana - model LM. Auto stworzone głównie z myślą o azjatyckich nabywcach jest raczej specyficzne...Japończycy od dłuższego czasu zapowiadali rozszerzenie oferty o tego typu pojazd. Chodziło o...

NAJCZĘŚCIEJ POSZUKIWANE

Jesteśmy też na Facebook Nasz kanał na YouTube RSS