chceauto.pl
x
" "
Kia Venga po liftingu

Kia Venga po liftingu

Motonowości
Redakcja ChceAuto.pl 2014-10-01 Opinie
Kia poddała liftingowi model Venga. Samochód debiutuje na salonie w Paryżu.

Kia Venga po liftingu
Kia Venga po liftingu
Kia Venga produkowana jest na Słowacji w Zilinie. Samochód debiutował jesienią 2009 roku, a więc pięć lat temu. Od tamtej pory sprzedano ponad 150 tys. egzemplarzy tego modelu, w samym zeszłym roku z salonów wyjechało 29 tys. sztuk Vengi.

Stabilny popyt spowodował zapewne przesunięcie liftingu Vengi. 5 lat to jednak bardzo długo, dlatego w Paryżu Koreańczycy pokazują wreszcie odświeżony model.

Kia Venga po liftingu
Kia Venga po liftingu
Jak zmieniła się Kia Venga? Z przodu dostrzec można nowy zderzak, osłonę chłodnicy oraz zmieniony kształt zintegrowanych świateł dziennych LED i przeciwmgłowych. Z tyłu znajdziemy nowy zderzak i chromowane wstawki między światłami zespolonymi.

Dodatkowo pojawiły się nowe wzory 16- i 17-calowych felg. Wnętrze może być wykończone w nowych kolorach, ważniejsze jest jednak przeprojektowanie środkowej konsoli, na której pojawiło się miejsce na dotykowy, 7-calowy ekran, na którym pokazywane są mapy nawigacji, ale także obraz z kamery cofania (jest to wyposażenie opcjonalne).

Kia Venga po liftingu
Kia Venga po liftingu
Kia Venga ma 4 m długości przy dużym rozstawie osi, wynoszącym 261 cm. Linia dachu znajduje się 160 cm nad ziemią. Tylną kanapę można przesuwać o 13 cm, a także asymetrycznie dzielić i składać jej oparcie.

Kia Venga może być napędzana jednym z sześciu silników. Kupujący mogą wybierać między jednostkami wysokoprężnymi i benzynowymi o pojemnościach od 1.4 do 1.6 l i mocach od 77 do 128 KM. Silniki współpracują ze skrzyniami manualnymi o pięciu przełożeniach lub opcjonalnie - czterostopniowym automatem. Silniki spełniają normę Euro 5 i opcjonalnie mogą zostać wyposażone w system Start&Stop.

Kia Venga po liftingu trafi do salonów na początku przyszłego roku.

Opinie i komentarze na temat artykułu

comments powered by Disqus

Kia Venga po liftingu - GALERIA ZDJĘĆ

Kia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftinguKia Venga po liftingu

Zobacz także

Rekordowa sprzedaż Kii

Rekordowa sprzedaż Kii 2015-08-23

W pierwszym półroczu tego roku Kia zanotowała w Europie rekordową sprzedaż. Z salonów koreańskiej marki wyjechało dokładnie 200 038 samochodów.Jest to wynik o 7,6 proc. wyższy niż ten, który udało się osiągnąć w ciągu sześciu miesięcy...
Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda!

Historyczny moment. Kia lepsza niż Skoda! 2012-11-12

Agresywna polityka cenowa przynosi rezultaty. Jak poinformował instytut monitorowania rynku motoryzacyjnego – Samar – październik jest przełomowym miesiącem w historii sprzedaży nowych aut na polskim rynku. Nie chodzi, niestety, o to, że Polacy nagle...
Jesteśmy też na Facebook Jesteśmy też na Google+ Nasz kanał na
 YouTube RSS
x TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.